Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van más is a.k.inek nincs...

Van más is a.k.inek nincs ideje takarítani a házban 1-3hós baba mellett és nincs segítsége?

Figyelt kérdés

A férjem nagyon későn ér haza minden nap mivel van vállalkozása is , így rám marad minden. Nagyszülők sem tudnak most még a babára sem vigyázni kicsit..

Más is van így?


2021. ápr. 1. 12:10
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:
83%
Egy jótanács pluszban. Próbáld ne síri csendhez szoktatni a babád!
2021. ápr. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 anonim ***** válasza:
65%
Így van, én simán porszívóztam meg minde, mikor aludt, kezdettől fogva. Ha ezt szokja meg, akkor nem fog rájönni felkelni.
2021. ápr. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 anonim ***** válasza:
81%
Én is így voltam, aztán most 1 éves és suttogni kell mellette 😅
2021. ápr. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 anonim ***** válasza:
35%

Le szobanövényezni egy gyereket..ennél lejjebb már tényleg nincs. :D

Érdekes annak aki talpraesett és nem leül siránkozni a dolgokon,hanem megoldást keres (és nem is mástól várja főleg gyakorin..) annak a babája "szobanövény",másoké üvölt és sehol nincs el.

Saját magatokat is képtelenek lennétek ellátni a legtöbben,csak most van mire fogni."nem lehet a gyerektől".Apukák talán beveszik..:D


Megoldást kell találni a saját problémátokra.Ti látjátok milyen a saját gyereketek innen hiába osztja a sok anyuka a tanácsokat csak besértődtök és azonnal lealacsonyítjátok PONT ŐKET amiért nekik megvan a magukhoz való esze és megoldják a ház körüli munkát gyerekkel is.


Ha nincs el semmiben,sehol,semmilyen esetben csak alváskor teheted le akkor ott baj van.Egy ilyen kicsinél főleg.

Eszik,és alszik esetleg fejet emelget vagy fordulni próbál semmi egyebet nem csinál.Hasfájós babát is le lehet tenni,nekem még mellé erősen refluxos is volt 7 hónapos koráig.Na és?

Ha elláttad és még nincs alvás idő leteheted.Nem is kell a kiságyba egy ilyen kicsi még nem megy sehova.Tedd le egy játszószőnyegre had nézelődjön te meg csináld körülötte a dolgod.


Nektek egy kb eszik-alszik gyerekkel nem megy a takarítás..jobb,ha bele rázódtok mert egy mindenben matató, mindent szét szedő,mindenre felkapaszkodó egy évessel végleg nem fogtok bírni.Alkalmazkodjatok a helyzethez és keressetek megoldást.:D


Nem is kell annak a gyereknek mindig csendben lenni,akkor lenne csak igazán "szobanövény" egy gyerek ha mindig csendben lenne.Mindenki gyereke zajong valamilyen szinten,de kell is nekik hát miért kellene csendben lenniük.Esetleg ha nagyon lefoglalja egy játék pár percre.. :D

Azon túl egy baba mindig ad ki valamilyen hangot.Ha nem is sír akkor nagyobbak gagyognak,kiabálnak,sikoltoznak,csipognak mint a madarak,sőtt az enyém még morgott és hörgött is mint egy zombi mikor meglett 8 hónapos.Úgy mondta,hogy "Babaa" hogy közben morgott.😅😅


Egy szó mint száz..van megoldás,csak ne szoktasd te se ölbe.nyílván mindig sírni fog az ölbe vételért,ha fel is veszed minden nyikkanásra.Nézd meg minden oké-e,ha igen és úgy is sír akkor keress megoldást arra,hogy lefoglald.Mozgásfejlődés is elmarad ha mindig felkapkodod és le se teszed csak hogy ne sírjon.:D

2021. ápr. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 anonim ***** válasza:
63%

Már korábban írtam,normális hangnemben adtam tanácsokat is, de nagyon le lettem pontozva.

6 hetes babával költöztünk, hasfájós volt, feszes izomzatú (később kiderült, hogy autista és Adhd-s a gyerek), szóval elhiheted, hogy nem egy eszik-alszik babáról van szó, de valahogy mégis meg tudtam mindent oldani segítség nélkül. 1 hét alatt kipakoltam, közben főztem, takarítottam és magamra is fordítottam időt. Nem gondoltam, hogy ez akkora nagy érdem és olyan nehéz lenne a kivitelezése, de ezek a válaszok után már kezdem azt hinni, hogy tényleg jár érte a taps. Nem vagyok tökéletes, mint ahogy a többiek sem, de azért ne essünk már hasra egy kis házmunkától.

2021. ápr. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim ***** válasza:
72%
Hát én most tök szarul érzem magamat, mert én az első 2 hónapban hasfájós baba mellett folyton úgy éreztem, hogy nem érek a dolgom végére, pedig akkor nem is főztem. És nem gondolom magamat amúgy egy lusta vagy életképtelen embernek, de most elgondolkoztam, hogy talán tényleg valami baj van velem. Mostmár egyébként nem hasfájós és már megy is mellette a főzés, mosás, takarítás, de az elején néha nagyon el voltam maradva ezekkel.
2021. ápr. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 A kérdező kommentje:

Szerintem segítség nélkül senkinek se megy. Úgy értem ha nemis fizikai segítség de pszichikai segítseg bátorítást, hogy legalább egy ember támogatasa kell.

Az a baj nálunk ez nincs meg a férjem nem kedves vagy megértő már velem és ez lenyom.

2021. ápr. 12. 18:34
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!