Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van más is a.k.inek nincs...

Van más is a.k.inek nincs ideje takarítani a házban 1-3hós baba mellett és nincs segítsége?

Figyelt kérdés

A férjem nagyon későn ér haza minden nap mivel van vállalkozása is , így rám marad minden. Nagyszülők sem tudnak most még a babára sem vigyázni kicsit..

Más is van így?


2021. ápr. 1. 12:10
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
89%

Hát, nekem is nehéz baba jutott, kézben volt csak el. Vettünk adamo hintát, hurcikendőt, mindben üvöltött, csak akkor volt jó, ha kézben volt.

Így a megoldás nagyon egyszerű volt: akkor takarítottam, ha apja itthon volt. Délután hazajött, odapasszoltam neki a gyereket és utána csináltam a dolgom. Ha este jött haza akkor este takarítottam, vagy felkeltem hajnalban amikor ő ment dolgozni.

Nem egyszerre takarítottam az egész házat, apránként. Egyik szoba, másik, fürdő stb..

Mialatt takarítottam, a kaja is megfőtt.

Kertem is van, egyik kezemben a gyerek volt, másikban a kapa.


Nem dolgoztam sose sokat, mindig csak egy órácskát...

Most már hogy nagyobb, sokkal nehezebb, szóval most próbálj rendszert vinni a háztartásba, mert ez csak rosszabb lesz így

2021. ápr. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:
79%

Hurcikendőben majdnem mindent lehet a picivel csinálni, és akkor ölben is van, meg a kezed is szabad. A hasfájósságon is lehet, segítene, ha sokat van függőlegesben.


Nekem őszintén szólva sokkal könnyebb volt a házimunkát végezni amíg csak pár hónapos volt. Amióta viszont már mozog, azóta egyszerűen képtelenség bármit is kezdeni vele. Elférne még a hurcikendőben, de már nem marad meg benne. Felállt, lépeget a bútorok mellett, folyton elesik, mindig ott akar lenni, mint én, belemászik a mosógépbe, a mosogatógépbe, végignyalja a vécét (*facepalm*), szörnyű, fél kézzel mindig valahogy vissza kell fognom, amíg megpróbálok takarítani. A főzés csak úgy megy, ha alszik közben vagy a férjem lefoglalja. Szóval szerintem ez innen csak rosszabb lesz, kérdező.

2021. ápr. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:
64%

Nem minden anyuka kap szobanövény gyereket, mégis meg tudja oldani valahogy a háztartást, mert neki úgy esik jól. Ha neked úgy jobb, hogy inkább a babával foglalkozol, mintsem a mosogatással, akkor sincs semmi probléma. A második opció is teljesen természetes, most úgysem megy hozzátok senki, ha meg megy, akkor már segíthet is.

Te tudod, hogy a lelkibékéd mit bír el: rumlit, mosatlant, síró gyereket vagy több felé szakadást.

Az én gyerekem is hasfájós volt. Semmi nem segített neki. Vagy kendőbe kötöttem, vagy az egyik kezemben a gyerek, a másikkal port töröltem, vagy hazavártam az apját és akkor takarítottam. Nem csillogott a ház, nem volt 3 fogásos menü minden nap, de a lelkinyugalmamnak kellett az, hogy rend legyen körülöttünk.

2021. ápr. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
58%
Húha, az 5-ös válaszolót nagyon szíven ütötte a lepontozósdi. Hogy kikelt belőle a kis proli paraszt énje rögtön. Trágárkodik, beszól, miközben azt nem látja, hogy nem csak a kérdés kiírója pontozhat le és fel. Gyönyörű.
2021. ápr. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:
86%
Babafüggö. Nekem ez az időszak jó volt, folyton aludt. Most nehezebb, 4 éves lesz, nem játszik egyedül, egész nap nem alszik. De ha kisbabaként sírós, nem alszik az nagyon nehéz, megértelek, a következőket érdemes kipróbálni: pihenőszék, adamo hinta, hordozókendő, kint altatni a teraszon, később: játszószönyeg, járóka. Sokkal könnyebb, amikor még alszik nappal és amíg nem kezd mászni, járni addig is könnyebb. A hasfájós időszak 3 hónapos korában elmúlik.
2021. ápr. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem a “nincs idő” az nem igaz, hiszen napi 1-2 óra bármilyen nehéz baba mellett is van. Az enyémet sem lehetett letenni, az első évet végig sírta. De én is úgy éltem meg hogy “nincs időm semmire”. Pedig lett volna, de én a mai napig, 2 gyerek után sem tudom feldolgozni hogy 2 percenként félbe kell mindent szakítani. Ideges leszek tőle, de annyira, hogy sokszor inkább el se kezdem, mert félek hogy megint felhúzom majd magam. Mondjuk most a home office megmutatta hogy amíg csak a házimunkát kellett ennyire tördelten csinálni, mennyire jó dolgom volt. De nem ment..
2021. ápr. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
66%
18 muhhahhha 😅 ugye amit írtál azt te sem gondolod komolyan? Irigy vagy, mert másnak könnyebb?
2021. ápr. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
68%
Higgyétek el, van olyan, hogy egy baba mellett nincs idő semmire. Most 3 hónapos a fiam, 1-2 hete múlt el a hasfájása és szembetűnő a különbség. Most sem az az eszik-alszik típus, mégis sokkal könnyebb már vele. Az első 2 hónapban nekem bizony nem volt napi 1-2 szabad órám, mert vagy szoptattam, vagy a vigasztaltam a hasfájás miatt, vagy karban altattam vagy babakocsiban tologattam... Mert ő is csak karban aludt a hasfájás miatt. És este, amikor végre esetleg le tudtam tenni(ez sokszor éjfél után volt), nem álltam neki takarítani. És hajnalban általában kelt a babám szopizni, és 4 óra alvás után nem álltam neki takarítani, hogy reggelre készen legyek... Most sem egy igazán jó alvó, de nincs hasfájás, így van, hogy mondjuk egy órát elalszik egyedül a kiságyban, addig tudok takarítani. Szóval tényleg nem mindegy, hogy milyen a baba. Ne aggódj, kérdező, néhány hét múlca elmúlik a hasfájás és könnyebb lesz! Addig csak a legszükségesebb dolgokat csináld meg és igenis segítsen a férjed, amikor otthon van.
2021. ápr. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim válasza:
87%
5 honapos kislanyom van, nem konnyu mellette fozni es takaritani is, altalaban akkor tudom megcsinalni mikor alszik pl a fozest vagy nagyobb dolgokat, kisebb dolgokat, amit felbe is tudsz hagyni azt pedig miutan felkel, kipihent es elvan a jatekokkal. Sokszor az is sokat segit ha latja, hogy mit csinalsz, beszelsz hozza,oda mesz hozza ha mar nyugoskodik, megnyugtatod adsz egy masik jatekot neki, lehet unja mar az elozot... Ki kell tapasztald es ne aggodj ha nem csillog villog a haz, kicsi gyereked van, szerintem megerti az akinek van gyereke, akinek meg nincs majd megtudja. En rendmanias vagyok es sokszor erzem ugy, hogy soha nem erek a takaritas vegere.. De ez van egyszer kicsik, fontosabb az ido amit vele tolthetek, meg takarithatok eleget az eletben.
2021. ápr. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim válasza:
59%
30as vok meg annyit h lanyom is hasfajos volt mindenfele szirupot kiprobaltunk, semmi nem segitett volt h hajnali 4 ig ringattam mig vegul elaludt rajtam, aztan 7 hetesen mintha kette vagtak volna. Anyatejes meg most is plusz neha kamilla tea h pihenjen a hasa egy kicsit..
2021. ápr. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!