Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Okozhat problémát, hogy az 1...

Okozhat problémát, hogy az 1 éves babát 1 hétig rábízzuk a nagyszülőre?

Figyelt kérdés
Nyaralni mennénk, de nekem hiányozni fog a pici lány, meg azért gondolom ő is hiányolni fog minket. Nagyon szereti a szüleimet, sőt kimondottan jó a kapcsolat velük, de félek nehogy valami traumát okozzon hogy most 1 hétig nem lát minket. Felesleges az aggódásom?

2023. jún. 1. 12:45
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/145 anonim ***** válasza:
74%

Lehet hogy a feleségének pontos diagnózisa van,de te sem vagy százas. .

Ne nyaralni vidd el,hanem támogasd öt otthon,legyél többet a gyerekkel

Jaj hogy azt már nem bírnád.hat igen...

2023. jún. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/145 anonim ***** válasza:
71%
Azért ennyire nem tragikus a gyereknevelés...
2023. jún. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/145 A kérdező kommentje:

#62

Miért ne lennék "százas"?

Milyen jogon ítélkezel felettem?

Majdnem elkezdtem elmagyarázni a dolgokat neked, de nem tetszem meg, mert az időm többet ér.

Ha érdemben nem tudsz hozzászólni a kérdéshez, ne írj ide!

Köszönöm!

2023. jún. 1. 16:54
 64/145 anonim ***** válasza:
66%
Na nektek se kellett volna a gyerek. Csodás élete lehet egy mentális beteg anya és egy gyenge idegrendszerű apa mellett. Szerintem adjátok a nagyszülőknek örökre mindenki jobban jár.
2023. jún. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/145 anonim ***** válasza:
85%

Szintisztán a kérdésre:

Okozhat kevesebb is. 7 hónaposan az intenzívre került a lányunk, nem lehettünk vele, ott csak látogatás van. Alig két éjt volt nélkülünk, de hónapokig bizalmatlan volt. 11 hónaposan ismét kórházban voltunk, akkor normál osztályon, végig vele lehettem, de az apja nem (női osztály), szó szerint "újra kellett ismerkedniük". Nem hagyta magát felvenni, altatni...stb.

Mindig visszük mindkét gyerekünket nyaralni, sose hagynánk otthon.

2023. jún. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/145 anonim ***** válasza:
60%
Ha anyukád van vele minden nap 4-ig, akkor gyakorlatilag ő neveli. Inkább ő hiányozna a gyereknek, nem ti.
2023. jún. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/145 anonim ***** válasza:
57%

Vannak mártírok. Lásd, hullafáradt, de nem kér segítséget, hiszen ő szülte, ő is sz..pja végig a babakort akkor. Mert ha heti 2x3 órát bébiszitterrel lenne a gyerek, már kötődési problémái lennének... Hogyne.


Kérdező, itt ilyesmit nem szabad kérdezni! A legtöbb anyuka meggebed otthon, mert még annyi időre sem teszik/tehetik le a gyereket, hogy a hajukat megmossák nyugiban. Az számukra elképzelhetetlen, hogy legyen egy olyan szoros, biztos nagyszülői kapcsolat, ahol egy ilyen szívesség belefér.

Tegyetek úgy, ahogy nektek jó! Semmi baja nem lesz a gyereknek sem, nem havonta 2 hétre utaztok el.

2023. jún. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/145 Bellatrix:3 ***** válasza:
42%
Sosem szégyen segítséget kérni. Inkább egy hét nyugi mint hogy teljesen feláldozzák magukat a gyerek oltárán. Az se normális legalább is szerintem, hogy egyesek inkább szenvednek a helyett hogy beismernék, hogy igenis nekik is szükségük van pihenésre, mert a kialvatlanság stresszes környezetet eredményez. Meg attól, hogy gyereke van valakinek még ugyanúgy lehet igénye a kettesben töltött időre ha egy hét egy hét. Nem valami ismeretlen gonosz pedóra marad a gyerek hanem a nagymamára. Sok esetben meg azért történik akár tragédia is mert a helyett hogy támogatná az párja vagy a családja hagyják kvázi beleőrülni. Itt szó sincs arról, hogy ne szeretnék a gyereket, de nem akar mindenki idegroncs lenni a gyerek mellett és feláldozni mindent is mert ott a gyerek.
2023. jún. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/145 anonim ***** válasza:
42%
Lassan kezdem érteni, hogy manapság miért van ennyi válás. Egyáltalán nem egészséges mindig mindent a gyereknek alárendelni. Nem vagyok őskövület, 32 éves vagyok, de a mi gyerekkorunkban teljesen normális volt, hogy heteket töltöttünk a mamánál. 2 hét egyik mama,2 hét másik mama, egy hét tábor ha mar eleg idosek voltunk hozzá. De pl engem mar 6 evesen engedtek, mert nagyon erdekelt. Majdnem mindenki hasonlóan csinálta. Kell, hogy legyen egy kis felnott ido is. Engem sem vittek egy éves koromban nyaralni. Annyit meséltek a szüleim, hogy felborult a napirend, de viszonylag hamar visszaálltam.
2023. jún. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/145 anonim ***** válasza:
65%

A gyerek 13 hónapos volt, amikor méhnyakrák miatt műtöttek. 2 nap kórház után hazamentem, a gyerek nyilván rajtam lógott. Varratok kiszakadtak, kórház, újabb műtét. Eltiltottak a gyerek felemelésétől 1 hétre, meg úgy kb mindentől. A férjem elvitte a gyereket anyósomékhoz. Senkinek eszébe se jutott pálcát törni felettem, hogy jaj mi lesz a gyerek lelkével, ha 1 hétig nem látja a szüleit. A gyerek szempontjából teljesen mindegy, hogy kórház vagy nyaralás. Ő ezt nem tudja.

Ha nektek szükségetek van erre az 5 napra akkor hajrá. A gyereknek elsősorban kiegyensúlyozott, boldog szülőkre van szüksége.

2023. jún. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!