Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez tényleg ennyire "felháborít...

Ez tényleg ennyire "felháborító", "gusztustalan", "bunkó" és "tirpák" dolog lenne? Le vagyok döbbenve!

Figyelt kérdés

Engem még nem érint személyesen a dolog, mert a fiam még nincs abban a korban, hogy elkérje a kaját a boltban. De ezek után nem tudom, hogy hogy fogok cselekedni, ha hasonló helyzetbe kerülök.

Én is láttam már hasonlót, de nem zavart!

Ennyire megbocsáthatatlan, ha egy éhes gyereknek odaadunk egy fél kiflit amíg a kasszához érünk?

Jó persze nem arról van szó, hogy a Tescoban, Auchanban vacsorázik a gyerek, de ha véletlen mégis megéhezik a gyerek, akkor ilyen nagy tragédia, ha a kezébe adok egy fél kiflit?


Olvasgatom a válaszokat erre a kérdésre, és köpni nyelni nem tudok, hogy egyesek miket írnak:


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


2011. febr. 8. 18:04
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
68%

Érdekes válaszok vannak az biztos. Nekem 14 hónapos a fiam, és megmondom a frankót, ha kéri a kiflit, megkapja, pont letojom, hogy egyik-másik túl jó érzésű ember mit gondol erről. Azt gondolom 2-3 évesen talán már megérti, hogy előbb kifizetjük, utána esszük meg, addig minek kínozzam Őt és saját magamat is? Magyarázzák már meg egy 1 év körüli gyereknek, hogy a kiflit miért nem lehet megenni azonnal, ahogy meglátja?

Nyilván csokit nem fogok neki kibontani a bolt kellős közepén, de egy fél kifli vagy kifli csücsök nehogy már a világ végét jelentse. Természetesen kivétel nélkül mindig kifizetjük a kasszánál, sosem volt belőle baj. Eddig.

2011. febr. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
64%
Utolsó vagyok. Még eszembe jutott a gyermektelen agonizálóknak, hogy nem feltétlenül azért akar rágcsálni egy ilyen korú gyerek kiflit mert éhes!!! Majd megtudjátok, ha lesz gyereketek, hogy ha jönnek a fogak például akkor a jóistent is rágnák állandóan...
2011. febr. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
65%
HÁH na ha már 60%-nál tartok, elmondom, hogy aki elsősorban nem a saját dolgával foglalkozik a boltban hanem a másik anyukát nézegeti, hogy vajonistenem ad-é annak a pujának kiflivéget, az nagyon gyorsan szedje össze magát húzzon haza és kösse le magát valamivel, pl. makramé, házimunka, meló...
2011. febr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
30%
18.41-es vagyok.Akik szülők azok megtanulnak rugalmasak lenni,és alkalmazkodni a gyerek igényeihez is.Elsősorban azt tanítjuk,nem eszünk,nem iszunk boltba,de vannak kivételek,mint ahogy felnőttnél is előfordulhat.Az akinek ez okozza a legnagyobb gondot az életébe,az eg nagyon boldog ember lehet,mert ez ugyan nem gond.
2011. febr. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
48%

Nekem még pociban van a gyerekem, de én tuti adok neki kiflivéget, innivalót, zsömikét, ha megkívánja. Nem azért, mert lopós börtöntölteléket akarok nevelni belőle, hanem azért, hogy ne hisztisen, idegbajosan kelljen vásárolni.

Én is rendszeresen megbontom az üdítőt a tescoban, mert nem bírok ki 2 órát innivaló nélkül, de mindig kifizetem a vásárlás végén. Általában itthonról viszek egy fél literes vizet, és a bejáratnál megmutatom a biztonsági őrnek, de ha úgy adódik, hogy nem tudok vinni, akkor bizony bontok.

Tesómnak van 3 gyereke. Mindegyik 1-2 évesen eljátszotta ezt a kifli majszolgatós dolgot, de ahogy nagyobbak lettek, el tudtuk nekik magyarázni, hogy ha kiértünk, akkor megkapják, legyenek türelemmel.

Gratulálok azon anyukáknak, akik ezt már az 1 éves gyereküknek is meg tudják magyarázni, és azok meg is értik.

Na gyerünk, pontozzatok le, nem különösebben érdekel. :D

2011. febr. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
43%

Igen, egy felnőtt embertől igenis hatalmas nagy bunkóság!!

De egy kisgyerek az ugye más! És én itt a max. 3 évesekre gondolok. Innivalót viszek a gyereknek külön, a saját itatójában, viszont ha megéhezik, egy fél kiflit igen adok neki. Zacskóban van, nem kell az eladónak megfognia, mint ahogy itt írták, hogy undorító csokispapír, stb(mondjuk erről is meg van a véleményem, undorító egy felnőtt papírja, de egy kisgyerekről van szó, akinek van gyereke annak az ilyen nem undorító)

Csokit, stb..nem adnék oda neki, azt ráér kint is megenni, ha a néni megnézte, és kiértünk az üzletből, de egy fél kifli az 1 évesemnek az más. Teszem hozzá két etetés között megyünk vásárolni, de nem lehet kiszámolni mikor éhezik meg.

Akinek van gyereke ezt pontosan tudja, akinek meg nincsen ne fröcsögjön itt, hogy hogy kell nevelni egy gyereket!

2011. febr. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
26%

20 hónapos lányom van, pont a hiszti korszak közepén...legalábbis remélem, hogy nem fog sokáig tartani.


Eleddig szerencsére nem volt rá példa, hogy ott azonnal követelje. Megkérdeztem, hogy vegyünk-e kiflit, mondta igen. Aztán nézegette a "szekérben" én meg mondtam, hogy odaadjuk a néninek aki megnézi. Utána megeheti. Nos ő maga rakta fel a pultra, és miután beütötték már nyújtotta a kis kezét hogy kéri.


De engem speciel hót de nem zavar, hogy ki hol és mivel eteti a gyerekét. Inkább attól vagyok kiakadva, hogy más mindig megáll bámulni ha ingyencirkusz van. (lásd a gyerek hisztizik, és rögtön körégyűlnek, meg teszik a megjegyzéseket is netalán) Foglalkozzon mindenki a saját dolgával.

2011. febr. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
27%

Szia!


Már válaszolta valahol a második oldalon, adom a kiflit párt :)


Isten éltesse a kisfiadat! :)Kedves kérdező!

2011. febr. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
65%

19:49-es válaszoló!

Nem értem,hogy miért írtad ezt nekem.Az üzenetem egyáltalán nem neked céloztam.Nekem is van kicsi gyerekem,akinek a kezébe én is adok a Tescoban kiflit,ha kéri.Nagyon felháborodtam,hogy egyes anyukák mindig a más gyerekével vannak elfoglalva.Mindenki úgy neveli a gyerekét,ahogy jónak látja.Mi abban olyan nagy baj,hogy odaadom a kislányomnak azt a fél kiflit,aki csendben eszeget,én pedig be tudok vásárolni és még a kifli is ki lesz fizetve.Ettől én még nem leszek tolvaj!

Az okoskodó anyukák azok,akik mindent,minden körülmények között jobban tudnak,az Ő gyerekeik tökéletesek!

Régen úgy szerettem ezt az oldalt,annyi mindent tanultam itt.De amióta gyerekem van,kiborítanak azok az anyukák,akikből csak a rosszindulat beszél!

Ha valakit megbántottam,sajnálom.

Az"ostoba"anyuka

2011. febr. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
66%
Én úgy kezdem ha bemegyek,hogy egy fél kifli a kezébe a másik pedig a zacskóban a bevásárlókocsiba téve.Nem érdekel ki mit gondol.A fiam 21 hónapos és akkor mi van ha eszik?Had egyen KIFIZETEM MINDIG!És mi van azokkal akik ott olvassák az újságot ki?Az is lopásnak számít ám!!!!
2011. febr. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!