Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Okozhat problémát, hogy az 1...

Okozhat problémát, hogy az 1 éves babát 1 hétig rábízzuk a nagyszülőre?

Figyelt kérdés
Nyaralni mennénk, de nekem hiányozni fog a pici lány, meg azért gondolom ő is hiányolni fog minket. Nagyon szereti a szüleimet, sőt kimondottan jó a kapcsolat velük, de félek nehogy valami traumát okozzon hogy most 1 hétig nem lát minket. Felesleges az aggódásom?

2023. jún. 1. 12:45
 131/145 anonim ***** válasza:
54%
El sem tudom képzelni hogy a lelki bajaimmal lettem volna terhes ahol ugye a terhesség miatt nem szedhettem volna a xanaxot és ugye terhesen a le nem zárt lelki bajok csak fokozódik. Meg a szuper férjemmel az oldalamon sem mertem belevagni amíg nem zárom le a lelki bajaimat. Szép dolog az anyaság utáni vágy de szerettem a gyerekem már annyira azelőtt hogy létrejött volna,hogy előre biztosítottam neki egy lelkileg stabilabb anyukát... 127 voltam ismét.
2023. jún. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/145 A kérdező kommentje:

Szedett gyógyszert terhesség előtt is, már úgy nézett ki hogy ez nem fog problémát okozni.

Terhesen gyógyszert nem szedett, és szülés után sok probléma előjött, ami visszahúzta.

Nem mindenkibe jön létre lelki törés, nem mindenki tudja egyszer és mindenkorra rendbe rakni és elfeljteni. Sőt szerintem az a nagyon ritka, aki teljesen meg tudja szüntetni!

Örülök neki, hogy neked sikerült, de nekünk továbbra is küzdeni kell vele.

Én nem vagyok híve amúgy annak hogy csak akkor csináld ha minden tökéletes lesz. Régen se így éltek az emberek, igazából ez a felfogás most terjedt el.

Csak akkor vállanak gyereket ha megvan minden. Mire megvan minden már elfogy az idő. Élni kell, csinálni és felnőni a feladathoz, vagy megoldást találni rá.

2023. jún. 3. 23:58
 133/145 anonim ***** válasza:
24%

Mire megvan minden már elfogy az idő. Élni kell, csinálni és felnőni a feladathoz, vagy megoldást találni rá.


De az nem megoldás hogy mindig más segítségére vártok meg lepasszoljátok állandóan. Ezzel csak azt éritek el hogy a gyerek is lelki beteg lesz egész életére. Bár ez úgyse érdekel titeket, önzőek vagytok, gyerek kellett, csináltatok, mindegy milyen áron.


Anyámék hasonlóak voltak, kb többet voltam mamáéknál mint velük, mert nekik kell a kettesben töltött idő és fáradtak a munkától. Persze közben meg voltak róla győződve hogy ők milyen jó szülők, hiszen anyagilag mindent megkaptam, meg mikor épp kedvük volt hozzám vittek programokra. De mikor kellett volna sosem voltak ott. Egészen addig míg a másodikos anyák napi ünnepségemre csak a mamát hívtam el.

2023. jún. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/145 anonim ***** válasza:
22%

Lehet okoskodni hogy nem kellett volna így babát vállalni, de ahogy már itt van a lányom, TUDOM hogy életem legjobb döntése volt és nem bántam meg.


Ja végül is úgy könnyű hogy csak akkor kell vele foglalkozni ha épp kedved van hozzá, ha nincs meg odadobod valakinek mert te fáááradt vagy szegénykém:-( :-(


Az hogy megnyomorítjátok a gyereket az önzőségetekkel meg ki a fenét érdekel igaz? Majd ő is lepasszolja a sajátját hogy fel tudja dolgozni az általatok okozott károkat.

2023. jún. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/145 anonim ***** válasza:
88%

134-es, szűnj már meg.

Borzalmas a kommentjeidet olvasni. Nincs jobb dolgod?!

Csüngjél a gyerekeden, az megy, látjuk.

2023. jún. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/145 anonim ***** válasza:
84%
135# Egyetértek. Most is ide ír és addig nélküle van a család.:( Elég szomorú. Gyanítom soha egy percre nem hagyta még mamákra a gyereket.
2023. jún. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/145 anonim ***** válasza:
96%

Meg mi ez, hogy "odadobod valakinek"?

A saját nagyszüleivel van a baba olyankor, akik gyanítom, imádják és rajonganak érte, és ez az érzés kölcsönös a baba részéről, különben olyan ordításokat csinálna ott, hogy 2 percre nem lehetne otthagyni, nemhogy éjszakára.


Sajnálom, hogy valakinek annyira rossz a szüleivel a kapcsolata, hogy emiatt a gyerekét fosztja meg a nagyszülőktől. Pedig nekem gyerekkorom legszebb emlékei közé tartoznak a nagyszüleimmel töltött nyarak, vagy utazások.

2023. jún. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/145 anonim ***** válasza:
96%
A gyerekvallalas nem két fős feladat.. ez csak mostanában divat.
2023. jún. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/145 A kérdező kommentje:

#133 #134

Ahogy egyre többet írsz ide, úgy egyre biztosabb vagyok abban, hogy neked nagyobb szükséged lenne pszichológusra mint a feleségemnek.

Mindenképpen érdemes lenne keresned egy jó pszichológust, és több alkalommal beszélgetned vele.

Szerintem nem kellene itt tovább sokkolni az embereket a véleményeddel.

2023. jún. 4. 14:14
 140/145 anonim ***** válasza:
94%
Egyetértek kérdező. Nem tűnik valami kiegyensúlyozottnak.
2023. jún. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!