Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Okozhat problémát, hogy az 1...

Okozhat problémát, hogy az 1 éves babát 1 hétig rábízzuk a nagyszülőre?

Figyelt kérdés
Nyaralni mennénk, de nekem hiányozni fog a pici lány, meg azért gondolom ő is hiányolni fog minket. Nagyon szereti a szüleimet, sőt kimondottan jó a kapcsolat velük, de félek nehogy valami traumát okozzon hogy most 1 hétig nem lát minket. Felesleges az aggódásom?

2023. jún. 1. 12:45
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/145 anonim ***** válasza:
26%
Először is a férjem a segítségemre és járok csontkovácshoz,de a gyógykezelések ikyan gyógyszer kéne amivel nem lehetne szoptatni és most kábe csak azt eszi fogzás miatt szóval a csípőm még várat magára. Nem vagyunk mártírok,átrakjuk délutánra a gyereket( ha ők kérik,mert nem nekik szültem),viszont a 2. Szeparációs szorongásánál tart és nem tud most ellenni nélkülünk,van ilyen gyerek is. Én azt nem értem hogy több segítséged van mint nekem,sőt többet alszol mégis kivagy pedig az én gyerekem sem egyszerű eset. Nem gond q segítség kérés,az viszont gond hogy már ennyitől is kikészültök és hol van a dackorszak... szerintem azért tetted fel q kérdést mert valahol te is érzed,hogy ez nem az igazi hogy 1 hétre lepasszoljátok,ti tudjátok hogy fog reagálni q gyerek. Nálunk azóta nem alszik jól mióta nem látta az apját 2 napig és ez csak 2 nap és én ott voltam neki😅 1 hete nappal sem alszik jól,2 hete nincs éjszakai alvás jeee... VISZONT ezt is belekalkuláltam amikor terhes lettem hogy lehet problémás babát kapok,ez már csak ilyen. Járjatok el pszichológushoz, nálam más dologban sokat segített nem ördögtől való.
2023. jún. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/145 anonim ***** válasza:
0%
71# te nagyon hülye vagy
2023. jún. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/145 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok bíztató választ:)

Igazából azért tettem fel inkább a kérdést, mert én nekem nagyon nehéz hogy 5-6 napig nem fogom látni. Azt hiszem kerestem valami kis kifogást hogy ne menjünk.

A lányom amúgy nagyon barátkozós és nincs nála jelen olyan ragaszkodás ami miatt ez a pár nap rosszul érintené. Menni kell vele, fogni a kezét és ő mutogatva irányít mindenkit:D

2023. jún. 1. 20:00
 74/145 anonim ***** válasza:
68%
Ugyan ne beszélj.mindenkontudja,hogy úgyis elmentek hiába írták sokan,hogy ne menjetek.
2023. jún. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/145 anonim ***** válasza:
52%
*mindenki tudja
2023. jún. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/145 anonim ***** válasza:
41%

Igen, mert köztudott, hogy mindenkinek úgy kell cselekedni, ahogy a gyakorikerdesek.hu felhasználói kitalálják.

Ha Jucikának 3 éve nem jutott egy átaludt éjszaka, egy hét nyaralás sem, akkor másnak se jusson, hát ő is kibírja nélküle.

2023. jún. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/145 anonim ***** válasza:
74%

Sajnos, kérdező rosszul tetted fel a kérdést.

Bármibe le merném fogadni, hogy ha a kérdés úgy szólt volna, hogy a "Feleségem a gyerek születése óta nagyon rossz mentális állapotban van, alig bírja ellátni a gyereket, csak segítséggel képes rá. Én is segítek, ha otthon vagyok, de attól még az egész napközbeni feladatok ráhárulnak. Sokszor nyugtalan, ideges, kiborul, nem tud aludni. Mit csináljak? Hogy segíthetnék neki még jobban?"

Erre jöttek volna a válaszok, hogy "Miért nem veszed észre, hogy a feleségednek szülés utáni depressziója van? Fizess be egy hétre valami welnessbe, a gyerekre biztos tud vigyázni az, aki máskor is besegít." - persze itt is te lennél a hüle, mert nem veszed észre a tutit (pedig nyilván de).

Gyakorin nagyon vigyázni kell szinte minden kérdéssel, mert olyan kettős mércével mérnek sokan, hogy őrület.

2023. jún. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/145 anonim ***** válasza:
70%

+ mindig az adott kérdező a hülye!! :D


De ha kiírta volna, mit tudom én, a sógornő, vagy a szomszéd nevében, hogy XY nyaralni megy az egyéves gyereke nélkül és kinek mi a véleménye erről, a sunyiba lenne küldve, hogy semmi köze hozzá, foglalkozzon a saját dolgával, biztosan csak irigy, mert ő max. az utca végére jut el a gyerek mellől, és amúgyis, ennyi kikapcsolódás mindenkinek jár.

Én már jártam így, szét lettem szedve a válaszolók által, jött vagy 90 válasz, kb. 5, ha normális stílusban lett megírva. Vártam pár napot, kiírtam a kérdést úgy, mintha más valaki lennék a sztoriban, erre nekem estek, hogy semmi közöm ehhez, az adott anyuka csinálja jól (tehát én). Mikor belinkeltem az eredeti kérdésemet, hogy akkor ott mire fel lettem szétszedve, ment a hápogás ezerrel, meg hogy oda nem ők válaszoltak...

2023. jún. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/145 anonim ***** válasza:
32%

Csak pislogok komolyan. :D Beleolvastam a hozzászólásokba és szerintem épeszű ember itt a hozzászólásokat ítélné egy kis pszichiátriai kivizsgálásra,nem pedig a kérdezőt,aki full normálisan válaszol és értelmesen. :D Édes istenem,ti nem vagytok esküszöm normálisak. Na pont az ilyen okoskodó majmok miatt nem barátkozok se a játszótéren,akiknél már látom ezt a szintet(és elhihetitek sokan vannak még így),hanem megkeresem a magam társaságát. Mi van veletek? Nem aludtatok,nem volt este összebújás otthon? :D És nem arról van szó,hogy én otthon hagynám. Én sem tudnám otthon hagyni,pedig fáradtak vagyunk DE(!),attól hogy Gizike bírja 0 alvással 3 éven át,de közbe a négy fal között otthon pattog és morog és kikészült,esetleg a kapcsolatra is ráment,attól még Juci nem biztos,hogy bírja és szeretne feltöltődni. Amit például a kérdező leírt én ugyanígy érzem magam egy éjszakai nem alvás után is(pedig évekig éjszakáztam,ahol minden műszak után 24 óráig migrénem volt,hányinger,időnként hányás is előfordult olyan rosszul viseltem!),így a sok hónapnyi után,hogy végre alszik,most lesz 11 hónapos,most érzem igazán,hogy élünk egyébként,de hiába alszik most már pár hete végre,azt érzem,hogy teljesen felborultam belülről alvásilag,zaklatottan alszok sajnos,pedig ritka jó alvó voltam. Sokszor próbálunk beszélgetni a férjemmel hogy mi milyen is volt és néha csak gondolkozunk,esküszöm azt érzem kimaradt több hét az emlékezetemből,csak túlélni próbáltuk,mivel 0,szó szerint 0 segítségünk,tehát együtt oldottuk ezt mindvégig meg. Aki bírja örülök neki,tök szuper. :) Van aki végigfutja a maratont is,tök jó,nekem nem menne. Felfogjátok ti véranyák,hogy nem minden ember egyforma? Eljut-e ez esetleg a tudatig vagy már teljesen beszűkült az otthonléttől? Nem vagyunk egyformák,minden egyes ember más. És nem arról van szó,mert mi sem tudnánk egy hétre se ráhagyni senkire se még ennek ellenére se,de ettől még nem okoskodok meg állok itt neki flegmázni. Hol érdekel engem más élete? Mást más tesz boldoggá és attól én ugyanúgy élem az életem,mivel van. Úgy nekiestetek itt,mintha nem is lenne otthon életetek,hanem a kérdezőn töltenétek ki.

Kérdező,ti ismeritek a gyereket,nektek kell ebben dönteni,sokan nem hagynák még ebben az időszakban,de nem látunk bele az életetekbe. Van az a szint gondolom,hogy vagy kórházba kerülnek végkimerüléssel vagy pedig 5 napot elmennek és visszajönnek mentálisan rendeződött állapotban. Ha egy anya elájulna szó szerint,mert nem kért segítséget és a mentő vinné el,mert már a szíve se bírná az 1 éven át tartó nem alvást (van ilyen ismerősöm),akkor is itt ő lenne a hibás,hogy jaj hát bírni kell meg mert nem kért segítséget. :D Aki kérne azt meg leosztjátok.

Írta itt az egyik,hogy jaj hát neki a kérdezőnél rosszabb gyereke van. :D Micsoda látásod lehet,ha te onnan belátsz a kérdezőékhez és felméred,hogy nekik jobb,vagy rosszabb-e. Ja,csak neked lehet rossz.

2023. jún. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/145 anonim ***** válasza:
66%
79# vagyok. Tisztelet a kivétel, pár db hozzászólást láttam,aki teljesen normálisan látja,mint itt a fenti 2 is. Esküszöm megnyugodtam,hogy nem haltak ki a normális anyák,pacsit.
2023. jún. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!