Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért ítéli el mindenki az...

Miért ítéli el mindenki az alvás treninges módszert?

Figyelt kérdés

Mi alvás szakértővel dolgozunk, és nem sírni hagyos módszert használunk. Mégis mindenki kritizálja a döntésünk.

Ha sír a gyerek, azonnal felvesszuk. Ha csak nyoszorog akkor hagyjuk. Már addig eljutotrunk hogy letesszuk és magától elalszik sírás nélkül. 5 hónapos a baba.

Mégis mindenki ítélkezik hogy milyen szar anya lennék mert treningelem a babát ahelyett hogy ringatnam vagy velem aludna.


ápr. 28. 15:09
 51/106 anonim ***** válasza:
100%
Miért ítéli el mindenki az alvás treninges módszert?"" A kérdés ez volt, erre kaptál is választ.
ápr. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/106 anonim ***** válasza:
86%

Azért ítéli el mindenki, mert mindenkinek elmondod.

Az alvás alapszükséglet. Ha nincs megfelelő mennyiségű és minőségű alvás, az károkat okoz az agyban. Igen, még az anyukák agyában is kárt okoz az alvásmegvonás. A baba sem tud megfelelően fejlődni pihentető alvás nélkül. Úgyhogy aludni KELL, ez holtbiztos. Az már családonként eltér, hogy ki hogyan jut el az alvás állapotához.

Én azt gondolom, hogy ha van egy fix rituálé, az események mindig ugyanolyan sorrendben követik egymást, akkor megtanulja a pici baba is. Az is igaz, hogy a szülőkkel egy ágyban alvásnak pozitív hatásai vannak a babára nézve. Pl.stabilabb szívműködés, légzés. A baba közelsége pozitívan befolyásolja a tejtermelődést, kényelmesebb az éjszakai szoptatás. De én pl.féltem, hogy ráfekszem a babára és agyonnyomom. Én biztonságosabbnak éreztem, ha a saját ágyában alszik a baba.

Nem tartom jónak, ha egy nő teljesen feláldozza magát az anyaság oltárán. Az anya szükségletei igenis fontosak. Az anyának is kell enni, inni, aludni, tisztálkodni, üríteni. Ha ezek az alapvető szükségletek nincsenek kielégítve, előbb-utóbb frusztrált lesz az anya. Ez pedig nem jó a babának. Igenis fontos, hogy a család jól aludjon.

ápr. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/106 anonim ***** válasza:
55%

Nekem is felébredt a gyerek 30-45 percenként.

Aztán magam mellé vett és láss csodát átaludta az éjszakát onnantól.

Így én is aludtam.

Ne alvastreningezz, hanem csináld azt amit már az ősembereknis csináltak.

Engedd magadhoz az ágyba 🤷🤷

ápr. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/106 anonim ***** válasza:
74%
Amúgy azt én se értem minek mondogatod kérdező. :D Mi valahogy nem beszélünk erről, de ha kérdezik hogy alszik a lányunk, akkor se megyek bele semmilyen részletbe, miért is kéne.
ápr. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/106 anonim ***** válasza:
59%

Jáj, le se merem írni, hogy mind a két gyerekem az első naptól egyedül aludt, külön szobában, kiságyban...

És képzeljétek, egyik se üvöltött lila fejjel...kicsit mocorogtak, aztán aludtak, mint a bunda. Van ilyen gyerek is...

Ha meg baja lenne, akkor nem nyöszörögne az a gyerek, hanem ordítana.

De tudom, szar anya vagyok én is, mert együtt kellett volna aludnom velük iskolás korukig (lehetőleg szoptatni is őket ugyanaddig), nappal meg 24 órára magamra kötnöm őket. Utána meg kiírni egy kérdést ide, hogy a 12 kilós gyereket még mindig mellen/ringatva kell altatnom, és már mindenem fáj, mit csináljak.

Kérdező, semmi baj ezzel, ha nektek így volt jó, akkor jól csináltad. Szó se volt itt sírni hagyásról, nem tudom, miért látja bele mindenki.

ápr. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/106 anonim ***** válasza:
48%

"Nekem meg már 1 hónapja dolgozni kell járnom és nekem is kell hogy valamilyen szinten kipihent legyek."


"5 hónapos a baba"


Azt hogy csinálnod? Negy honapos mellol mentel vissza dolgozni???

ápr. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/106 anonim ***** válasza:
37%

Nyugi kérdező, a beszólogatós válaszolók azok, akik nem alszanak, 8 évig vannak gyesen három gyerekkel, egész éjjel szoptatnak, óránként írnak ki kérdéseket arról, hogy mások gyereke átalussza-e már az éjszakát három évesen, és ugye az a válaszkész/kötődő nevelés, hogy ők mint emberek megszűnnek létezni a gyerekeik születése után :D

Ja és a szakembereket is lenézik, mert ők jobban tudják!

Üdv a gyakori kérdéseken ;)

ápr. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/106 anonim ***** válasza:
70%
56, hallottál már arról, hogy más országokban rövidebb a gyes?
ápr. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/106 anonim ***** válasza:
53%

#56 Nem mindenhol lehet ám 3 évig otthon ülni, a nyugati országokban pár hónap után húzni kell vissza dolgozni.

De még ha Magyarországon tette is ezt, ahhoz sincs közöd.

ápr. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/106 anonim ***** válasza:
23%

58!


Mas orszagokban nincs gyes, az kifejezetten magyar találmány.


59!


Külön órára jarsz bunkóságot tanulni vagy igy születtél?

ápr. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!