Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség? Csecsemő-és gyermeko...

Segítség? Csecsemő-és gyermekorvos vagyok, nagyon szeretek segíteni másokon, ha gyermekével kapcsolatosan gond merül fel, írjon bátran!

Figyelt kérdés

2012. aug. 14. 12:49
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:

Az én fiam 7 hónapos és ugyan ezt a fülvakarós, hajtépős dolgot csinálja. Ismerősömnek 8 hónapos a kicsi és nála is láttam már. Szerintem normális. (ha bele szólhatok) :)


Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy adhatok-e már túró tartalmú ételt neki? (7 hónapos). Mert mindenki márt mond. Gondolok itt a krémtúróra, túrórudi összetörve, kevés túró gyümivel.


Köszönöm: Dorottya

2012. aug. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 anonim ***** válasza:
Kedves Dorottya! Köszönöm, hogy válaszoltál!!! Akkor megnyugodok, hogy ez csak egy szokás, és nem fáj ott semmije. A te kérdésedre, nekem a védőnőm azt mondta, akkor adhatok tejterméket (sajt, túró, joghurt), miután bevezettem a húst, kb 8 hónapos kor környékén.
2012. aug. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 anonim ***** válasza:
Én is köszi a választ. :)
2012. aug. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 anonim ***** válasza:

Köszönöm a lehetőséget. Meg is ragadnám akkor. Kisfiam 10 hónapos, és tápszert váltottunk nála, milupa fermentált-ra. Az előzőt egyik napról a másikra nem volt hajlandó elfogadni. :-/ Mióta ezt az újat eszi, pici piros pöttyök lettek az arcán. Ezt az új tápszer okozhatja?

Valamint érdeklődnék, hogy a babateák okozhatnak-e székrekedést egy erre amúgy is hajlamos babánál?

2012. aug. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 anonim ***** válasza:

Köszönöm a lehetőséget, én is kérdeznék!


Kislányom 8 hetes lesz és pár hete már küzdünk a hasfájással, van mikor annyira sír, hogy alig vesz levegőt is és bevörösödik a feje is. Ilyenkor mit lehet tenni, hogy kizökkenjen? Mert az arcba fújás nem segít, és félek nehogy megfulladjon ha nem vesz levegőt, vagy azért ez nem fordulhat elő?

Illetve hasfájásra mit tudna javasolni? Amit eddig adtunk neki, Infacol, Bigaia cseppek, cukros kamilla tea. Kezdetben BEBA HA Start-ot evett, de most váltottunk Milumil Komfort 1-re, mert a BEBÁ-tól szorulása volt, 1,5 hete eszi a Komfort 1-et, így csak 2-3 naponta kakil, de nincs olyan szorulása tőle. Javasolna valamilyen más tápszert, vagy maradjunk ennél? És a hasfájának van-e ahhoz köze, hogy milyen gyakran kakil, vagy ettől független dolog?

Még egy kérdés: Aloe vera activatort adhatnám-e neki hasfájásra, egyik barátnőm javasolta.

Nagyon szépen köszönöm!

Edina

2012. aug. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim ***** válasza:

Kedves Doktor néni!

1,5 éves kislányomnak alvás közben és után elég kellemetlen a lehellete, olyan 13-14 hós kora óta. Mitől lehet? Gyermekorvosunk telefonon keresztül!!! azt mondta, kevés a sava, adjak neki savpótlót. Nem adtam, rossz foga nincs. Tudnál segíteni?

2012. aug. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 anonim ***** válasza:

nagyon kedves magától!!!


akkor én már írnék is.kisfiam nem soká 2 hónapos.tápszeres,igaz reggel és este kicsit cicil,nem sok tejem van sajnos.minap valószínűleg túl etettem.megette az adagját és még kért,én meg adtam.akkor nem is volt emiatt gond.de másnap alig-alig akart enni és este evés közben sugárban kijött belőle.ez volt szerda este,de még ma is nem minden etetésnél kar enni.hiába éhes akkor se mindig eszik rendesen.pedig eddig igazi kis "zabagép" volt.nincs is gond a súlyával.

ezelőtt is előfordult hogy neha visszajött neki,de nem csináltam belőle gondot.de mióta valamelyik nap nagyon sok visszajött neki azóta gyakran visszajön,van hogy nagyon sok.beba ha tápszert kap.javasolta a védőnő ma hogy vegyek neki nutriton sűrítőt.beválhat?vagy inkább tápszer csere?azért kap H.A.-tápszert mert a nővérkéje tejfehérje érzékeny.

illetve mitől nincs olyan jó étvágya az utóbbi 2-3 napban.lehet ahogy gyakran visszajön neki marhatja a nyelőcsövét?ha igen akkor mia megoldás hogy ne fájjon neki?


előre is köszönöm válaszát!!!

Katalin

2012. aug. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!