Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Én reagálom túl vagy igazam...

Én reagálom túl vagy igazam van? Többi lent.

Figyelt kérdés
Azt mondják, h mióta megszultem, elviselhetetlen vagyok, ha alszik a kicsi. Múltkor jött váratlanul az 1. csaladtag, ezerrel nyomta csengőt, én meg jól megszoltam neki,mert épp előtte sikerült nagy nehezen elaltatni a kicsit(már nagyon álmos volt) , és épp vendégeket vártunk.Azota kikapcsoltuk inkább. Mi nem szoktuk sehol csengőt megnyomni ha olyanokhoz megyunk, akiknél kisbaba van. Inkább SMS-t írunk, h hamarosan érkezünk. Valamelyik nap pedig a szomszéd elinditotta a fűnyírót, mikor látta, h kint alszik a babakocsiban a kicsi(átlátni hozzánk, amúgy is mindig leselkedik). Perszehogy felkelt rá. Aztán mrgkerdezte, h ő keltette fel? Mérges lettem, mert alig aludt csak, és nem tudtam visszaaltatni. 😏 Nemrég törtent az, h jött at másik szomszéd, jó hangosan nyitotta és csukta be a kaput, épp kint alattam a kicsit. Halkan mondtam neki, h ne jöjjön ide, mert altatom(anyum is kint volt, ő is mondta neki, h altatom. őt nem érdekelte, és be akart lesni a kocsiba. Na akkor már nagyon felmergettem, h nem tartja tiszteletben a kérésemet. Hirtelen felindulásból hangosan raszoltam, h tűnjön innen, mert majdnem már aludt a kicsi és már arra kinyitott a szemeit, ahogy bejott, és nem tudja elkepzelni gyerek nélkül, h milyen az, ha akarod, h a kicsi aludjon, de nem hagyják. Aztán meg is bántam, ahogy beszéltem vele, és elnézést is kértem tőle rögtön, de láttam, h megsértődött, amit meg is értek. Én reagálom túl ezt az altatás dolgot?

#kisbaba #altatás #de nem hagyják
2019. ápr. 24. 12:36
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
60%
De amúgy egész délután ide írogatsz, annyira azért nem lehet szörnyű az a gyerek alvás szempontjából🤣
2019. ápr. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
30%
Az odaosono szomszed nem figyelt, mikor tobbszor szep szoval kertetek, szerintem, ha nem is megfelelo formaban, de jogosan akadtal ki, ahogy a csengo kikapcsolasa is jo lepes volt. A funyiros az viszont nem jogos szerintem sem. Altatsd bent, mint irtam zart ablaknal, feher zajjal.
2019. ápr. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
58%
Jaj, 30as,a tanyán meg a macska nyávog, a kutya ugat, a kakas meg kukorékol! 😃
2019. ápr. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
61%

" azelőtt a férjem is szokta nyírni, mikor a kicsi kint aludt az udvaron és nem kelt fel rá. "


Gondolom ezt is látta a szomszéd.

És utána meg hisztizel, hogy a szomszéd miért nyírja a füvet???


Egyszer lehet, 1x nem???


Ha meg annyira zavar a csengő, merthogy kisgyerekes családhoz ne csengessen be senki, akkor iktasd ki úgy 3-4 évre, és gond megoldva.


Hiába mérgelődsz, a világ nem áll a feje tetejére, mert neked gyereked van. Ráadásul 1x lehet valamit, 1x nem.

Honnan kellett volna tudnia szegény szomszédnak, hogy most nem nyírhat füvet, ha máskor a baba apja is megtette a baba mellett????

2019. ápr. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 A kérdező kommentje:
Mivel alszik a kicsi régóta szerencsere, és írtam, h múlt hét úgy jött össze, h nem tudtam pihenni, mikor ő aludt, ezért ezt a hetemet úgy alakítottam, h tobb időm legyen a pihenesre. De minek is magyarázkodok Neked? Nem is ertem.Ugy látszik, legtöbben kotozkodesbol irkalnak, ha az 1.h...e elkezdi...Es lehet azt mondani, h én kérdeztem, én írtam ide. Igen, de lehet normálisan is válaszolni, és nem támad a, lekezeloen, ahogy sokan itt. De ez az én véleményem.Es azt is írtam, h kikapcsoltuk a csengőt. És a szomszéd azt is tudja, h mostanában felkel a kicsi a fűnyíró hangjara, mert akkor is épp kint volt, mikor az apja nyírta és felkelt rá.
2019. ápr. 24. 16:38
 36/56 anonim ***** válasza:
79%

Na csak kibújt a szög a zsákból.. Minek írsz ki kérdést, ha utána duzzogsz a válaszokon? Mindenféle rosszindulat nélkül mondom, te komolyan tipikus az az ember vagy, ai előtt hasra kell vágódni, mert ő szült. Mindenki igazodjon hozzá kb. Csak a mentegetőzés, a magyarázkodás.

Lehülyézed, aki nem ért veled egyet, majd közlöd hogy csak egy kis ész kéne ahhoz, h az ember tudja, nem csengethet be csak úgy kisgyerekes családhoz.. (??) Nem is értem, te most tök komolyan gondolod, hogy mindenkinek eszébe kéne jusson mielőtt becsengetne, hogy vajon most alszik-e a gyerek vagy sem? Szóval hozzátok 3-4 évig nem lehet becsengetni, ha mégis, hát pokolba az eszetlenjével.

Egyébként szerintem a 34-es egyáltalán nem írt támadóan ,csak nem veled értett egyet, ahogy a többség sem. Teljesen jogos felvetés, hogy ha a szomszéd látta, h apuka is füvet vág a gyerek mellett és nem kel/kelt fel rá, akkor neki honnan kéne tudnia, hogy ha majd ő nyír füvet, felkel a gyereked? Vagy naplót kéne vezetnie a gyerek alvási szokásairól és aszerint füvet vágni? Nem is értem..

2019. ápr. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
15%
Teljesen átérzem a helyzeted mert kb ugyanez volt velem is. Kínok áron nagy nehezen elaltatom a gyereket, erre a bulibáró megy a ház előtt, tomboló cigányzene, a vérnyomásom kb 200... gyerek alszik GLS futár vadul dudál az ablak alatt, kimegyek, kb leb**zom h ott a csengő... mindig volt valami, azért zavart rohadtul mert tényleg nagyon megszenvedtem az altatást. Majd jobb lesz amúgy ha nagyobb lesz, mélyebben alszik, most 2,5 éves és már igazából mind1 mert nem ébred fel akkor sem ha felhúzom nála a redőnyt. Türelem.
2019. ápr. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 A kérdező kommentje:
Én nem azt írtam, h mindenkinek egyet kell értenie velem. Sőt mikor kiirtam a kérdést, tudtam, h nem mindenki lesz egyforma a véleménye. Csak azt írtam, h nem bántóan is lehet válaszolni. Mindenkinek szép estét kívánok és köszönöm a válaszokat!
2019. ápr. 24. 20:50
 39/56 anonim ***** válasza:
88%
Sajnálom, de nincs igazad. Egy kisgyerekes család általában nem a csendes szomszédok közé tartozik és jobb nem magadra haragítani a teljes utcát még ezzel is. Nem a ti életritmusotok körül forog a világ, a rokonok tényleg gondolkozhatnának, de a szomszédtól ne várd, hogy hozzád igazodik. Ez olyan mint amikor barátnőméket minden reggel 7kor keltette a szomszéd gyereke vasárnap, mert kint üvöltött a kertben, majd anyuka hisztizve csörtetett át este, hogy hogy mernek este 8-9-kor bográcsozni, mert ő altat. Gondolom mondanom sem kell, hogy ezzel a stílussal a minimális szimpátiát is elvesztette a nő és már csak azért is bográcsoztak. Azóta is a nőn röhög a fél utca nem is számít rendes kerti partinak, ahol ő nem jelenik meg. Ne indulj el ezen az úton, bele lehet sárkányosodni.
2019. ápr. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
10%

"szombat délután volt, benzines fűnyíró"


Köszönöm, ennyi elég.


Szomszédod egy ordas bunkó!


A kismamákat meg kár szapulni. Felnőtt ember is lepihen hétvégén ebéd után, pláne nyáron. Rá is tekintettel kell lenni.


Amit leírtál, abból egyértelmű, hogy nem reggel óta nyírta a füvet, ami - egy rövid ebédszünet után - belenyúlt az altatási időbe. Hanem ebéd után, amikor lepihenne az ember, kitalálta a barom, hogy ő pont most berregtetni fogja a fűnyírót. Ha egész délelőtt nem volt sürgős neki, akkor várhatott volna mondjuk du. 4-ig. Várhatott volna, ha normális lenne, de nem az.


Viszont én pl. a csengetésen nem akadnék ki. A csengő a tiétek, akkor és akkora hangerővel szól, amilyennel akarjátok. Az, hogy kiiktattátok, az teljesen jó ötlet. Ha kicsit szerelgetős szaki lenne a férjed, még egy kapcsolót is tehetett volna rá, amivel altatás kezdetén kikapcsolhatod a csengőt, ébresztéskor meg vissza. Akkor a többi időben a csengőt sem kell nélkülözni. Vagy lehet halkabb csengőt felszerelni, ami diszkrétebben jelez.

2019. ápr. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!