Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség? Csecsemő-és gyermeko...

Segítség? Csecsemő-és gyermekorvos vagyok, nagyon szeretek segíteni másokon, ha gyermekével kapcsolatosan gond merül fel, írjon bátran!

Figyelt kérdés

2012. aug. 14. 12:49
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:

10 és fél hetes kislányom 2 hete, a védőoltás beadása óta (Prevenart és Rotát is kapott) étvágytalan (40-80, max. 90 milliket eszik 2-3 óránként.), 2 hét alatt semmit nem hízott, pedig azelőtt heti 20-25 dekát is hízott és eddig 3-4 óránként 120-150-et szopott. Csak anyatejes. (mérem)

Születési súlya 3200 gramm, most 5200. Hosszra viszont sokat nőtt 3 cm-tert ezalatt a 2 hét alatt.

A bátyja tejallergiás, így én kezdettől tejmentes diétát tartok.

Ugyanezeket ettem eddig is, mint most, nem vátoztattam sem a samponon, sem mosóport, sem dezodort nem váltottam, volt stresszesebb időszakunk egy költözés kapcsán, de az még egy hónappal ezelőtt, akkor még rendesen szopizott.

Elég sokat bukott kezdettől és nagyon sírós is, de a Gasztrotuss Baby és a Nutriton segít, bár a sírósság megmaradt. Kapja még a Biogiat is.

Széklete minden nap van, folyékony, nem teljesen vízszerű, nem emésztetlen darabos.

Van itthon Pepti tápszerünk, de semmilyen módon nem fogadja el a babánk. (Többféle cumisüveggel, kanállal, fecskendővel, pohárból próbáltuk, megcukrozva, illetve anyatejhez keverve, de sajnos a lefejt tejet sem tudjuk belediktálni semmivel, már nem tudjuk mit tegyünk).

A gyermekorvosunk szabadságon van a múlt hét óta, csak jövő héten lesz legközelebb.

A másik gyerkőcöm is pont ezt csinálta az evés terén, pontosan ennyi idős korától és azóta sem hízik szinte semmit.

Ő 21 hónapos, 3060 grammal született és most is csak 9 kiló körül van, magassága 80 cm.

Minden lehetséges kivizsgáláson túlestünk, de nem találtak semmi bajt, azt mondták ilyen alkat, illetve a tejallergiája játszik közre a súly és hosszfejlődési elmaradásában. Tejterhelése pont ezért csak 2 éves korában lesz legelőször.

Akkor a másodszülöttünkkel is csak ez a baj vajon, hogy ilyen alkat lesz?

Teljesen kétségbe vagyunk esve.

Mit csináljunk, hogy elfogadja a pótlást?

Van mikor az anyamellen is csak sír, nem fogadja el.

Az előző babánk is volt, hogy csak harmadát ette meg a napi adagnak, mint, amit tankönyv szerint kellett volna, mindig azt néztem mikor mehetünk kiszáradással kórházba és most megint... Bár annyit azért esznek, hogy ne haljanak éhen..

Megmutatom jövő héten a doktornéninknek a picit mindenképp, addig is köszönöm a segítséget!

2012. aug. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:
100%

De jó végre végre!:))

A kisfiam 20 hónapos.6 hete kitörtek a felső fogai,az addig jól evő gyermekem (valahol természetesen)nem akart enni.Harapni csak oldalról,ha a kanál a szájához ért már elszaladt.Egy hete kiestek a fogacskák ill.letörtek,már próbálkozik harapni és kanalazni,de nem eszik normális ételt azóta.Csak a tejtermékeket,a főzeléket teljesen elhagyta.A főtt sárgarépát megeszi,ha a kezébe adom.A fogakról természetesen tud a gyermekorvosunk,de nem merek szólni neki,hogy azóta az evéssel van gond.Miként vezessem vissza a helyes étkezéshez?

2012. aug. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 A kérdező kommentje:

Kedves 20as!

Ez teljesen természetes jelenség, legtöbbször egy éves korára elmúlik!

2012. aug. 14. 13:33
 24/67 anonim ***** válasza:

20-as kérdező

Köszönöm szépen

2012. aug. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 A kérdező kommentje:

Kedves 21es!

A mostani étvágytalanság és az oltás között valóban összefüggés lehet. Természetesen előfordul, hogy ő is ilyen alkat, tápszert pedig ha nem fogadja el, nem szabad erőltetni. Ők úgy is tudják, hogy mi az elég nekik. Az orvosnak mindenképpen mutassa meg, így látatlanban sajnos többet nem tudok segíteni. Minden jót!

2012. aug. 14. 13:38
 26/67 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, de jó!!! Köszi a lehetőséget!

Kicsit bonyolult a problémánk és hosszú.

A fiam most 2 éves, 6 hetes kora óta küzdünk evés gondokkal. Kevés tejem volt, pótlásra kényszerültünk. Először elutasította az anyatejet, utána csak azt kért, ismét csak tápszert, végül 5 hósan egyiket sem kérte. Addig is rémálom volt az etetése, félálomban, babkocsiban stb. etettem. Közben rengeteg vizsgálaton voltunk: vérvétel, székletvizsgálat, gasztroenterológus (itt valójában beszélgetés alapján próbáltuk kitalálni, mi lehet a gond, a doktornő tejallergiára gyanakodott), allergológia (szintén nem történt semmi). A sok vizsgálat után azt mondták, makk egészséges.

A hozzátáplálás viszonylag zökkenőmentesen történt, szívesen elfogadott mindenféle ételt, kivéve tejet folyékony formában. Széklete születésétől kezdve naponta 1x van, amit én hígnak találok. Erre a háziorvosunk normaflor-t ajánlott, de nem segített.

Az étvágya mai napig nagyon hullámzó, válogatósnak nem mondanám, a gyümölcsöt, zöldséget nagyon szereti, a kenyérféléket hanyagolja. 2 évesen 87cm, 10,4 kg (bár itthon már mértem 10.9kg-ot is).

Úgy érzem valami még sincs rendben. Az lenne a kérdésem, hogy ismételten belevágjunk-e a kivizsgálásba? Milyen vizsgálatokat végeztessünk el? Hol kezdjük?

Vagy egyszerűen ilyen alkat és így fogadjam el?

A háziorvosunk nem igazán foglalkozik ezzel a dologgal.

Köszönöm

2012. aug. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:

21-es kérdező vagyok.

Köszönöm szépen!

2012. aug. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szintén orvos vagyok. Egyrészt örülök Neked, másrészt nagyon örülök annak, hogy csupa normális, kedves hangú kérdést, s megköszönő válaszreakciót kaptál. Én, ha eddig a legnagyobb jóhiszeműséggel, vegyítve a saját anyai tapasztalatommal úgy válaszoltam itt valakinek, hogy odaírtam, hogy orvos vagyok, az biztos, hogy érkezett még sok-sok válasz, amiben engem/a válaszomat pocskondiázták... Így egészen elment tőle a kedvem..., de most az, ahogy felbukkanál, s amilyen szeretettel fogadtak, visszahozta a reményt... :-) Én is csak köszönöm a felajánásodat és sok hálás szülőt kívánok!!! Ági

(ja, tényleg, van nekem is egy: a védőnő és a gyerekorvosunk vitatkozik, hogy akkor most a Meningococcus elleni oltásból mennyit is kell adni. Az orvosunk 2-t mond, a védőnő minden alkalommal rámförmed, hogy mért nincs egy 3.is, 1 éves kor fölött??? Szerinte adjam be én, ha a saját orvosunk nem akarja... Te mit tennél?..)

2012. aug. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:

Szia Ismeretlen! :)))


13 hónapos lesz a lányom pár nap múlva. Alapjába véve igen értelmes, okos gyermek a korához képest. Nem volt vele sosem különösebb problémánk, amolyan angyal típus.

Viszont az evéssel megvan a "harcunk". Valószínűleg ebben ludas lehetek én is, bár nem tudom már mitől ilyen.


Szóval kezdem az elején:

4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást és 5,5 hónapos korára a tízórait és az uzsonnát kiváltottuk.

6,5 hónaposan kezdtük az ebédet, amit 7,5 hónapra kiváltottunk. Kezdetben nagyon bejött neki ez a "felnőtt" élet és elég gyorsan lemondott a tápszerről is.

Egészen eddig nem volt probléma. Viszont 8 hónapos korára kijött a 4. foga is (2 alsó, 2 felső). Egyszerűen "megvakkant" és hol evett, hol nem. 8-9 hónapos kora között próbálkoztunk az enyhén darabos ételekkel a védőnő tanácsára. Kapott már bolti üveges ételt is, kapott házi kosztot is, de nem igazán erőltette magát. 9,5 hónapos korától egészen mai napig kijött 11 foga.

Most jelenleg 2 törte át neki (két őrlő). Gondoltam arra is, hogy a hirtelen rázúduló hatalmas fogmennyiség vette el az étvágyát, de már már ott tartunk, hogy napi 4× eszik az 5 helyett.

Tízóraizni nem nagyon akar, nem reklamál érte, ha nincs.

Ebédkor rendszerint cirkuszol és üvölt. Énekelni kell neki és hirtelen hangokkal elterelni a figyelmét. Szóval, vagy sikerül és eszik vagy nem.

Uzsonnára rendszerint farkas éhes, csak úgy tömhetem belé az ételt.

Eddig reggeli tejitala mellett is szívesen falatozott a mi reggelinkből, most az sem kell neki.

Így se a reggelit, se a vacsorát nem tudom neki kiváltani.


Azt pedig csak állom, hogy kanállal eszik és pohárból iszik önállóan, mint ahogy a védőnői elvárás szerint kellene már lennie, mert az itatósát sem hajlandó megfogni.


Szóval, kissé elvagyok keseredve. Hiába csinálok vele bármit, hiába mutatom meg neki egy nap 100×, mit hogyan kell csinálni.. ő le se kakilja ://


Tudom, jön majd a klasszikus mondat, miszerint az idő és a bölcsöde mindent megold, de hidd el ... nem szeretném a tápszergyártó cégeket gazdaggá tenni azzal, hogy majd a 18 éves lányom érettségin is speciális tápszert fog fogyasztani, mert nem képes enni... :(((



Remélem tudsz valamit tanácsolni, mert nagyon magam alatt vagyok már hónapok óta.


Üdv,

M.

2012. aug. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 A kérdező kommentje:

Kedves 22es!

Először is ne féljen szólni a gyermekorvosnak bármilyen probléma merül fel! A fogletörés nem állhat összefüggésben azzal, hogy a gyermek csak a tejterméket eszi meg. Esetleg másik fogacskája nem jön ami gátolja őt az evésben?

2012. aug. 14. 13:47
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!