Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Szénhidrát diétára ítélt...

Szénhidrát diétára ítélt sorstarsaim, ti mit?

Figyelt kérdés

180g-os szénhidrát diétát kell tartanom, mert nem jön a baba a PCOS-em miatt és a gond csupán annyi, hogy a diéta menne is, ha némi édes bármit ehetnek, amit előtte. Egy hónapja csinálom a diétát, de néha ölni tudnék egy szelet sütiert (a ferjem ráadásul cukrász), vagy egy kakaós csigaert. Ilyenkor ha ez ramtor, iszok egy kávét édesítővel persze. Kétnaponta egyszer szokott rámtorni ez a cukor utáni vágy de persze tartom magam, még mielőtt valaki nekiallna savazni itt.

Akik hasonló cipőben vannak, van valami praktika erre? Van, hogy megiszok ilyenkor egy jó nagy pohár vizet és próbálok nem az edessegekre gondolni, mert rehen halom szám ettem sajna, de semmi nem segít. Amúgy 170cm és 69kg vagyok, tehát nem kövér, csak gyenge az akaraterőm tudom.


2019. júl. 22. 08:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%

Aldiban van "no added sugar" csoki 4 féle ízben. Abban csak polionok vannak, az mehet amikor gyors felszívódásút eszel.

Illetve én szintén az Aldiban szoktam venni, édes, omlós keksz, ami szintén édesítős. Valamint fagyasztott meggyet eszem, ha nagyobb mennyiségben vagyok kívánós édesre. Plusz 1-1 barack pl belefért, de több nem. Vagy lereszelem az almát és fahéjjal, eritrittel eszem meg.

2019. júl. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
40%
Édesítős sütemények, csokik, rengeteg van boltokban, otthon is simán lehez készíteni. 3 éve tartom a diétát, soha nem értettem, aki lemondásról beszél.
2019. júl. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Néha eszek egy túrórudit vagy házi túrókrémet.
2019. júl. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%
#2 szerintem kicsit magas ló, ha azt mondod "sose értettem, aki nem képes ugyanarra amire én". Mások vagyunk, más környezetből, más szokásokkal jövünk. Simán elképzelhető, hogy ami másnak nehezebben megy, te kisujjból kirázod...és egész biztos, hogy van ilyen fordítva is.
2019. júl. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok jó tippet. Igazából sosem dietaztam és ezért nem is hallottam arról, hogy léteznek ezek az edessegek. De szuper, hogy van! Azt hiszem, most mentettetek meg az életem 😄. Nekem úgy adtak elő ezt a 180g-os szénhidrát diétás dolgot, hogy semmi édeset soha semmikor. És nem tudom meddig kell csinálnom, mert nem magánorvosnal voltsm és mikor kérdeztem a dokit, hogy mégis meddig kell, csak megvonta a vállát. Köszi tenyleg a sok hasznos választ, sokat segítettetek!
2019. júl. 22. 09:48
 6/14 anonim ***** válasza:
60%

Szia! Óvva intelek a bolti ch- csökkentett, és diabetikusnak fémjelzett édességektől. Inkább csinálj magadnak. Kísérletezz. Kezdésnek vegyél eritritet, ez 0%-os kalória, és ch tartlamú. És teljes kiőrlésű lisztet. Szinte bármit megsüthetsz. Csak a képzeleted szabhat határt. Valamint szerezz be 85-95%-os étcsokit. Mennyei csemegéket készíthetsz otthon, nagyon kevés ch tartalommal.


Kezdésnek mutatok egyet, amiben még liszt sincs (de persze, ha úgy akarod csinálhatod a piskótát liszttel:


[link]

2019. júl. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%

"A só és a fehérje barátkozik"

"A két massza óvatosan egymásra talál"


Bocs, off, de ezen hangosan vinnyogok, akárki töltötte fel ezt, életében nem írt még receptet...


Amúgy az én dokim is ilyen, anno edző állított össze nekem étrendet, amivel tök jól voltam, mikor a dokinak mondtam, hogy pl szinte csak lassan szívódó szémhidrátot eszek, és így jól érzem magam, kb lecheszett, hogy de az is szénhidrát, mit képzelek magamról.... :D


Ha a férjed cukrász, akkor ő tutira tud segíteni, mindenmentes sütik egyre divatosabbak, szakmai ismerősi körből leakasztani néhány receptet. :)

A másik a minél magasabb kakaótartalmú étcsoki, egy-egy kockát bele tudsz zsúfolni a napodba, ha úgy van.

2019. júl. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Vegyél eritritet, az a legtisztább édesítőszer, és nagyon hasonlít a cukorra. Én durva őrlésű zabkorpából, vízből és túróból készítek zabkását, megszórom eritrites fahéjjal, és megeszem. A zabkorpa mennyisége szigorúan 30 gramm, egy evőkanál túróval. Lassan szívódik fel, így a következő étkezésig rendben leszel.
2019. júl. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%
Mar rengeteg mindenmentes, paleo suti van eriteittel, nyirfcukorral, steviaval. Nem is jo a nadcukor es feherliszt, csak jot teszel ha elhagyod. A 180 g ch amugy meg nem olyan nagy megszoritas szerintem, ha egeszseges kajakat eszel nehez osszehozni ennyit.
2019. júl. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
58%

Lehet otthon is csinàlni édességeket de én ehhez pl lusta vagyok, és maceràsnak tartom. Venni szoktam készen, ch csökkentett, diabetikus, egyéb cukormentes dolgokat. Csoki, cukorka, fagyi, nàpolyi, keksz stb. Persze nyilvànvaló hogy nem eszem 2 pofàra ezeket, van bennük szénhidràt, energia, de mértékletesen még nekem is beleférnek a diétàmba pedig én 70-80-95 gramm körül tartom a szénhidràtot.

180 gramm ch ba rengeteg minden belefér.

Szintén pcos es vagyok+ pma és IR is, és egyéb hormoneltérések is. Nekem fogyàsra kell a dolog, egészségjavulàsra, életmódvàltàs lett, diéta, edzés meg minden. :) Nemrég voltam ultrahangon, és a petefészek cisztàim azok konkrétan felszívódtak.:)

2019. júl. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!