Kezdőoldal » Fogyókúrák » Update módszer » Norbi duci tréning hatásos?...

Norbi duci tréning hatásos? Hogy kezdjek bele?

Figyelt kérdés

83kg vagyok és 165cm 21/l Szeretnék egy 15kg-ot ledobni, azzal már meg lennék elégedve, ehhez szeretnék tanácsot kérni, aki már tapasztaltabb ebbe a témába, vagy használt neki a norbi torna/diéta, és el tud látni pár tanáccsal ,hogy is kezdjek bele!!

Amit tudni kell rólam, imádok mozogni nem áll távol tőlem rengeteget sportoltam régebben. (sport tagozatos voltam) és sosem voltam vékony akkor se! Mindig kicsit súlyosabb voltam a kelleténél, de mostanra ebből már elegem lett, szeretném ha lenne valami látványosabb fogyás. Tudom, hogy ez nem 1-2 hét alatt fog bekövetkezni.

A cukros üdítők nem problémák nagyon ritkán iszom akkor is keveset nagyrészt vizet iszom, de az se lenne megerőltetés ha teljesen le kell mondani róluk. Itt a kajáláson kéne többet változtatnom úgy gondolom. Szóval várom a válaszokat. : )


2014. jan. 18. 20:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
13%

A norbi féle torna időpocsékolás (hasonló időbefektetéssel sokkal jobb mozgést is végezhetsz).


Lowcarb táplálkozás (de persze nem az updét szójás hulladékok) és erősítő edzés, harcművészet edzés.. mindent megoldanak :)


Egyébként van olyan, akinek használt a norbi torna/diéta. Miért? Mert mégis csak mozgás, és a norbi diéta is lowcarb. Csak sokkal egészségesebb és sokkal jobb is lehetne az egész, ezért nem ajánlom hogy ezt a mozgást végezd, ezt a táplálkozást kövesd. De lehet ugyan úgy videók segítségével otthon is edzeni, csak jobban mint ilyen norbis videóval :)

2014. jan. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én azzal kezdtem,hogy csak reggelire ettem szénhidrátot,ebédelni mindig 2 óra előtt próbáltam és ettem azt amit anyukám főzőtt (persze mértékkel) és vacsira pedig csak fehérjét és zöldséget ettem. Aztán MINDEN NAP csináltam a duci tréninget....én így kezdtem el fogyni! aztán ahogy kisebb lett a súlyfelesleg már nem használt annyira ez a torna szóval nyáron meg minden nap eljártam futni... Szóval nem érdemes azért örökké ezt a tornát csinálni csak addig amíg a felesleg nagyobb rész el nem tűnik.
2014. jan. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%

Igazi edzések (nyilván itt is van ami jobb, értelmesebb, de legalább megütnek egy szintet :))


otthon:

- youtube: bodyrockTV

- yougute: zuzana light


- könyv(letölthető): Fegyencedzés


- nem otthon: Jóga

- nem otthon: Taichi

- nem otthon: Pilates

- nem otthon: önvédelmi edzések, más harcművészetek.


Ezek az edzések, a többi dolog az lehet szórakoztató vagy jópofa, de kevés értelmük van.. rendszeresen pedig kell edzést csinálni. A futás az igen káros, nem kezdem el magyarázni miért, tessék hasznos edzést végezni, otthon is lehet erősíteni vagy jobbféle videók alapján edzeni :)


És mellette lowcarb paleo, általánosságban véve tökéletes :)

2014. jan. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
"yougute" Jól leírtam :D
2014. jan. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek köszönjük az építő jellegű hozzászólást!

Én Norbival 16 kilót fogytam, nagyon jól működik. Nem vettem meg a termékeit! A tornáit csináltam és tartottam a kódrendszert, de meglehetősen engedékeny voltam magammal néha... 3-as kód délelőtt, 2-es kora délutánig, és este max 1-es.

Aztán igen, eljött az az idő, mikor az a torna már kevés volt, újfajta mozgásforma után kellett néznem, de mozgásban és diétában kezdőként tökéletes első lökés volt egy egészségesebb élet felé! Én nem nevezném időpocsékolásnak!

2014. jan. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
4%

Nem értek egyet a megfogalmazással. Kezdőknek egy ÁTVERÉS az egészségesebb élet felé.


Az embereket kb. paleo jellegű táplálkozásra kellene nevelni, tanítani nem updétre, illetve gyógytornákat, harcművészeteket és normális erősítést kellene tanulniuk / nem azért mert nekem ez az ideám, hanem mert ilyen úton járva erősödhetnének meg, lehetnének egészségesek.. fordulhatnának majd szembe az elnyomással.. Tehát ez lenne egyéni és társadalmi szinten is a jó.


Ennél gyengébb módszerek, kevesebb eredményt tartogató megoldások azért időpocsékolások, mert lehetne rögtön jobbat is csinálni!

Értem? :)


Persze tudom hogy ez a legtöbb ember számára első olvasásra valamiért idegennek hat, meg nehezen érthető.. illetve nyilván én sem akarok senkire semmit ráerőltetni hiszen.. én sem tudhatom biztosan, hogy mi a jó főleg hogy másoknak mi a jó.. de valahogy én próbálok abból kiindulni, hogy minden embert boldoggá teszi a szellemi és fizikai fejlődés, hiszen ez számomra is különleges. De előbb ezt meg kell tapasztalni, ilyen ducitréningekkel sosem fog hasonlót megtapasztalni az ember, tehát.. vesztegeti az idejét :)

Persze ez mindenkinek magánügye.. fogyni sokféleképpen lehet, nem olyan bonyolult, tehát ha csak ennyi a cél akkor elég a ducitréning is, sőt az sem kell mert a fogyás táplálkozáson múlik.. de ha már az ember mozog, gondolnám hogy valami célja is van vele :)

2014. jan. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Értelek és igazad is van rengeteg mindenben, de ez az időpocsékolás-dolog sajna tévedés. Nem tudom beszélgettél-e már olyan fórumozókkal, akik most kezdik. És soha semmit nem csináltak előtte.

A 40 perces aerobic-videóból elsőre 4 (!) percet bírt megcsinálni, akkor abba kellett hagynia. Az első percekben karemelgetés és oldalt lépegetés van...

Az ilyen ember nemhogy vesztegeti az idejét a ducitornával, hanem kifejezetten ezzel KELL kezdenie! Őt nem lehet egyből capoeirázni küldeni!

A DVD-ken kitartó munkával viszonylag hamar túlfejlődsz, arra a szintre, mikor már nem tornáztat meg, de kezdésnek tökéletes. A soha vagy évek óta nem mozgatott testnek idő kell és fokozatosság! És az az egyszerű oldalt lépegetést is kihívásnak veszi és fogy tőle! Ezért hívják ducitornának!

A kódtáblázatos étrend pedig ráállítja az agyat és a belet egy logikusabb, összeszedettebb táplálkozásra. Akár hosszabb ideig is tartható, de általában túllépnek ezen is az emberek. De addigra már legalább megszokta, mikor mit ehet, mire van szüksége, tud figyelni a testére, van egy rendszer, amire egy véglegesen, életmódszerűen kialakítható étrendre rátérhet.

Az Update egy tökéletes alap.

2014. jan. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,az eddigi válaszokat,rengeteg új és számomra fontos infót kaptam és utána is néztem már 1-2 dolognak ezekkel kapcsolatba.

Igazából lehet rosszul fogalmaztam ezzel a duci tréning-el kapcsolatba hiszen nem tudom pontosan hány kg-nál ajánlott.

ahogy magam felmérem biztos vagyok benne,hogy többet is bírnék 1 ilyen tornánál,csak mégis kezdésnek ez is több a semminél. :)

úgyhogy még1* köszi az eddigi válaszolóknak/ez után is.

2014. jan. 21. 21:32
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem Jóga a hasznos alap vagy Qigong, de csak azért mert ezeknek tudom hogy milyen jó hatásaik vannak.


Azt nem tudom, hogy a norbitornának mi van, hajlamos vagyok azt gondolni hogy nincs, innen az értékítélet, de az én értékítéletem nem jelent semmit :)

2014. jan. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ki kell próbálni. Pl én próbáltam a jógát, hát majd bealudtam rajta... sokkal jobban esett az ugra-bugra már a kezdeteknél is. Szóval ez alkattól is függ.
2014. jan. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!