Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Okozhat problémát, hogy az 1...

Okozhat problémát, hogy az 1 éves babát 1 hétig rábízzuk a nagyszülőre?

Figyelt kérdés
Nyaralni mennénk, de nekem hiányozni fog a pici lány, meg azért gondolom ő is hiányolni fog minket. Nagyon szereti a szüleimet, sőt kimondottan jó a kapcsolat velük, de félek nehogy valami traumát okozzon hogy most 1 hétig nem lát minket. Felesleges az aggódásom?

2023. jún. 1. 12:45
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/145 anonim ***** válasza:
30%

Vannak ám ősanyák rendesen.

Én sem barátkozom kisgyerekes anyukákkal mert mind bolond(lehet én is,de nem olyan szinten mint azok akik a környezetemben vannak)

Nekem is egy éves a fiam,öt nem hagyhatnam senkire mert anyakompexusa van,csak én vagyok neki a jó..de ha nagyobb lesz kezdem azzal,hogy lepasszolom a mamának és elmegyek egy jót mulatni valahova.tancolni,kicsit berúgni 😁lehet huledezni de már nagyon hiányzik.

9 éve nem voltam szinte sehol(a lányom 9 éves)

Minden nap egyforma,és már tényleg kell egy kis kikapcs.

Ha ezt megemlíteni valakinek jön a szöveg,hogy hát ez van,neked kellett gyerek...igen ám,csakhogy nem áll meg a világ ha gyereked van...érdekes módon akik mind felajánlották,hogy segítenek a gyerek körül,amikor terhes voltam,most nincsenek sehol.ugy eltűnt mindenki mint a kámfor.

2023. jún. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/145 anonim ***** válasza:
100%
Okozni okozhat problémát, de ez nem jelenti azt, hogy nálatok biztosan fog is. A bátyám 1 éves és talán 3 hónapos volt, amikor a szüleim elmentek 1 hétre. Neki utána megrendült bennük a bizalma, beszéd terén is nagyon visszaesett. Nálunk csak olyan volt, hogy a férjem elutazott 1 hétre (nem volt gond) vagy olyan, hogy a családjával és a gyerekkel mentünk el. Utóbbi azért volt jó, mert anyósom sokat segített és így pihenni is tudtunk.
2023. jún. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/145 anonim ***** válasza:
21%
Olyan szépen beszélsz a kislányodról és az emberekkel is kérdező, hogy biztos vagyok abban, hogy a legjobb döntést fogjátok hozni a feleségeddel. Én drukkolok annak, hogy pihenjetek egy nagyot, a kioktato idiótákkal ne foglalkozzatok :)
2023. jún. 2. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/145 anonim ***** válasza:
29%
83as, persze meg csináljanak még vagy 6 gyereket kell a program a nagyszülőknek :-D Hiszen látszik ők alkalmatlanok a saját gyerekük nevelésére. Tele vannak segítséggel de még így is kivannak idegileg egy darab gyerek mellett.
2023. jún. 2. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/145 anonim ***** válasza:
37%

70-es, pontosan erről van szó, a gyereknek tökéletesen mindegy, hogy a szülő miért van távol. Én voltam aki írta hogy az anyám haldokló ápolása miatt volt távol, egyévesen lehet sejteni mennyire fogtam fel... Barátnői, szoros kapcsolatom van anyámmal, pedig voltak nyarak amiket a nagyszülőknél töltöttem teljes egészében (saját szabad akaratomból amikor már tudtam dönteni, előtte kényszerből). Hozzáteszem, mindig kényszerből voltunk elrakva kicsinek, de sosem volt gond. Sőt anyám utólag már felnőtt koromban mondta, hogy ha újrakezdhetné, bizony nem áldozna fel mindent a gyereknevelés oltárán, mert apával évekig nagyon távol voltak érzelmileg a napi mókuskerék miatt, és úgy érzi ezeket a jó időket már nem pótolhatják az ötvenes éveikben. Mi a férjemmel pont ezért tudatosan szánunk magunkra időt - igen, gyerekmentes utazással is. És ebben nagyon jó partnerekna nagyszülők nálunk.


Valaki előtte írta a kórházas példát. Nagyon-nagyon sajnálom, hogy ez történt, és teljesen elhiszem hogy a gyerek érzelmileg kivolt tőle, de azért óvatosan vonjuk párhuzamba a traumatikus kórházi élményt, ahol a szülő hiánya egyértelműen fájdalommal, félelemmel és rossz érzésekkel vegyül, mint ha egészségesen, egy megszokott környezetben marad a gyerek, számára ismert személlyel. Remélem hogy annak a válaszolónak ez már a múlt, és nem egy visszatérő gond.

2023. jún. 2. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/145 anonim ***** válasza:
67%

Kedves kérdező, nem olvastam minden választ, de teljesen megertelek, nekünk 11 hónapos a fiunk, és nem is nehéz természetű, csak "átlagos", mindenre kíváncsi, szeparacios szorongásos, egyébként mosolygós baba, és így is nehezebb mint vártam.


Nem tudom mikorra tervezitek az utazást, de én előtte kiprobalnam, hogy birja(tok), az 1 nap - 1 éjszaka különléter, utána ha jól sikerül, megprobalkoznek egy 2-3napos tavollettel, ha azt is jól viseli mindenki(gyerek, nagymama, ti is), akkor vagnek bele az 1 hetes útba.

De ha lehetne, inkább 2x 3-4 napra mennék, mint 1 x 7re.

2023. jún. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/145 anonim ***** válasza:
33%

84# De legalább te bírod szerencsére. Osztjuk is a legjobb anya díját. Tapsi. :D Lehet hogy egy hétre, ja bocs nem, 5 napra elmennek a gyerek nélkül, hogy feltöltődjenek és helyrehozzák lelkileg magukat és újra maximálisan eltudják látni 100%-ban. Míg más vánszorog otthon,merthogy ő márpedig ha elájul is bírni fogja,de cserébe a gyerek egy fásult kimerült szülőt lát. Ha azt írod nem vagy fásult,akkor hazugság,mert aki 1 éve nem alszik se éjjel,se nappal,biztosan nem pörög,hacsak nem gyorsítót szed. :D Én volt,hogy csak a játszószőnyegen is pislogtam,mint egy hal. Ha pedig jól alvó,nyugodt babád van,akkor viszont nem tudod milyen a többemberes,ahol mindkét szülő kivan. Ja,a nagyszülők látják el,mert időnként besegítenek (mint itt általában az emberek 80%-nak :D és egy hétre vigyáznak az unokára).



83# Egyetértek. A kérdező helyében már rég elküldtem volna mindenkit a búsba,de teljesen normálisan válaszol. Családjáról is,értelmesebbnek tűnik,mint itt a többség.

2023. jún. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/145 anonim ***** válasza:
39%

Kérdező, itt még engem is lepontoztak, mert műtét (rák, ergo ha elhalasztjuk belehalok) miatt volt 1 hétre lepasszolva a gyerek.

Egy 19 és egy 15 éves gyerek mellől azt mondom, hogy a ti mentális egészségetek is ugyanolyan fontos, mint a testi, es a gyereknek nem lesz semmi baja a szerető nagyszülővel. Menjetek, érezzétek jól magatokat, és ha megtehetitek menjetek el minden évben.

Ovis korra a szülők 50%-a elválik, mert nem bírják a kialvatlanságot, bezártságot, ettől idegesek, egymáson vezetik le a feszültséget. + gyerek nélkül nem mennek sehova, férfi/nő megszűnnek létezni.

Na a válás, az aztán megviseli a gyereket, nem 5 nap a nagymamával.

2023. jún. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/145 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ, annyira jó olvasni hogy vannak még olyan emberek akik a valóságban élnek és megértik az embert. Mi már döntöttünk, hogy elmegyünk Visegrádra, úgy hogy hétfőn indulunk, és pénteken jövünk vissza. A hétvégén így én is otthon leszek legalább, nem kell rohanni egyből munkába.

Apum meg anyum 2 km-el távolságra van tőlünk és első unoka neki, szóval imádják a kisasszonyt. Amúgy nem gondoltam volna, hogy ennyi szeretet képes hozni a baba a családba, mindig csodálkozva nézem ahogy apumat teljesen elvarázsolja és az egykoron szigorú apa, átváltozik a kedves papává. Anyum azt mondta, hogy ilyen boldognak még nem látta apumat, még akkor sem amikor mi megszülettünk :D

Biztos vagyok benne, hogy nem lesz gond mert tényleg egy nagyon bizalmas szerető közegbe marad a baba, amíg nem lát minket.

Azért csak teszek be egy képet a kis csajsziról:


[link]

2023. jún. 2. 08:52
 90/145 anonim ***** válasza:
32%

Istenem de szep baba.latszik rajta,hogy boldog,kiegyensulyozott,es az is,hogy milyen huncut 😆

Az en lanyomnak is pontosan ilyen haja volt,kicsit meghatodtam 😁koszi,hogy elohoztad ezzel a keppel a szep emlekeimet

2023. jún. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!