Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért ítéli el mindenki az...

Miért ítéli el mindenki az alvás treninges módszert?

Figyelt kérdés

Mi alvás szakértővel dolgozunk, és nem sírni hagyos módszert használunk. Mégis mindenki kritizálja a döntésünk.

Ha sír a gyerek, azonnal felvesszuk. Ha csak nyoszorog akkor hagyjuk. Már addig eljutotrunk hogy letesszuk és magától elalszik sírás nélkül. 5 hónapos a baba.

Mégis mindenki ítélkezik hogy milyen szar anya lennék mert treningelem a babát ahelyett hogy ringatnam vagy velem aludna.


ápr. 28. 15:09
 71/106 anonim ***** válasza:
64%

A kérdező gyereke kap simogatást, kedveskedest és érintést. Csak nem veszi ki az ágyból. Ennyi a különbség. De ha igazán szüksége van a gyereknek rá akkor kiveszi. Tömören ennyi. Szerintem már már igazán túl van tolva ez manapság. Az ember akár jó szándékbol is összezavarodik, nem tud dönteni mit és milyen módszert alkalmazzon.


Ráadásul a kötődés azért egy elég rugalmas dolog. Nem hiszem akkor sem hogy ezen az 1 dolgon ennyi múlna.

ápr. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/106 anonim ***** válasza:
9%
De miért merült fel a kérdés a kérdezőben?
ápr. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/106 anonim ***** válasza:
61%

Hú, itt senki nem tud olvasni? Tényleg siralmas Magyarországon a szövegértés.

Hogy tanulná már meg az a gyerek, hogy ne sírjon, mert úgyse számíthat senkire, ha MINDIG felvették, ha sírt? Pont azt tanulja meg, hogyha nyűgöm van, sírni kell és felvesznek. Nincs nyűgöm, tehát nem sírok.

Gondolom, a szakértőket is pont így sikerül félreértelmeznetek, mert itt már lassan eljutunk odáig, hogy kötelező együtt aludni is a gyerekkel, a babaágy már károsabb, mint a bébikomp🤣

Hú, de mérgező ez a sok mártír anya.

Amúgy gondolkodni szoktatok néha? Pl., aki azt írta, azért csinálja, hogy alhasson, kifejténé, hogy tud a kérdező aludni, miközben ott van a gyerek mellett, simogatja, beszél hozzá?

ápr. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/106 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon tolom az alvast... az elmúlt 5 hónapban mx 2-3 orat aludtam összesen. Hiába volt segitsegem, a baba engem akart csak velem nyugodott meg. 1-3 hónap? Kőkemény hasfajasa volt annyira hogy 24bol kb 20at végig üvöltött. Aztán 3.5 hos korára 15-30 percenként ébredt és a mai napig kelünk max másfél órát hagy aludni aztán nem tud vissza aludni. És nem, nem állok fölötte hajnalban és nem is hagyom magára. Hajnalban ringatom de amikor leteszem azért kel fel mert mar nem fogom. A nagy alvás tréning kifejezetten az esti elalvasra és a napközbeni szundikra van. Igen is meg kell tanulnia hogy magától is vissza tudjon aludni mert most 5 percenként kel fel arra hogy hasra fordul. Bocs ha szar anya vagyok mert kell az alvás nekem is hogy 0 alvással másnap 45 percet kocsikazzak melóba és 8 órát figyeljek ne hibazzak meg még vissza is 45 percet meg néha dugót végig ülni.

És én is szívesen maradnék otthon a gyerekkel , de ha nem dolgozom 1 fizetéssel a lakást sem lehet kifizetni, és az orvosi szamlakrol ne is beszeljunk...

Azok akik azt mondják nem lesz bizalom stb. A gyerek engem akar mikor baja van és mivel ismerem a fiam, nem hagyom sírni ha baja van.

Pl tegnap éjjel hasa fájt. Együtt aludtunk mert csak úgy nyugodott meg.

De igen én vagyok a szar anya mert "csucsukalni" akarok...

ápr. 28. 22:54
 75/106 anonim ***** válasza:
83%

Az szerintem egy nagyon nem ideális helyzet, ha a 4 hónapos mellett dolgoznod kell. De ha kell, hát kell. Ez esetben teljesen indokoltnak tartom, hogy teszel valamit, hogy jobban aludjon a baba. Szerintem a leírt formában ez nem káros, vagy legalábbis nem nagyon (nem lehet teljesen megítélni, nincs leírva minden apró részlet). Ha valamennyire rossz is neki, akkor ez egy kényszerhelyzetben választott kisebbik rossz.


Ezen a ponton nem variálnék már, de előtte - ha valaki hasonló helyzetbe kerül - érdemes szerintem az együttalvást megpróbálni. Én azzal is kipihent lettem. De ha nem válik be, akkor a kérdező módszere jó alternatíva.

ápr. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/106 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező: Szerintem azt rontottad el, hogy leírtad az alvástréning szót, ami sokak szemében vörös posztó. Bevallom, erről az elnevezésről elsőre nekem is az a "megoldás" jut eszembe, amikor berakják a babát a kiságyba, hogy sírja ki magát, majd megunja, abbahagyja és idővel megtanulja, hogy nem sírunk. Na, ez az, amit nem csinálnék a gyerekeimmel, már sokszor megmondtam a férjemnek is, hogy NEM, mert a sok "okos" persze mondja neki, hogy azért ilyen sírós a második, mert elkényeztetem. És akkor most leírom azt, amiért majd ömleni fognak a piros pacsik: az első gyerekünknél hasonlóan csináltam, mint ti: ha sírt, kivettem, megnyugtattam, de ha csak mocorgott egy kicsit vagy nyikkant párat (volt egy tipikus, elalvás előtti hangja), akkor inkább az ágyban nyugtattam (simogatás, ének, beszéd), hogy ne zökkentsem ki az (el)alvásból, ha pedig betettem ébren az ágyába és ott jól elvolt, ott voltam mellette, amíg elaltatta magát. Ő alapból korán megtanulta megnyugtatni magát. Este viszonylag hamar (fél éves kora körül) kialakult egy ilyen rutin: fürdés, szoptatás, aztán többnyire magától elaludt. Aztán megszületett a testvére, aki az első 4 hónapot nagyrészt kézben és sírással töltötte és azóta sem egy csendes baba. Na, nála sokáig az álomba szoptatás sem működött, mert valami nyűg általában felébresztette. Ha olyanja van, kézben, bárhol sír, magát nem tudja megnyugtatni és sokszor nekünk sem sikerül. Az működött még a legtöbbször, ha közben beszélgettünk a férjemmel. Úgyhogy hajlok arra, hogy nem tréningről, hanem eltérő természetről van szó. Megjegyzem, a kicsi sokszor velünk alszik, mert félek, hogy éjjel szoptatáskor, altatáskor elalszom és elejtem, de mellettem/rajtam fekve is nyugtalan (és amúgy én sem tudok olyankor nyugodtan aludni).
ápr. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/106 anonim ***** válasza:
54%
Hát kérdező ha már 4 hósan másra hagyod minek kellett egyáltalán? Alig van veled és még éjszaka is tojsz rá magasról, csak gratulálni tudok.
ápr. 29. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/106 anonim ***** válasza:
46%

Hát kérdező ha már 4 hósan másra hagyod minek kellett egyáltalán? Alig van veled és még éjszaka is tojsz rá magasról, csak gratulálni tudok


Mert muszáj dolgoznia, egy fizetésből nem tudják fizetni a lakást

Ilyen amikor a semmire vállalnak gyerekeket...

ápr. 29. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/106 anonim ***** válasza:
59%

"Mert muszáj dolgoznia, egy fizetésből nem tudják fizetni a lakást


Ilyen amikor a semmire vállalnak gyerekeket.."


Pár oldallal korábban azért ócsároltátok, hogy halom pénzt szór szét kamu-szakemberekre....


😫😫😫

ápr. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/106 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem is ott a hiba, hogy alvástréningnek hívod, holott ez nem az. Olvass utána az mi. 4 hónapos mellől pedig sajnos tényleg nem ideális, hogy dolgozni kell járnod, ráadásul nem csak pár órában, téged nem is lát a gyereked, de ugyanakkor szép, hogy még ha nehéz is teszel a megélhetésért. Bár előre félrerakni jobb lett volna, de ez a múlt, ezen nem lehet változtatni már.
ápr. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!