Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van más is a.k.inek nincs...

Van más is a.k.inek nincs ideje takarítani a házban 1-3hós baba mellett és nincs segítsége?

Figyelt kérdés

A férjem nagyon későn ér haza minden nap mivel van vállalkozása is , így rám marad minden. Nagyszülők sem tudnak most még a babára sem vigyázni kicsit..

Más is van így?


2021. ápr. 1. 12:10
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
50%

Mi az a minden ami rád marad?

Mosni kell,de nem minden nap szokott egy 3 tagú család.csak van annyi ruha hogy elég legyen pár naponta.

Mosogatni kell,de egy mindig dolgozó vállakozós férj esetleg vacsorázik otthon.Te se ehetsz annyit,hogy órákig kelljen mosogatni.max 3 tányért 3 poharat csinálsz egy nap.10 perc elmosni,talán van még mosogatógép is.

Felmosni felseperni is 10 perc.140nm lakás nekem legalábbis nem tart tovább,nincs akkora kosz sose,hogy felvakarni kelljen bármit is (és nem is akarnám feláztatni a parkettát).Valakinek erre is van robotgép.

Elpakolni hiába pakolsz el a baba dolgokat és az ágy-babaágy közti területet egész nap használod.


Egyéb? A felsoroltak kb egy óra alatt megvannak ha sokat tökölsz.

Ha sír a gyerek is egész nap..hát van azért egy óra szabad időd egy nap.Nekem is hasfájós volt a baba,de aludni alszik..

2021. ápr. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:
49%
Kezdem érteni, hogy néhányan miért tudnak a gyerek mellett mindent megcsinálni. Számomra a ház tisztán tartása nem egyenlő azzal, hogy 10 perc alatt felsöprök, felmosok meg összepakolok. És szoktam például vasalni és főzni is. Lehet, hogy a kérdező is rendet rak esténként meg mondjuk kivasal(mert van, aki azt is szokott), csak ő igényesebb annál, hogy ezt elégnek nevezze...
2021. ápr. 2. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:
77%
#33 tavaszi nagytakarítást vársz minden alkalommal vagy mit?
2021. ápr. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 anonim ***** válasza:
38%
Pókhálózás, portörlés, fürdőszoba takarítás. Én ezeket hetente legalább egyszer igyekszem megcsinálni, de pl. a fürdőszobára a heti kettő is ráfér, konyhára szintén, mivel főzök is. Üveg felületek takarítása is max. havonta szükséges szerintem. És ahogy írtam, mellette mosni és vasalni minden babaruhát, az sem 2 perc.
2021. ápr. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 anonim ***** válasza:
86%

Miért meddig sepregetsz akkor fél óra? Egy tányért is 2 percen át dörzsölsz?

Annyi hülyeséget tudtok beszélni,nagy igényesek a ház meg szalad ameddig itt panaszkodtok..:D

Pillanatok alatt kész lehet lenni NORMÁLISAN a ház takarításával ha nem vagy lusta.Nem azt mondtam,hogy mindennel kész lehetsz 10 perc alatt,hanem azt hogy 10 perc alatt fel lehet seoerni.

Ha nem akarsz sepregetni van porszívó,azzal még egyszerűbb.Tologatod,nem államvizsgázol porszívózásból..

Felmosni sem tarthat tovább 10 percnél nem egy egész múzeumot mosol fel,főleg ha vannak szőnyegek a lakásban.

Mosogatni sem hiszem hogy egy egész hadsereg adagját kell mosogatnotok egy 3-4 fős családban.

Értelmezd amit írunk,mindenki épp elég pontosan fogalmaz ahhoz,hogy ne csavargathasd ki kedvedre.


És nehogy azt hidd,hogy csak te vasalsz/főzöl te nagy igényes ember.Bele tartozik a házi munkába.Lassan diplomát kértek magatokra mert elvégzitek azt amit mindenki más is,alapvető dolog hogy egy ember takarít és főz otthon.Ha lusta vagy lassan megy,ha nem azon nyafogsz hogy mi van még hátra hanem gyorsan túl esel rajta nem tart órákig semmi,és nem is leszel kevésbé igényes mert nem dörzsölsz mindent tizenpercekig négyzetméterenként.:D

2021. ápr. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:
86%

Nekem nagyban megkönnyítette a munkát pár dolog. Pl, a főzéshez a zöldségeket előző este készítem elő. Amíg apa fürdet, addig pucolom a zöldségeket, bár előfordul hogy rendelünk, ha nagyon nyafi nap van, akkor nem stresszelem magam ilyenekkel 😃

Aztán, mosogatni valóban 10 perc 3-4 főre, de egy mosogatógép nagyban megkönnyíti a munkát, bár így is van amit előre áztatok meg kicsit megdörzsizem.

A robotporszívó is szuper, bár nekem nincs, anyósnak van és nagyon dicséri. Nekem gőzölgős porszívó van, seper és felmos egyben, jó olyat venni amibe lehet plusz adalékanyagot tenni, így fertőtlenít is, covid időszakban plusz jó dolog, nem kell hajolgatni mellette így a gyereket magamra tudom kötni, kényelmes és szereti is a hangját. A csempét is tök jól takarítja, hamar kész van vele az ember. Portörlés nálunk 2 naponta van, pókhálózni meg nagyon ritkán kell, kB havi 1x, van ahol naponta? Szerencsére itt alig látok pókokat.

A vasalás se napi program, nem minden nap mosok,általában ebben hétvégén a férjem is segít.

Érdemes a főzéssel kezdeni, felrakod a kaját és mire végzel a takarítással, meg is fő az ebéd. Hétköznap sose csinálok 3 fogásos kaját, valami gyorsat, pl főzeléket, tésztát vagy valamit amit csak bebszok a sütőbe és "elkészíti" magát.

Nekem 200 m2 a ház, ez tart 1 óráig rendbe tenni, szóval én se tudom más mit művel, mit hány percig csinál.


Az tény, hogy idő kell mire az ember belerázódik, nekem is idő kellett mire kitaláltam mit hogyan mikor csináljak, hogy praktikus, gyors és alapos legyek. Szóval türelem, menni fog ez mindenkinek, akinek kisebb lakása van annak meg pláne, csak rendszert kell bele vinni, sose szabad egy egész napot takaritasra szánni, mindig apránként keveset, a többi időben pihenni kell, regenerálódni és a gyerekkel foglalkozni.

Amikor apa otthon van és tud babazni akkor lehet nagyobbat is takarítani vagy többet főzni.

Ja igen, szoktam nagyobb adagokat főzni, lefagyasztani, aztán csak elő kell kapni és kész is a vacsi pl.

2021. ápr. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
55%

#1 vagyok

Nem, nem szobanövény a babám. Csak szimplán nem hisztizek, hanem megoldást keresek.

Megjegyzem én mellette online csinálom az egyetemet is 💁🏻‍♀️ A ház pedig nálunk is 2x100nm.


Nem értem miért hihetetlen, ha valaki praktikusan meg tudja oldani a dolgait. Tegnap vettem hordozókendőt, így szinte élvezet ebben a szép időben kint teregetni a babával. Ő is élvezi.


Főzni pihenőszékkel szoktunk. Nem csinálok 5* ételeket. Rántott hús, tészták, paprikáskrumpli stb. Hétvégén csinálok max nagyobb kaját, amikor a férjem itthon van. Akkor ő is segít. Én egyébként ha van időm, akkor rakok el dolgokat fagyasztóba: előre bepanírozok sajtot, húst stb. Így csak kivennem és kisütnöm kell.


Robotporszívót csak a konyhában használok, mert elég olcsó típust vettünk, és hamar lemerül. Eddig hétvégén porszívóztam, hétköznap felsöpörtem. Most majd kipróbáljuk a hordozókendővel.


Portalanítani hetente szoktam, babaszobát gyakrabban áttörlöm dettolos kendővel.

Mosás 5p, vasalni csak a babaruhákat szoktam. Nagyjából 2 naponta mosok neki.


Nekem mellesleg ezek mind esti programok, mivel délelőtt óráim vannak. Ilyenkor csak simán nem kapcsolok kamerát, az oktatóim megértik. De szoptatok közben stb. Ha nem tudok jegyzetelni emiatt, akkor felveszem hangfelvételre az órát és éjjel visszahallgatom, esetleg kérek jegyzetet.

2021. ápr. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:
63%
Ügyes vagy. Jár a taps. Csak tudod nem mindenki babája van ám el ilyen jól pihenőszékben meg ilyenek. Van amelyik a kendőt sem tűri. Akkor mit csinálnál? Ha csak kézben lenne nyugodt? Ahogy leteszed felébred, sír. Az én fiam az első 2 hónapban még este is csak úgy aludt nyugodtan, ha rajtam feküdt. Szóval este se tudtam semmit csinálni. Nappal nem aludt 20 perceknél többet és azt is csak kézben. Annyi szerencsém volt, hogy ő szerette a kendőt. De azzal se tud mindent megcsinálni az ember.
2021. ápr. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 anonim ***** válasza:
29%
Annak valami oka van, ha sehol nem marad el a baba. Az más, ha anya közelsége kell neki, de erre van a kendő. Abból se mindegy milyen. Van baba aki a rugósban elmarad, a gyűrűsben nem stb...Érdemes képezni magát az embernek. Én heti szinten beszélek a szoptatási tanácsadóval, hurci csoportban is tag vagyok és nem röstellek utánajárni a lehetőségeknek.
2021. ápr. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 anonim ***** válasza:
58%
Komolyan mondom hihetetlen, hogy találtatok még egy okot arra, hogy megalázzátok a másikat. A hüvelyi szülés vs császár, a szoptatás vs tápszer után most itt van, hogy azért kell "megtapsolni" a másikat, mert "szobanövény" gyereke van. Most azok érzik magukat felsőbb rendűnek, akik "nehéz gyereket kaptak, mert csak az erős nők kapnak olyat"
2021. ápr. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!