Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért ítéli el mindenki az...

Miért ítéli el mindenki az alvás treninges módszert?

Figyelt kérdés

Mi alvás szakértővel dolgozunk, és nem sírni hagyos módszert használunk. Mégis mindenki kritizálja a döntésünk.

Ha sír a gyerek, azonnal felvesszuk. Ha csak nyoszorog akkor hagyjuk. Már addig eljutotrunk hogy letesszuk és magától elalszik sírás nélkül. 5 hónapos a baba.

Mégis mindenki ítélkezik hogy milyen szar anya lennék mert treningelem a babát ahelyett hogy ringatnam vagy velem aludna.


ápr. 28. 15:09
 61/114 anonim ***** válasza:
70%

3 évig otthon ülnI"". Ez annyira undorító.

Elárulom hogy amikor dolgoztam akkor sokkal kipihenten voltam mint itthon a kicsivel. Elárulom nem csak ülünk.

ápr. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/114 anonim ***** válasza:
37%

60, ja ok, az más, akkor nyilván én se gyesen voltam a kisfiammal külföldön, jó tudni :D attól, hogy a neve más, a lényege ugyanaz. Ja, nem, mert nem kell mellette éhen halni ;)

#58

ápr. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/114 anonim ***** válasza:
38%
Mondjuk én nem keverném ide külföldet. Lehet itt hypeoljátok, de a valóságban több barátnőm is kint él, inkább a munkát hagyjàk, mintsem a gyereket. Az egyiknek ezután érkezik, de már most bántja ez a dolog. Ha annyira szuper ez, miért is vannak így vele többen?:D Akinek tetszik, oké, na de nem ez az átlag.
ápr. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/114 anonim ***** válasza:
80%

#61 Jogos, képletesen értettem, nekem is van két gyerekem, pontosan tudom, hogy az ücsörgés fordul elő a legritkábban.

De a mondandóm lényege ugyanaz, senkinek semmi köze hozzá, hogy mikor ment visszq dolgozni, akár bunkó vagyok, akár nem.

(#59)

ápr. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/114 anonim ***** válasza:
23%

63, senki nem hypeol semmit, a külföld a magyarázat arra, hogy a kérdezőnek miért kellett 4 hónap után visszamennie. Amúgy egyetértek, én is botrányosan rövidnek tartom, de a 3 évet indokolatlanul hosszúnak. Én 10 hónap után mentem vissza, és nagyon örültem, hogy újra felnőttek között lehetek.

58 és 62 voltam

ápr. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/114 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, én azt nem értem, a kérdés miért született? Mert gondolom valami zavar téged ebben. Ha igazán szuper ez, akkor mi a gond? Miért fontos neked más mit gondol, ha nektek ez jó? Valaki maga mellett altatja, valaki hordoz, valaki szoptat, valaki sírni hagy, vagy tréningezi. Senkinek semmi köze a másikéhoz. Azt nem tudod megakadályozni, hogy legyen véleménye az embernek, inkább a gáz ezzel, ha beleáll. De te önként kiírod ide, így nyilván lesz vélemény. Egyéb esetben, ha nekem ezt így önként egy barátnőm mesélné, akkor rá mondanám, hogy oké, majd megtartanám magamba a véleményem, mert ez az ő dolga, attól hogy nem értek egyet. Véleménye ugye lehet az embernek? :D
ápr. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/114 anonim ***** válasza:
25%
65# 3 évig nem is igazán szoktak lenni, legalább is a legtöbb ismerősöm nem volt. Nem is tudok ilyenről. :) 2 év nekem ideális, én tudtam felnőttek között is lenni, nekem ahhoz nem kell az álszent kollégákhoz bemennem, szerencsére hatalmas a baráti társaságom a munkahelyről is. Nem tudom elképzelni, hogy valaki ennyire elzártan él, de oké. Én ki élveztem, hogy bizony utána még nyomom majd 65 éves koromig úgy is, szeretném látni a gyerekem ebbe a kis időbe, játszani vele, látni a fejlődését mindenféle rohangálás és a kis 12 órás műszakom nélkül. De megértem, ha valaki karrierista, munkamániás, vagy h külföldön él, mert ott sajnos ez a szokás.
ápr. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/114 anonim ***** válasza:
36%
És egyébként 65#, én pl elfogadom, hogy neked szükséged van erre, de hidd el, nem vagyunk egyformák. Valaki szeretné megélni a gyerekével ezt a pici időszakot, mert neki meg fontos ez, azt sem kell ám elítélni.
ápr. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/114 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem erősen túl van tolva már itt ez a kérdés.


A kérdező egyértelműen NEM hagyja sírni a babát. Kiveszi ha sír egyből mint azt többször is leírta már. Ha nyoszorog 2-t az a gyertek és ha mellette van meg simizi és visszaalszik akkor azzal mi a baj? Nem is értem...miért kéne kényszeresen kikapkodni az ágyból azt a gyereket?


Akkor én is megkovezheto vagyok ugyanis én se vettem ki a gyerekem az ágyból amíg nem sírt. Amíg elég volt a simi neki és a cumika vissza és a dudolas addig nem vettem ki. Sőt ha kivettem akkor sokkal nehezeben aludt vissza és igazán akkor kezdett sírni.


Szerintem helyzet és gyerek függő az alvás. Valamelyiknek már 5 hónaposan sincs szüksége akkora altatásra valamelyiknek meg még 5 évesen is kell. Ráadásul ha a nap többi részében a kérdező foglalkozik, törődik azzal a babával nem csak be van rakva a jarokaba akkor kötve hiszem hogy az a fajta altatás önmagában ennyire drasztikus sérüléseket okozna. Nem arról van szó hogy lilulasig ordít a gyerek és rá van vágva a szoba ajtó.

ápr. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/114 anonim ***** válasza:
36%

“ köszönik szépen, jól vannak mindketten.”


Ez nem most derül ki.

A barátnőm 2,5 évesen örökbefogadott gyereke is jól van, aki a gyerekotthonban megtanulta, hogy lámpaoltás és nem jön senki. Mikor hozzájuk került nem tudott úgy elaludni, ha volt mellette valaki. Attól, hogy ezt szokta meg kényszerből még ugyanúgy lett volna igénye a testkontaktusra, arra hogy simizzék, érezze, hogy nincs egyedül. És most 6 évesen semmi nem látszik rajta, de ezek nem is most látszanak, hanem felnőttként.


És persze, a kérdezőnél is meg lehet magyarázni. De ha kész válaszok vannak, akkor miért jön ide kérdezni? Önigazolásért? Ő se érzi 100%-osan jó megoldásnak? Az anyai ösztöne mégiscsak ágál ellene, és csak a 21.századi nő mondatja vele, hogy ez helyes?

4-5 ezer év nem olyan nagy evolúciós mértékkel nézve. Az ember az egyetlen emlős, aki az újszülött kölykét elszeparálva altatja. 16 órát babusgatja, nagyjából válaszkész, majd éjszaka ha lehet, akkor őt hagyja, oldja meg egyedül, nyugtassa meg magát (megjegyzendő rengeteg felnőtt sem képes erre, költői kérdés hogy miért) stb. Érdekes az emberi faj, ilyen aspektusból is…

ápr. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!