Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van más is a.k.inek nincs...

Van más is a.k.inek nincs ideje takarítani a házban 1-3hós baba mellett és nincs segítsége?

Figyelt kérdés

A férjem nagyon későn ér haza minden nap mivel van vállalkozása is , így rám marad minden. Nagyszülők sem tudnak most még a babára sem vigyázni kicsit..

Más is van így?


2021. ápr. 1. 12:10
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
58%
Képzeld el, még tanár is vagyok, nem csak primitív 🙈 Szerintem ebben a kifejezésben a sértőn túl nem kell semmit túlgondolni. Az is sértő, hogy leszobanövényeztétrk a gyerekemet.
2021. ápr. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
72%
Hé, a szobanovenyes megjegyzésre gondoltam! Az a sértő
2021. ápr. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:
32%

Oh bocsánat, itt már mindenki beszól mindenkinek sajnos..

Nem tudom miért nem lehet elfogadni, hogy minden baba más és más, de az élet nem áll meg akkor sem, ha sírósabb egy baba. Mellesleg nem láttam, hogy bárhol szerepelne a kérdésben, hogy a baba sír, csak hogy nincs segítség.

2021. ápr. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:
45%
A második oldalon leírta hogy sír, hasfájós és csak ölben alszik
2021. ápr. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:
20%
Igen, de addig ezt nem tudtuk. Semmit nem írt le a kérdésben. Viszont akkor is van megoldás, ahogy sokan írták
2021. ápr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 A kérdező kommentje:

Köszönöm 18as.

Sajnos annyi dolgom volt hogy még csak a 18as válasznal tartok :) és mivel ennyi válasz van , lehet végére sem jutok ma de azért köszönöm szépen!

2021. ápr. 2. 20:42
 57/67 A kérdező kommentje:
Röviden: a gond az hogy a baba születése után 2-3 héttel kellett elkoltoznünk. És az új helyen még nincs mindennek helye , nem szoktam meg a házat sem, és így mindennel együtt nehéz. De köszönöm külön a 19nek is megnyugtatott az elkapatással kapcs.ban. A többi választ most olvasom..
2021. ápr. 2. 20:48
 58/67 A kérdező kommentje:

Meg csak annyit ami miatt kevés időm van:

hogy minden nap fejnem kell 1-2x is ami kb. este-reggel 30-60perc.

Tehát amikor szabad időm van fejek, máskülönben a mellem olyan mint a kő.

Egyébként a költözés miatt nehéz ennyire mert egyelőre nem a hálószobában alszunk, mivel az agy recseg, megkell javítsuk, így mindnyájan a nappaliba alszunk, és nem caörömpölhetek az edényekkel este, mert felébred a baba és reggel sem mert akkor is.

Napközbe ha elalszik a pici felviszem a hálószobába, de sajnos 90%ban 10perc után sír és legtöbbször a büfi miatt.

Röviden ennyi.

A hasznos tanácsokat kipróbálom

2021. ápr. 2. 21:55
 59/67 anonim ***** válasza:
40%

Akkor viszont ez csak egy átmeneti állapot és normális, ha nem állt be a dolog még.

Ez azért más, mintha átlag helyzetben mondanád, hogy nincs időd takarítani

2021. ápr. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:
29%

Figyelj, szerintem nyugodtan hagyd a babát lent. Elalszik, ne keltsd fel, hagyd ahol van. Nekem legalábbis ez vált be. Kiraktam a nappaliba egy matracot, arra tettem óvatosan. Mellette ugyanúgy tettem vettem, esetek többségében nem kelt fel. Ha mégis, akkor valószínűleg amúgy is felkelt volna.

Másik, és én ezt vallom, tanácsolom többször más anyukának is. Az első pár hónap ne erről szóljon hogy szarrá stresszeled magad mert jajj nincs rend. Kit érdekel. Annyit csinálj, amennyit tudsz vagy amennyihez kedved van. Ha ez se mennyi, akkor semennyi. Ebben az időszakban még amúgy is gondolom fáj a hasad (nem csak a baba hasa), legalábbis az enyém rohadtul fájt, bár volt némi komplikácio a szülés alatt.., nem kell megerőltetni magad.

Szóval, az 1-3 hónap inkább legyen az összeszokás, megszokás, rendszerezés. Próbáld logikusan végig gondolni, hogyan praktikus majd a takarítás, olvasgass menüsorokat, én abból szoktam inspirálódni. Pl krumplipüré maradékból tök jó nudlit lehet. A nudli mindig szombati kaja volt, amikor apa itthon volt és babazott. Sok ilyet találsz a neten, én szoptatás közben ezeket olvasgattam.

Covid van, úgyse megy hozzátok senki, hogy lássa hogy nincs kivasalva a pizsamád, vagy ma nem törölted le a port.

Nem tudom apuka mikor jár haza, de ha este felé, akkor szépen add neki oda a babát, akkor bőven elég elmosogatni.

Főzés helyett lehet rendelni is, de mi pl az első 10 hétben szendvicseken éltünk, hacsak apa nem volt főzős kedvében. Én nem bírtam, a gyerek se hagyta, de ha magamra kötöm akkor se tudtam két lábon állni.

Ez egy ilyen időszak.


Annyit csinálj amennyit tudsz/akarsz, nem dől össze a világ ha kicsit poros a könyvespolc, vagy ha nem mosol fel csak egyszer egy héten sztem..

Összeszoktok, kiismered a babát, elmúlik a hasfájása aztán sokkal jobb lesz.

2021. ápr. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!