Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Okozhat problémát, hogy az 1...

Okozhat problémát, hogy az 1 éves babát 1 hétig rábízzuk a nagyszülőre?

Figyelt kérdés
Nyaralni mennénk, de nekem hiányozni fog a pici lány, meg azért gondolom ő is hiányolni fog minket. Nagyon szereti a szüleimet, sőt kimondottan jó a kapcsolat velük, de félek nehogy valami traumát okozzon hogy most 1 hétig nem lát minket. Felesleges az aggódásom?

2023. jún. 1. 12:45
 91/145 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem sokan nagyon félreértik itt a problémát. Nekem nincs gyerekem. Depressziós,bipoláris beteg vagyok. Tudom magamról hogy nem tudnék megfelelő körülményeket biztosítani egy gyereknek,akármennyire is szeretném. A szívem szakad meg,de lemondtam róla. Nem az én vágyaim számítanak. Ahogy kivettem a Kérdező írásából pontosan tudták hogy a felesége depresszióra hajlamos, érzelmileg és fizikálisan kevésbé terhelhető,s talán a Kérdező is tudta ezt magáról. Ha nem, ott komoly önismereti gondok vannak. Ennek ellenére mégis beválaltak egy gyereket. NEM az egy hét pihi a gond. Sajnos az nem fog hosszútávon megoldani semmit. Pár hét múlva megint ugyanúgy kilesznek a gyerektől. Az önzés, a "nekem gyerek kell" aztán minimális idő után rájönnek hogy mégsem bírják.Úgy hogy 6 hónapig a nagyszülőkkel éltek rengeteg segítséget kaptak,s kapnak a mai napig. Mi lesz velük később? Szó nincs az ő részükről önfeláldozàsról, a párkapcsolatuk felmondásáról,hanem sokkal inkább arról, hogy idegileg nem alkalmasak a gyereknevelésre. S ez a baj. Nem az 1 hét. Azzal hosszútávon semmit nem érnek.
2023. jún. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/145 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó jól írta, nem az a gond hogy leteszitek,hanem hogy bár sok segítségetek van így is kivagytok és szerintem nem kicsi depressziója van nejednek amit kezelni kell( én járok pszichológushoz szerintem nem szégyen). 1 hét nem old meg semmit 2 nap nem alvás után megint ledobjátok a gyereket,hogy jaaaj de nehéz. Addig ez nem javul míg nem kaptok szakszerű lelki támogatást és nem tanuljátok kezelni a stresszt ami a gyerekkel jár.

Én is kivagyok és rohadtul nem vagyok szuperanya,de megtanultam élvezni a jó dolgokat így nem olyan fárasztó a rossz. Pl ha elfáradok férjem atveszi a gyereket én pedig veszek egy fürdőt közben podcastet hallgatok. Vagy amíg vacsizunk gyerekkel addig nézzük a szerencskereket,apró dolgok de így nem olyan rossz az élet,meg kell találni mi tesz boldoggá akkor is ha nem alszol napok óta. Ja nekem pl nincs annyi segítségem mint neked és erre most kiderült,hogy a gyerek allergiás tejre,tojásra,glutenra,szójára lisztfélékre. Mégsem lettem depisebb csak mert megint nehezebb lett egy fokkal(holott azt hittem idővel könnyebb lesz). Ez van az ember ha már benne van és elesik akkor feláll és megy tovább,nem azért mert erősebb vagyok vagy ügyesebb( mert nagyon nem vagyok az) , hanem mert nincs más választásom anyaként tennem kell a dolgom,mert más nem fogja megtenni. A gyerek pedig már itt van az én döntésem miatt,a felelősséget pedig vállalni kell,ha pedig ez nem megy akkor fejleszteni kell magad hogy ne tűnjön olyan nagy tehernek az egész mert bizony még 20 év mire kirepül a gyerek a fészekből és lesz még más stressz forrás is.

2023. jún. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/145 A kérdező kommentje:

#91


Hidd el, hogy a gyerek nem szenved semmiben sem hátrányt, sőt én ahogy meg tudom ítélni jobban van vele foglalkozva mint a legtöbb gyerekkel.

Mi minden egyes felmerülő problémát alaposan körbejártunk és megoldást találtunk rá. Reflux, tejallergia, speciális tápszer, Dévény torna, TSMT torna, sóterápia és orrmosás, babaúszás, baba-mama klub... és még sorolni lehetne. Időt, pénzt, energiát nem nézve nem sajnálva mentünk és csináltunk. Kapunk segítséget és így sokkal jobban elviselhető, mintha egyedül kellene ezzel megbirkózni.

Ami alapvető tévedés az írásodba, hogy az hogy egy szülő kimerül idegileg, és pihenni kell, azt úgy kezeled mintha ez egy abnormális dolog lenne. Sőt akkor ő már nem is alkalmas szülőnek, hiszen nem szabad panaszkodni csak csinálni kell némán, segítség nélkül eltűrve mindent és akkor leszel jó anya. EZ a tévképzet ami hibás! Lehet beszélni a nehézségekről ami egyeseket jobban megvisel, másokat nem.

Esetünkbe van a feleségemnek egy szorongásos betegsége, lehetséges enyhe depresszió, de ez mind kezelve van, orvossal, védőnővel egyeztetve.

Ne akard már megmondani egy pár soros írásból, hogy mi önzésből vállaltunk gyereket, meg nem kellett volna. Életem legjobb döntése volt, hogy gyereket vállaltunk az összes nehézség ellenére!


#92

Én nem vagyok stresszes, csak az éjszakák viselnek meg, ha nem tudok aludni.

Igen van segítségünk, de azért hozzáteszem hogy nem mi erőszakoljuk ki, hanem a nagyszülő kéri hogy hadd maradjon ott a kislány.

Így akkor tudunk pihenni. De ha nem lenne segítség, akkor is megoldanánk, csak még fáradtabbak lennénk. Azért az ember ki tudja tolni a határait ha nagyon muszáj. De ez az alvási probléma nem fog fennálni évekig. Vagyis nem tudom elképzelni, hogy 3-4 éves gyerekkel is guggolni, meg ringatózni kell hogy aludjon, úgy hogy közbe ordít a füledbe. Szóval ez a probléma előbb-utóbb megszűnik. Nyilnán mindenki azzal jön, hogy lesz más probléma...igen lesz. DE remélhetőleg este ki tudjuk magunkat pihenni és akkor a mi problémánk nagy része meg is szűnik. Mert mindketten az esti altatástól és felkeléstől tartunk a legjobban.

Mondjuk már az utóbbi időbe sokat javult, mert korábban ha csak sötét szobába akartad vinni akkor úgy ordított az ember fülébe ahogy ringattad, hogy 5 perc után széthasadt a fejed :D Ha kivittem a fényre, akkor megállt a sírás és mosolygott. Egyszerűen hiába volt fáradt, ő nem akart aludni. Mostanába ez sokat javult, már nem mindig ellenkezik annyira erősen.

Igazából én már nagyon várom, hogy tudjak úgy kommunkálni a gyerekkel hogy megértsük egymást. Akkor már meg tudod kérdezni, hogy mi a baj, mi fáj és meg tudod nyugtatni, elmagyarázod neki a dolgokat stb.

2023. jún. 2. 15:29
 94/145 anonim ***** válasza:
0%

92-es vagyok, a én babám lassan 2 éves és még mindig rossz alvó,sógorom gyereke most kezd jobban aludni 9 évesen,miután elköltöztek. Szóval van rosszul alvó gyerek és bizony ezt el kell fogadni,mert ha fejen állsz sőt ha beszél akkor sem fog aludni,csak akkor már el is mondja miért nem😅 most az válikbw ha szoptatom közben megy a kedvenc zenéje( van akinek fehér zaj jön be) és csak annyi fény van hogy ne essek el. Szobájában végig nagyon halkan megy az alvó zenéje google hangszórón spotify-ról végtelenítve. Ilyen nagy korban nálunk a ringatás nem vált be,folyton változik a dolog ami egyik héten vejött az a következőn már nem.

Tényleg ajánlom a pszichológust klasszisokkal jobb mint egy sima ideggógyász vagy védőnő. Tapasztalatból írom.

2023. jún. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/145 anonim ***** válasza:
76%
Az alváshiányt én sem bírom. Onnantól, hogy aludt a gyerek mindent meg tudtam csinálni. Jöhetett dackorszak, fogzás, brutál kamaszkor. Mindez semmiség volt a nemalváshoz képest. És nem tartott 9 évig.
2023. jún. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/145 anonim ***** válasza:
100%
95# Én is így vagyok, amíg nem aludt hónapokig minden nehéz volt,a fogzás,minden. Mióta lekopogom alszik, azóta érzem azt hogy hiába jönnek sorba a fogak,vannak napok hogy minden rossz,ő is allergiás lett stb.,orvosokhoz járás, betegség, még is mindent is bírok és csinálom,mert éjszaka tudok aludni végre reggelig. Amíg nem aludtunk semmire se voltunk jók kb., megcsináltam a napot nyilván,de most visszanézve ég és föld. Nem mindenki van el élete végéig 2-3 óra alvással amúgy.
2023. jún. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/145 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk mekkora hülyeség összehasonlítani egy 9 éves gyerek alvását egy 1 évessel. :D Persze a kettő valóban ugyanaz,de legalább jót nevettem.
2023. jún. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/145 anonim ***** válasza:
0%
97 nem összehasonlítottam. csak rámutattam,hogy a rossz alvás nem múlik el azzal hogy teszem azt 3 éves lesz vagy tud beszélni,bizony a rossz alvó gyerek akár 9 éves korig is nehezen alszik el,erre próbáltam utalni... ha pedig most nem bírnak ezzel mi lesz ha pl 10 évesen is folyton felkel hogy pisilni kell,szomjas vagyok,rosszat álmodtam stb( én például ezeket csináltam és mai napig nehezen alszom el,mindig is rossz alvó voltam pl.5 éves koromig minden éjjel felkeltettem anyámat).
2023. jún. 3. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/145 anonim ***** válasza:
17%

Amúgy nem gondoltam volna, hogy ennyi szeretet képes hozni a baba a családba, mindig csodálkozva nézem ahogy apumat teljesen elvarázsolja és az egykoron szigorú apa, átváltozik a kedves papává.


Ja és a rengeteg szeretettől nem vagytok képesek foglalkozni vele és lepasszoljátok napokra igaz?:-D Jobb lenne a gyereknek ha vissza se mennétek, jobban járna a nagyszülőkkel. Szegény kislány, gondolom ő is csak a csok miatt született :-(

2023. jún. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/145 anonim ***** válasza:
16%
99 vagy besikerult
2023. jún. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!