Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért ítéli el mindenki az...

Miért ítéli el mindenki az alvás treninges módszert?

Figyelt kérdés

Mi alvás szakértővel dolgozunk, és nem sírni hagyos módszert használunk. Mégis mindenki kritizálja a döntésünk.

Ha sír a gyerek, azonnal felvesszuk. Ha csak nyoszorog akkor hagyjuk. Már addig eljutotrunk hogy letesszuk és magától elalszik sírás nélkül. 5 hónapos a baba.

Mégis mindenki ítélkezik hogy milyen szar anya lennék mert treningelem a babát ahelyett hogy ringatnam vagy velem aludna.


ápr. 28. 15:09
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/106 anonim ***** válasza:
67%

Egy idő után meguntam a komment olvasást..de gondolom azért köpködnek mert ha a szomszed jucikának elmondod hogy alvástréning van , ha egyáltalán ismeri mi az, egyből a sírni hagyás jut eszébe.

Én nem járok tréningre, ha sír kiveszem,és próbalom megnyugtatni, ha nemsír csak nyöszög egyet kettőt, nem veszem ki mert fel.sem ébredt igazán. ( ez mondjuk baromi ritka, inkább az ordítva ébred szokott lenni) . Nem tudom ti mit csináltok még tréning alatt, de én sem ástam bele magam a témába. A kérdést meg nem értem, most önigazolást keresel vagy mi?

Egyébként meg gyerekfüggő az egész alvás téma szerintem. Ismerősömék letezsik és kb alszik a gyerek újszülött kora óta. Az enyémet letenni nem lehetett simán sem a kiságyba, utálta, de aludva sem mert üvöltött. Velem alvással nem voltunk elörébb, ha cici nem került a szájába, nem nyugidott meg, lesz.rta hogy ott vagyok, hogy eneklek, vagy simogatom, ringatom. Fekve meg nyüglödött a szoptatással, így maradt a babaöböl. A klasszikus jótanácsok nappali altatashoz hogy sötétíts be, meg csend legyen, na ez nem vált be. Észrevette hogy kezdödik a rituálé már ordított is.

Más baba meg lerakják es kész alszik is. Adottság.

ápr. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/106 anonim ***** válasza:
56%

Miből áll ez az alvástréning?


Ha sír, felveszed, megnyugtató majd újra leteszed? Ezt ismétled, amíg el nem alszik az ágyban?


Mert ha igen, akkor ez ugyanolyan káros, mint a sírni hagyás, csak egy kicsit kíméletesebb nem tűnik. De nem az.


A baba azért sír fel, mert testközelségre vágyik. Te ezt nem veszed figyelembe, ugyanis újra és újra lerakod az ágyba és megvonod tőle az alapvető szükségletét, a testkontaktust. A vége az, hogy felfogja: hiába jelez neked, nem kapja meg, amire szüksége van.


Kutatások igazolják, hogy a tréningezett babák is ugyan annyiszor kelnek, mint a nem tréningezett társaik, csak ők nem jeleznek a szüleiknek, mert hiába is tennék. Ezért tűnik úgy, hogy jobban alszanak.


Akkor fog a baba megtanulni egyedül elaludni, amikor megérik arra az idegrendszere. Bármilyen tanítás csak látszat megoldás. A szülő igényeire koncentrál, nem a babáéra.

máj. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/106 anonim ***** válasza:
36%

#102! "Ha sír, felveszed, megnyugtató majd újra leteszed? Ezt ismétled, amíg el nem alszik az ágyban?"

"A baba azért sír fel, mert testközelségre vágyik. Te ezt nem veszed figyelembe, ugyanis újra és újra lerakod az ágyba és megvonod tőle az alapvető szükségletét, a testkontaktust."

Milyen szükségletét vonta meg, ha a testi közelség volt az, amit megkapott és megnyugodott? Meddig kéne még tartogatnia, egész éjszaka? Az anyukának is van alvás szükséglete, csak szólok.

máj. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/106 anonim ***** válasza:
39%

#103 fázol, vacogsz, kapsz takarót, de csak amíg átmelegszel, utána elveszik. Majd ha már megint átfagytál, újra kapsz takarót, amit megint elveszek, ha már jobban érzed magad.

Na pomt ezt éli át a tréningezett baba. Egy kicsit jó, megnyugszik, aztán újra elveszik azt, amit igényelne. Ha sír, akkor egy kicsit megkapja, de megint elveszik. Egy idő után nem sír, mert bár igénye lenne a kestkontaktra, tudja, hogy úgysem segítenek tartósan.

máj. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/106 anonim ***** válasza:
52%

#104! De honnan veszed, hogy neki csak az a megfelelő, hogy mindig testközelségben van? Ha ez így lenne, akkor tényleg soha, egy pillanatra se rakhatnád le, hisz akkor mindig "megvonod tőle a takarót", vagyis ártasz neki. Nem pisilhetnél, nem fürödhetnél, babakocsis sétáról meg ne is álmodj. Ez nagyon életszerűtlen.

Egy éjszakai sírásnál sokkal inkább arról van szó, (ha minden mást kizárunk), valóban testközelségre vágyik, mert mert mondjuk felébredt és megijedt, hogy egyedül van, vagy rosszat álmodott stb. Volt egy kiváltó ok.Anyuka felvette, gyerek visszaaludt, a kiváltó ok megszűnt. Mindenki alhat tovább.

#103

máj. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/106 anonim ***** válasza:
74%
Csak ha 20x felsír rögtön, miután leraktad, akkor elég gyanús, hogy testközelség kell neki. Ha alszik 1 órát, majd utána sír fel, egyszer megnyugtatod, majd visszateszed és alszik tovább, akkor nem ez volt a problémája. De utóbbi esetben ezt senki nem nevezné alvástréningnek.
máj. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!