Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért ítéli el mindenki az...

Miért ítéli el mindenki az alvás treninges módszert?

Figyelt kérdés

Mi alvás szakértővel dolgozunk, és nem sírni hagyos módszert használunk. Mégis mindenki kritizálja a döntésünk.

Ha sír a gyerek, azonnal felvesszuk. Ha csak nyoszorog akkor hagyjuk. Már addig eljutotrunk hogy letesszuk és magától elalszik sírás nélkül. 5 hónapos a baba.

Mégis mindenki ítélkezik hogy milyen szar anya lennék mert treningelem a babát ahelyett hogy ringatnam vagy velem aludna.


ápr. 28. 15:09
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/106 anonim ***** válasza:
74%

87: annyi az értelme, hogy az evolúciós igények attól még nem változtak, hogy az ember nem "csak" a túlélésre játszik, meg aki dolgozik, aki pénzből él, aki háztartást kell vezessen, stb.


"Ha már itt tartunk, melyik állat ringatja a kicsinyét órákig, hogy az aludjon?"

Nézd meg a főemlősök, hogy gondozzák a kicsinyüket. Konkrétan rajtuk csüng és le sem teszik. Emberre vetíthető tanulságok is levonhatók Harry Harlow kísérletéből. Aki nem ismeri - itt egy közérthető összefoglaló cikk 3-4 perc olvasási idővel:

[link]


De nem kell értened a lényeget, mert nem akarod. Attól még a te gyerekednek meg a kérdező gyerekének sincsenek más igényei mikor megszületik, max frankón alkalmazkodik. Közben meg majd' minden felnőttnél fellelhető az önbecsülés hiánya, a maximalizmus, a megfelelési kényszer, a szeretethiány, a szeretetkoldulás stb. De összefüggés niiiiincs, mert én abban nem hiszek :D Nem kell...

ápr. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/106 anonim ***** válasza:
59%
A kérdező csak idejött valamiért önigazolást szerezni... ha helyén lenne az önbizalma, ha 100%-ig tudná, és biztos lenne benne, hogy jól csinálja, akkor nem lenne ilyenre szükség, ahogy én se írtam ide ki soha kérdést, hogy jól csinálom-e és fikázzuk azt, aki szerint nem.
ápr. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/106 anonim ***** válasza:
67%
Hagyd rájuk kérdező. Azt nem értem miért foglalkozol ezzel, miért veszed fel, ha nektek ez beválik? Ez olyan, hogy lenézi valaki, hogy ringatva altatok, de nekem bejön, akkor engem hol érdekel más véleménye.
ápr. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/106 anonim ***** válasza:
37%
93 majd évek múlva kiderül beválik-e. Akkor már látszik mennyire sérül a gyerek
ápr. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/106 anonim ***** válasza:
47%

Én nem olvastam el ezt a rengeteg kommentet...

Mi kétféle hozzáállást tapasztaltunk. Volt a ridegtartó fajta, aki azt mondta, hogy hagyni kell, majd megszokja, és ha kéthetesen még nem alszik egy hosszabb távot, akkor dajkálhatjuk még ötévesen is.

A másik a mostanában divatos - csak pont ők szokták kiírni hogy már szédelegnek az alváshiánytól, a "baba" 17 hónapos de még mindig 5x kel fel éjszaka, meg egy ágyban kell lenni vele... tudtam hogy ebből nem kérek, köszönöm.

Gondoltam, az igazság valahol a kettő között lehet. Az első hónap tényleg nehéz volt, azt se tudtuk hogy kell altatni egy újszülöttet. Hordoztuk, ringattuk, rázogattuk, mellkasra fektettük, aztán ha elaludt, óvatosan az ágyba... csak hogy fél órával később újra kezdődjön az egész. Sírni sose hagytuk.

Elkezdtem kipróbálni olyasmit, hogy ha a mellkasomon a fejét simogatom lassan, hamarabb elalszik-e. Aztán később, amikor az ágyban felsírt, nem feltétlenül vettem ki, hanem megpróbáltam ugyanígy simogatni. Volt hogy bejött, volt hogy nem, de egyre többször igen. Egy idő után azt kezdtük el hogy nem vártuk meg amíg a karunkban bealszik, hanem még álmosan az ágyba, és ott simogatással elaltatni. Később már ez se kellett. És magam se hittem el, de egy hónapos korától végigaludt éjszakánként 4 órát, ami gyorsan bővült többre, 3 hónapos korától pedig enni se kelt fel éjszaka többet, csak cumit kell néha visszatolni a szájába. De újabban már megtalálja az ujját is.

Nem tudom hogy ez nevezhető-e tréningnek, de biztosíthatok mindenkit hogy trauma senkit nem ért közben, és most van egy éjszakát átalvó babánk, az ágyában. Lehet valakinek az az álma hogy 3 évig ne aludjon, és még élvezi is, de szerintem az észszerű szoktatással semmi baj nincs. Hadd aludjon ő is, mi is nyugodtan.

ápr. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/106 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó tökéletesen megfogalmazta!
ápr. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/106 anonim ***** válasza:
58%
95# Én ezt inkább "szerencsének" gondolom. :) Ha most lenne már 4 gyereked, hidd el látnád a különbséget, hogy van bizony, amikor bármit is csinálhatsz, ő még nem érett meg rá vagy éppen más habitusú. Tehát ez nem a ti érdemetek, de ettől függetlenül nyilván jó gondolat ez.
ápr. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/106 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem valahol az ő erdeme is. Mert okosan tett azért, ami mindenkinek jó. A babának sem szükséges már 10enx hónaposan 5x ébredni, az neki sem jó.

Na meg a cicin altatás, aztán meg megy a sírás, hogy más nem tudja elaltatni, meg 3 évesen még lehetetlen tőle elvenni.

Szerintem csináljon mindenki azt amit akar. Ez a kérdés ennyiből felesleges.. otthon vagy a 4 fal közt, úgy neveled, ahogy TUDOD. Mindenkibe bele lehet ám kötni...csak felesleges

ápr. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/106 anonim ***** válasza:
72%
98# "Valahol". Valahol lehet, persze, de ehhez kell egy olyan pici is, akire hat ez. :D Nem 1-2 olyan barátnőm van, akinél az elsőnél ilyen jól sikerült is minden, úgyhogy nagy mellénnyel volt, jött a 2., 3., ugyanúgy csinált, mégsem vált be. Mert mások voltak a gyerekek habitusai, nem tankönyv szerinti. Itt pedig nem 2 éves gyerekről beszélünk, hanem 5 hónaposról, akit még vígan zavarni fog a mozgásfejlődés, beszédfejlődés, fogzás, szepa, stb., ami ezután jön majd.
ápr. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/106 anonim ***** válasza:
73%
Persze, ezért is írtam hogy tök felesleges a kérdés..:) Igazából beleértve az enyémet is, a válaszok is.
ápr. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!