Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » El vagyok keseredve. Normális,...

El vagyok keseredve. Normális, hogy ugrál a súlyom?

Figyelt kérdés

Régebben sem ettem sokat, de mindig elhízott voltam. Az elmúlt pár hónapban rengeteg stressz ért, amit evéssel kompenzáltam (tudom, nem kifogás). A lényeg, hogy az amúgy sem rózsás helyzetemet tovább rontottam.

Most tudatosan próbálok figyelni, hogy mit eszek, számolom a kalóriát. Nem mindig tökéletes, de 1100-1300 körül eszek naponta. A fehérje kevés, a szénhidrát néha sok, de igyekszem növelni.

A lényeg, hogy mivel bőven van miből fogyni, és eddig ugye jóval többet is ettem, cirka két hét alatt lement 5-6 kiló. Örültem is neki nagyon.

Tegnap megint ráálltam a mérlegre, mert tök büszke voltam magamra, hogy valahogy nagyon jól sikerült összeszedni a napi kaját, fehérje is jó volt, kalória is 1100 alatt volt. Erre a mérleg megint megugrott, abból ami lement, visszajött négy kiló. Négy nap alatt!

Vagy háromszor álltam vissza rá, de hiába. :(


Mi a fene ez az ingadozás? Azért 4-5 kiló nem olyan kevés, ráadásul közel azonos időpontban mértem magam (még csak nem is reggel), tehát az se kifogás, hogy ettem egész nap vagy akármi

Nagyon elkeseredtem. :( Így is nagyon sok a túlsúlyom, és ez az ugrálás nem tesz jót. Meg azt érzem, hogy feleslegesen küszködök.



2018. jan. 25. 18:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ha nő vagy, a ciklusod számíthat.

Régen az én fogyásom is hamar "befulladt". Most ketogénezek, és (egyelőre) egyenletes ütemben fogyok - bár ez még csak a 3. hét. Szóval ha nem is a ketogént, de a szénhidrátcsökkentett diétát mindenképp javaslom (természetesen a kalóriaszámolás mellett)

2018. jan. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
0%

Mozgás? Életmódváltásos cikkekben azt a sok hablatyot a sportról sajnos nem tudod ignorálni, ha eredményt szeretnél. Az izom, a tónus, az nem ugrál így. Plusz, miért nem próbálod meg, hogy EGYÁLTALÁN nem eszel SEMMI szénhidrátot?? Hidd el, a paleo létező, működő dolog, rengeteg finom receptet találsz hozzá.



Amúgy az sem mindegy hány kg vagy. 65 - ből (én annyi voltam, azóta fogytam bőven, de nem nézem mániákusan a mérleget. Hanem az összhatást. Neked is ezt javaslom) nehezebb leadni, mint 85 - ből. Előbbi súlyfelesleg, utóbbi azért egy átlag magasságú nőnek elhízás.



Hajrá, hajrá! Sport, MINIMÁLIS szénhidrát, mérleg helyett tükör!! És én a 174cm - 64 kilómmal még így is rengeteget szenvedek. De hiszek benne, hogy megyeget lefelé. Az izom amúgy is nehezebb, mint a háj.



14 / L

2018. jan. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

2 hét alatt 2 kiló? Az pompás, ennél sokkal több nem várható. Az 5-6 kiló nyilván nem zsír volt, hacsak nem edzettél rengeteget eme kevés evés mellett.


A testsúly normális, hogy ugrál, bár nekem 4 kilót sosincs, csak 2. De ilyen nagy kezdeti fogyásnál borítékolható, hogy sok visszajön, hisz nem igazi fogyás.

2018. jan. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 TXCowboy ***** válasza:

"A fehérje kevés, a szénhidrát néha sok"

Fordítva kéne és kalória számlálgatás helyett az alapanyagok minőségére kéne figyelni. Mérleg helyett meg mérőszalaggal és profi testzsír% mérő géppel (gyógyszertárban, edzőteremben) mérni a változást.


[link]

2018. jan. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ugyan azon a mérlegen kapod ezeket az eltérő adatokat?
2018. jan. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

Minden női magazint dobj ki a francba.

Ha nekik hiszel, SOSEM lesz normális alkatod, pszichéd meg pláne.

1) kalóiaszámolgatás egy kamu.

2) kevés szénhidrátot vigyél be, főleg, ha nem sportolsz semmit. (szénhidrát egyből fel akar használódni, és mivel nem használod fel, szépen elraktározódik)

3) zsírdús táplálkozás. Az egészséges élet alapja a zsír.

2018. jan. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
#6 Köszi a feltételezést, de nem a női magazinok erőltetik rám a kalóriaszámlálást, hanem az endokrinológusom. Ő talán jobban tudja. :D
2018. jan. 28. 22:50
 8/17 anonim ***** válasza:

Elég sok valótlanságot írtok.


A paleo még csak nem is szénhidrátszegény étrend. Szénhidrátmentes persze nincs is, de minimális szénhidrátot tartalmazó van, a zerocarb, csak állati eredetű ételekkel. Nem sokaknak való, azt hiszem.

A ketogént már sokkal több szénhidráttal lehet nyomni, a paleóban pedig rengeteg szénhidrátos elem van, napi többszáz gramm szénhidrátot sem nehéz bevinni, ha az kell.


Nem a zsírdús étrend az ideális mindenki számára. Van, aki rosszul lesz tőle, enervált lesz, bizonyos étrendi elveivel, ízlésével nem fér össze. Az egészséges szervezet túlél ketogén diétán, de nem mindenkinek ideális. Plusz minél megszorítóbb egy étrend, annál jobban oda kell figyelni s aki erre nem hajlandó, az könnyen rosszabbul járhat, mint egy általánosabb étrenden.


Miért kell másokat a saját étrendünkre térítgetni, ha tetszik neki, ha nem? Miért nem lehet elfogadni, hogy nem vagyunk egyformák, táplálkozás terén sem?

2018. jan. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Utolsó ne itt téríts...
2018. jan. 29. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

Jólvan, jólvan, #8 , látszik, érted a szakmát. Mondjuk nem mondanám, hogy túlzottan érthető az írásiod, de mintha azt vettem volna ki belőle, hogy a paleo nem egészséges... És sok benne a szénhidrát. Öhm. Igen, a zöldségekben is van szénhidrát, végülis, csak éppen más fajta. A paleo - bàr vannak benne elemek (pl. a borsó, hüvelyesek kihagyása) ami hülyeség - alapból a legjobb diéta,a mi létezhet. Abbók indul ki, mit evett az ősember. Mi a normális, a megszokott, az emberi szervezet számára. Konolyan azt gondolod, hogy ezek a nem tom milyen zerocarbs - ok egészségesebbek a zöldség - hús- tojás és egy kis gyümölcs kombónál? Csomó ember már attól lefogy, hogy a kenyeret kihagyja. Emellé még jön a cukor, a rizs, a krumpli és ugyebár minden lisztes cucc mellőzése.


Amúgy nem okoskodásból, én nem vagyok szakértő, viszont szüleim orvoso, csak van valami hozzáértésük, semmint, hogy bedőljenek ostoba, alaptalan "fogyómódszereknek".

2018. febr. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!