Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Én reagálom túl vagy igazam...

Én reagálom túl vagy igazam van? Többi lent.

Figyelt kérdés
Azt mondják, h mióta megszultem, elviselhetetlen vagyok, ha alszik a kicsi. Múltkor jött váratlanul az 1. csaladtag, ezerrel nyomta csengőt, én meg jól megszoltam neki,mert épp előtte sikerült nagy nehezen elaltatni a kicsit(már nagyon álmos volt) , és épp vendégeket vártunk.Azota kikapcsoltuk inkább. Mi nem szoktuk sehol csengőt megnyomni ha olyanokhoz megyunk, akiknél kisbaba van. Inkább SMS-t írunk, h hamarosan érkezünk. Valamelyik nap pedig a szomszéd elinditotta a fűnyírót, mikor látta, h kint alszik a babakocsiban a kicsi(átlátni hozzánk, amúgy is mindig leselkedik). Perszehogy felkelt rá. Aztán mrgkerdezte, h ő keltette fel? Mérges lettem, mert alig aludt csak, és nem tudtam visszaaltatni. 😏 Nemrég törtent az, h jött at másik szomszéd, jó hangosan nyitotta és csukta be a kaput, épp kint alattam a kicsit. Halkan mondtam neki, h ne jöjjön ide, mert altatom(anyum is kint volt, ő is mondta neki, h altatom. őt nem érdekelte, és be akart lesni a kocsiba. Na akkor már nagyon felmergettem, h nem tartja tiszteletben a kérésemet. Hirtelen felindulásból hangosan raszoltam, h tűnjön innen, mert majdnem már aludt a kicsi és már arra kinyitott a szemeit, ahogy bejott, és nem tudja elkepzelni gyerek nélkül, h milyen az, ha akarod, h a kicsi aludjon, de nem hagyják. Aztán meg is bántam, ahogy beszéltem vele, és elnézést is kértem tőle rögtön, de láttam, h megsértődött, amit meg is értek. Én reagálom túl ezt az altatás dolgot?

#kisbaba #altatás #de nem hagyják
2019. ápr. 24. 12:36
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
78%

Egy részét igen, másrészt viszont igen. A látogató valóban ne nyomja a csenget ott ahol baba van, telefonaljon oda. Viszont a szomszédtól nem várható el, hogy a te gyereked alvás idejéhez igazítsa a fűnyírás.


S harmadik sztorit nem értem bocsi.


Érdemes lenne arra törekedned, hogy ne csak néma csöndben tudjon aludni a babad.

2019. ápr. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
36%

Nálunk is hasonló az eset, és szerintem valahol jogos a felháborodás. De mi rontottuk el a gyereket, hogy nem tud zajban aludni (vagy egyszerűen ilyen, mindegy is). A lényeg, hogy ezt illik tiszteletben tartani, hisz minden gyerek más.

Én pl ha megyek az úton robogóval, akkor megpróbálom nem bőgetni egy babakocsis mellett, de sokan nem értik ezt.

2019. ápr. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
87%
Igen, te reagálód túl, nem nem kicsit. Előszöris honnan a jó égből tudna bárki is rajtad kívül, hogy alszik a gyerek? Másodszor nem mindenki van a telefonjára nőve, hogy állandóan az smseket lesse. Harmadszor biztosan meglepő lesz, de a világ nem körülötted meg a gyereked körül forog. Ha erre vágysz, költözz ki egy tanyara, ahol 30 km korzetben nincs mas ember.
2019. ápr. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
92%
Te reagálod túl. Ha tesója lesz, bezárod őt egy gumiszobába, amíg a kicsi alszik?
2019. ápr. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem te reagálod túl.

Tudom, hogy dolgoznak a hormonok, de nem várhatod el, hogy a világ szűnjön meg forogni, mert te altatsz.

Ráadásul neked lesz nehezebb, ha már az elején hozzászoktatod, hogy síri csend van körülötte. Nem azt mondom, hogy fúró zaja mellett kell aludni, de szokja meg, hogy nappal zajlik körülötte az élet, éjjel pedig csend van.

Szerencsétlen szomszéd, nem láthatta, hogy a babakocsiban ott a baba vagy nem szervezheti át a napját, mert a te gyereked alszik.

2019. ápr. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
89%

Tipikusan olyan vagy (mar bocsi de te kérdezted) mint azok az anyukak akik elott hasra kellene esni, mert szultek egy gyereket. En is éppen altatom a gyerekemet. (itt feszkelodik az agyaban mellettem es mindjart alszik) ablak bukora nyitva nagy 4savos ut mellett lakunk. Motor jon megy, kocsi, mentő, szomszed dudal, pakol a kisboltos. Az elet nem all ám meg azert mert a gyerekem alszik. És o. Nem azert alszik, mert en altatni akarom hanem mert almos. Eppen ezert ha betorlnt tornenek mellette is aludna. Mivel mindig is igy altattam. Nem siri csendben. Sajnos ha erre vagysz javaslom menjel egy tanyara lakni es akkor nem kell ezzel foglalkozni.

Nem köcsögsegből, de en igy latom. Azzal egyet ertek es azert en is harapok ha felcsenget valaki aki tudja h baba van

Az szemetseg de az h pl valaki jon megy vagy füvet nyir nappal ez ez neked nem tetszik az vicc

2019. ápr. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
89%
Na nekünk a szomszéd pont ilyen mint te. Konkréran burokba nevelik azt a kislányt. Nekünk is anno beszólt,hogy ne nyírjuk a füvet x és y óra között de a másik szomszédba még az építkezést is le akarta állittatni amíg alszik a gyerek. Ha ennyire hermetikus csend kell akkor altasd a házban egy hangstugetelt gumi szobába de tényleg. Ez az élet!! Ő ide született. Sehol nem lesz néma csend mert alszik. Vele tolsz ki. Majd gondolod az oviba repülni fognak a dadusok mert kis juliska nem tud aludni?!?!
2019. ápr. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
75%

Hát kedves kérdező, el kell, hogy keserítselek, de szerintem is túlreagálod. Azért, mert gyereked lett, aki sokszor alszik, nem kell neki síri csend. Igenis hozza kell szoknia adott zajokhoz, pl fűnyiró, kapucsapkodás, esetlegesen a csengő.

Pl.nalunk a multkor volt a nagyomnak szülinapi partija. Gondolom el tudod képzelni 5-6 fő csak gyerek, hangosak, plusz szülők, azért volt alapzaj rendesen, na az én kisebbem pont bealudt a kanapén, hát pont le sem szarta, ki zajong körülötte, vagy ki nem. Úgy aludt laza 3 orat, hogy nem volt csend körülötte.

Felesleges volt ezért beoltani a szomszedot is amugy. A nagyobb fiam 3 évig úgy aludt a vasút és főút mellett, mint akit leütöttek. Szokja meg a zajt nappal maga körül, mert te fogsz vele szenvedni később.

2019. ápr. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
87%

Talán a csengőre mondom ,hogy abban igazad van.

Viszont attól, hogy az embernek gyereke született a szomszédoknak még nem.Nem állhat át mindenki ,,babanevelő" üzemmódba csak azért mert a szomszédnak babája született.Nálunk is volt olyan, hogy pont akkor ment el a traktor ,kamion valami a ház előtt mikor még épp csak elaludt a baba ,tudomásul vettem és újra altattam.A szomszédokra sem haragszom ha alvásidő van és pont akkor állnak neki fűnyírózni, nyilván ők akkor érnek rá.Pár hét alatt meg már semmi se ébresztette fel.Megszokja a zajokat ,ha hagyod.A kaput meg ha úgy van zárd be és akkor nem járkál idegen a portátokon.

2019. ápr. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
71%

Igen, te reagálod túl.

Az élet nem áll meg, azért mert gyereked született.

A kicsi jött erre a világra, hidd el, alkalmazkodni fog.


6 éves a fiam, szóval van gyerekem, de soha senkitől nem vártam, hogy miattam élje máshogy az életét, miattam vagy a gyerekem miatt változtasson a szokásain. A sorban sem tolakodtam sose előre, mert én gyerekkel vagyok...


Szóval ne gondold, hogy a világ most rád koncentrál, és hozzád igazodik, mert gyereket szültél...

Amúgy meg hidd el, te jársz a legjobban, ha a gyerek hozzászokik a zajhoz, nem pedig némaságban alszik, és lábujjhegyen kell közlekedni mellette. Ne legyél a saját ellenséged.

2019. ápr. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!