Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért ítéli el mindenki az...

Miért ítéli el mindenki az alvás treninges módszert?

Figyelt kérdés

Mi alvás szakértővel dolgozunk, és nem sírni hagyos módszert használunk. Mégis mindenki kritizálja a döntésünk.

Ha sír a gyerek, azonnal felvesszuk. Ha csak nyoszorog akkor hagyjuk. Már addig eljutotrunk hogy letesszuk és magától elalszik sírás nélkül. 5 hónapos a baba.

Mégis mindenki ítélkezik hogy milyen szar anya lennék mert treningelem a babát ahelyett hogy ringatnam vagy velem aludna.


ápr. 28. 15:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/106 anonim ***** válasza:
87%
1# és 30#-al egyetértek. De egyébként, szerintem ez gyerek habitustól is függ. Az én gyerekemet hiába tetted volna 5 hónaposan az ágyába ébren, ő kézbe volt el csak. Le rakhattak volna 200x is. Utána jött a fogzás, stb., még inkább kézbe volt el vagy hordozóba, oda bújva mindig elaludt egyből. Nekem ez nem volt teher igazából, férjemnek se. A kezdetben az ágyába aludt, amikor beindult a szepa, stb. na attól kezdve nem volt hajlandó, csak hozzánk bújva, de úgy nagyon jókat. Ránk volt szüksége. Utána kapott egy új ágyat, gyönyörűen elaludt ott egyből, de altatáskor ugyanúgy mellé bújtunk míg el nem aludt. Egyedül nem tudnak még. Viszont azóta is vannak estéi, mikor bizony átjön hozzánk hajnalba és csak ott bír aludni, vagy odahúz az ágyába, hogy aludjak mellette, vagy alapjáraton is itt akar elaludni. Ritkák ezek, de bizony előfordulnak. Akkor most te itt kondicionálnád a majdnem 2 évest is, főleg mióta jön a maradék fogai, nem egyszerűek az esték? De az egyessel egyetértek, hogy nekem nincs bajom, ha valaki ezt választja, de ő se szóljon be, hogy én megadom a szükségleteit ilyen formában.
ápr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/106 anonim ***** válasza:
11%
Valaki elmagyarázná nekem mi az az alvástréning és mi a baj vele?
ápr. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/106 anonim ***** válasza:
72%

Ne szorakozzunk mar, 3 eves gyerekem is igenyli az “altatast”, te meg 5 honapossal treningezel?

🥲

ápr. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/106 anonim ***** válasza:
62%
32es az hogy nem foglalkozunk a gyerek igényeivel, kiadunk egy valag pénzt hogy sérüljön a természetes kötődése csak hogy anyuka aludjon tojva a gyerek szükségleteire
ápr. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/106 anonim ***** válasza:
63%

32, betesszuk a gyereket a kisagyba, ha sír nem vesszük figyelembe.

Jelen esetben nincs sírás, csak nyoszorges, de anyuka nem veszi ki, hanem idiotan vigyorogva suttog a gyereknek .

A gyerek meg abbahagyja mert felfogja, hogy nincs értelme kinlodani úgysem lesz kivéve az ágyból, úgyhogy inkább belenyugszik és elalszik

ápr. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/106 anonim ***** válasza:
60%
En azért kerdojelezem meg az anyasagodat, mert nincs meg benned az alapvető anyai ösztön. Még az állat se hagyja magára a kölykét. Oké a tiédet nem fogja felfalni semmi, de természetes ösztön, hogy a karjaiban, vagy legalább mellettem van jó helyen. Azért akartál gyereket hogy ovd, vele legyél, nem azért hogy minél kevesebb vizet zavarjon. 4 éves a fiam, minden este egymás mellett alszunk el, szuszog a fülembe és magához öleli a kezem. Legcsidakatosabb érzés, és reggel is úgy ébreszt, hogy olyan jó volt így elaludni a. Ettől függetlenül oviban tavaly is elaludt gond nélkül. De már most sajnálom, hogy ez egyszer véget ér, és egyszer utoljára altatom őt. Aki önként lemondó erről.. Ráadásul 5 hónaposnál... Hát te tudod. De azt is tudd, hogy ezzel azt tanító a gyereknek, aki ösztönösen vágyik a biztonságra, a nyugtatasra, az érzésre, hogy ez számára nem elérhető.
ápr. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/106 anonim ***** válasza:
57%

"betesszuk a gyereket a kisagyba, ha sír nem vesszük figyelembe.


Jelen esetben nincs sírás, csak nyoszorges, de anyuka nem veszi ki, hanem idiotan vigyorogva suttog a gyereknek ."


Ha nem sír, csak nyöszörög és még lehet nyugtatni miért kellene kivenni az ágyból?

ápr. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/106 anonim ***** válasza:
80%
Mindkét gyerekem pár hónapos korától magától alszik el. Nem hagytuk őket sírni, a kicsinek volt pár hét, amikor ringatni kellett, de magától elhagyta. Azért az nem igaz, hogy minden gyereknek csak ringatva, együtt aludva jó. 12 és lassan 4 évesek, a kötődésű tökéletes, boldog gyerekek. Ja és ráadásul 8 illetve 7 hetes koruk óta nem kelnek éjjel, de gondolom ez is elítélendő.
ápr. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/106 anonim ***** válasza:
55%

#33 És az hogy a te 3 éves gyereked nem képes egyedül elaludni, automatikusan azt jelenti, hogy a többi sem?

Mert az enyémeknek pl ment 3 évesen, jóval előbb is, és köszönik szépen, jól vannak mindketten.

ápr. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/106 anonim ***** válasza:
58%

Látod kérdező, itt is mindenki rögtön arra gondol, hogy azért nem sír a gyereked, mert korábban nem reagáltál a jelzéseire.


Írod, hogy azért ha sírt, felvetted. Szerintem van annyi esze egy ilyen kicsinek is, hogy ha nem reagálsz a kisebb jelzésére (nyöszörgés), akkor fokozza a dolgot és sírni kezd. Ergó a te gyereked nagyjából elégedett volt azzal ahogy csináltátok, mert sírt volna különben.


Úgy tűnik, mások viszont úgy gondolják, hogy azbis probléma, hogy a nyöszörgésre nem vetted ki. Mivel nem vagyok gyerekpszichológus, nem tudom, kinek van igaza. Józan paraszti ésszel ez hülyeségnek tűnik. Inkább arra gondolok, hogy ők hallották, hogy az alvástréning az sírni hagyás és rossz, akkor biztosan a tiétek is rossz, és ebből következik hogy a nyöszörgő gyerek ágyban hagyása is rossz.


Szerintem válaszoltam a kérdésedre. A többiektől jöhet a lepontozás.

ápr. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!