Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség? Csecsemő-és gyermeko...

Segítség? Csecsemő-és gyermekorvos vagyok, nagyon szeretek segíteni másokon, ha gyermekével kapcsolatosan gond merül fel, írjon bátran!

Figyelt kérdés

2012. aug. 14. 12:49
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
Kisfiam 7 hónapos és teljesen benőtt a kutacsa. Neurológus látta, vezetnem kell egy táblázatot a fejméretértől, illetve figyelnem kell, hogy nem deformálódik-e el a fejformája. Azt viszont nem mondta, hogy mikor lehet hátradőlni, mennyi ideig deformálódhat a kicsi feje? Köszönettel, egy aggódó anyuka
2012. aug. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:

Kedves Dokinéni!

Nekünk az alvással vannak gondjaink.

Jelenleg 16 hónapos kisfiam nagyon nehezen alszik el nappal (cicin), és kb. 30 perc után keservese felsír. Ha nem adok neki újra cicit, akkor nem is alszik vissza, viszont így iszonyú nyűgös, kialvatlan.

Születése óta napi 2x3 20-30 perceket alszik ...

Normális ez? Este 9-től reggel 6-ig, néha csak 5.30-ig alszik. Ez nem nagyon kevés????

2012. aug. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:

Köszönjük a lehetőséget:)

Nekem egy olyan kérdésem lenne,h a 14 hónapos lányom kutacsa még mindig 1szer 1 cm,nem forrt össze.Ez normális?

2012. aug. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 anonim ***** válasza:

Kedves doktornő!

Lányom most 4,5 hónapos..kezdetektől nem volt nagy evő. 4030g-mal és 54cm-rel született. Most 6600g és 65cm. A problémám az étkezésével van (sajnos tápszeres 6 hetes kora óta). A gondom, hogy nagyon keveset eszik. Napi 4x150ml jó esetben (napi 600ml). Ha többször kínálom összeszorítja a száját. Elkezdtem hozzátáplálni 2 hete. De mindig változik, hogy van e kedve enni gyümölcsöt vagy tejpépet. Van amikor semmit nem fogad el. Aggódom.:(

Legalább 3 fajta tápszert és 4 fajta tejpépet próbáltam már. Elnyammog valamennyit de nem "őrül" meg egyikért sem. Volt, hogy kihagyott egy étkezést és nappal 8 órán át nem akart semmit enni. A doki mindig azt mondja, hogy ennyi az igénye. Pár napja meg csak úgy eszik tápszert napközben, ha elaltatom és rá 5 percre felkeltem...ilyenkor megeszik valamikor 180ml-t is. Amúgy mosolygós jó kedvű aktív kislány. 4 napja kibújt az első foga.

Ön szerint jogosan aggódok? Vagy tényleg lehetséges, hogy ennyi az igénye a kislányomnak?

Válaszát előre is köszönöm

2012. aug. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 anonim ***** válasza:
2012. aug. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 A kérdező kommentje:

Kedves 26-os!

Én javasolnék egy újabb kivizsgálást, gasztroenterológiával kezdve.

2012. aug. 14. 14:15
 37/67 A kérdező kommentje:

Kedves Kollegina :)


Köszönöm szépen kedves szavaid! Én nem adnám be, csak azért mert a védőnő azt akarja. Úgy van jól, ahogy az orvosotok mondja!

2012. aug. 14. 14:18
 38/67 A kérdező kommentje:

Kedves 28-as!


Nincs aggódnivaló, a fogak miatt van az étvágytalanság. És csak azt tudom írni, hogy idővel minden visszaáll a régi kerékvágásba! Erőltetni semmit nem szabad!

2012. aug. 14. 14:22
 39/67 A kérdező kommentje:

Kedves 32-es!

A cici elvétele utáni felsírásból arra tudok következtetni, hogy lehet nem elég a tej neki így nem lakik jól, esetleg ebből kifolyólag nem is alszik annyit!

2012. aug. 14. 14:31
 40/67 A kérdező kommentje:

Kedves 33-as!

Semmi probléma, 12 és 18 hónapos kor között nő össze a kutacs!

2012. aug. 14. 14:33
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!