Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mondjam meg az anyámnak, hogy...

Mondjam meg az anyámnak, hogy ne látogassa a picit? Ez megoldás lenne?

Figyelt kérdés

6 hetes a kislányom és az anyámtól rosszul vagyok.

Beleköt olyan dolgokba,amikhez semmi köze nincsen.Pl. az első hetekbe az volt a baja,hogy miért tápszert kap a babánk,ha gyakran tennék mellre a babát,lenne tejem,stb.Baja volt azzal,hogy csak alváshoz adtam rugdalózót a picire,amúgy normális ruhákba járt,folyton át akarta öltöztetni.Abba is beleszólt,hogy miért veszek a babánknak drága ruhákat,amikor semmi szüksége nincs rá.Azért is cseszegetett,mert nem ülünk itthon,hanem eljárkálok a lányommal mindenhova,találkozunk a barátnőimmel és a szintén kisbabás ismerősökkel.Ráadásul folyton jönni akar hozzánk és ha nem vagyunk itthon,hív,hogy hol vagyunk és hogy miért mentünk el,a kicsinek otthon van a helye,stb.

Már megőrjít.Ma azon veszett össze velem,hogy miért hívok a lányomhoz bébiszittert,miért nem bízom rá.

Nem bírom tovább,elegem van a tanácsaiból és abból,hogy próbál minden döntésemet felülbírálni.


Olyanokba szól bele,amikhez semmi köze nincsen és már elmondtam,hogy nem érdekel,amit mond.Akkor megsértődött,de pár nap múlva kezdte elölről...


2013. febr. 12. 18:27
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
95%
Ha a lányom lennél szerintem épp olyan lennék, mint anyukád. Hú, remélem ha megérem, nem kell ilyeneken aggódnom. Igaz mindenki úgy van a babájával ahogy akar, de szerintem alap, hogy egy 6 hetes egész nap rugiban van és nem "normális" ruhákban. Alap, hogy 6 hetesen nem bízom bébiszitterre,akkor inkább a mama...téged is felnevelt nem? Igaza van, hogy tejszaporításra a gyakori mellre tétel a legjobb, ha van esélyed a tejre. Nekem nem volt, mégis sokszor próbálgattam. Alap, hogy 6 hetesen nem barátnőzgetek rendszeresen,amikor tombol az influenzaszezon. Biztos sok pénzetek van, de tényleg fölösleges a drága ruha, de igazad van ez a te dolgotok. Már ne haragudj, mire mindezt leírtam, úgy jön le, mintha "divatolni" akarsz a babáddal, és nem az ő érdekeit keresnéd. Szóval anyukádat sajnálom kicsit, mert csak jó tanácsokkal lát el. És mégis hátat fordítasz neki.
2013. febr. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 A kérdező kommentje:

Szerintem pedig nincs igaza,de nem is ez volt a kérdésem.

Van egy lányom,akinek a nevelését megoldom én és a párom,nem kell a segítsége.Csak ő ezt nem tudja felfogni.

2013. febr. 12. 18:48
 13/64 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnak igaza van a legtöbb dologban. Nem tett akkora szörnyűséget, hogy tiltsd tőle a gyereked. Neked sem fog jól esni ha majd a te lányod nem lesz kíváncsi rád, mikor saját gyereke lesz.
2013. febr. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
94%

Ha bébicsőszt tudtok alkalmazni, akkor meg van oldva a helyzet. Csak valamikor lesz beteg is a kicsi, lesz iskolai szünet. Lehet, hogy Te leszel beteg, és akkor jól jön a nagymama. És te is leszel nagymama. Igazad van abban, hogy ha segít, akkor úgy segítsen, ahogy ti szeretnétek. A gyereket ti nevelitek, De a nagymama az nagymama.

És ha te így viszonyulsz a saját anyukádhoz, és nem megbeszéled vele a dolgokat, akkor a te gyereked is hasonlóan fog viszonyulni hozzád majd egyszer, mert ezt tanulja el tőled. Bizony mag kell beszélni a mamával a dolgokat. Lehet kategorikusan kijelenteni, hogy Anya, mi ezt így szeretnénk, és kérünk, hogy te is így csináld. De a lehető legrosszabb megoldás a nagymamát, a saját anyukádat eltiltani az unokájától. Az a hangnem, pedig ahogy leírtad, nem illik egy gyerek szülő viszonyhoz.

Legalább is az én értékrendemben. Nem vitatom a probléma igazságtartalmát, csak a megoldás a lehető legrosszabb, amire készülsz.

2013. febr. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne tiltsd el legalább valaki normálisan neveli azt a gyereket! Lehet azért ül ott egész nap mert látja,hogy nem vagy érett eléggé egy gyerekhez! Csak őt akarja óvni és téged meg "belenevelni" az anyaságba! Inkább fogadd meg amit mond!
2013. febr. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 A kérdező kommentje:

Az anyósom kibírja,hogyha nálunk van vagy mi vagyunk nála,akkor ne azt kezdje el mondani,hogy mit csinálok rosszul és ne szóljon bele abba,amihez sok köze nincsen.Egyszerűen csak elfogadja a döntéseimet és nem kezel úgy,mintha képtelen lennék egy gyerek ellátására.

Szóval nem lehetetlen csendbe maradni.

Nem azért nem vagyok az anyámra kíváncsi,mert lett egy gyerekem.Hanem mert sosem volt jó kapcsolatom vele és tudom,hogy milyen.

2013. febr. 12. 18:52
 17/64 anonim ***** válasza:
100%

Normális ruha:gondolom azért akkor bodyt se adsz rá...pedig az is jo lenne,épp azért mint a rugi,hogy véletlen se tűárődjön fel a pólója ha felveszed,és ne fázzon meg a dereka..

Tápszer-bébyszitter..elmész,másra bízod a gyerekedet,igy nem is lehet gyakran mellre tenni,bár lehet szoptatni se akartad...igy ne is várd h legyen tejed...

Egy ekkora babának nem is kell sok ruha,főleg nem drága,ugy is hamar kinövi...

Egy ekkora kicsinek valoban otthon van a helye,ott tudja kipihenni magát,felesleges eljárni otthonról,ki kell hogy alakujljon a napirendje.

Az a baj hogy ő csak tanácsokat ad,te meg élből elutasítod,meg se próbálod mi lenne ha megfogadnád...

Téged is felnevelt nem?Miért nem bizod rá?vagy félsz h hatására alányod is olyan lesz mint te vagy??

2013. febr. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
96%

Tudod az én anyukám is ezerszer elmondja, hogy ő mit hogyan csinált velem és a testvéreimmel, mikor mi voltunk kicsik, sok dolgot máshogy csinált, mint én. Nagyon szívesen meghallgatom, szívesen veszem, ha tanácsot ad, mert segítő szándékkal teszi, nem rossz indulatból, de amit mi a saját elgondolásunk szerint szeretnénk vagy tudunk csinálni, azt úgy is tesszük.

De a te anyukád alap dolgokat mondott, amiket én alapból úgy csinálok, nem úgy, mint te, így ilyenekbe nekem tanácsra sem lett volna szükségem.

Nagyon is igaza van anyukádnak néhány dologgal kapcsolatban.

A kisfiúnk 2! hónapos volt, mikor először vittük társaságba! Addig csak az utcára vagy az udvarra vittük sétálni.

Influenza szezon van! Ilyenkor egy 6 hetes babának nem tárasasában a helye, hanem olyan helyen, ahol a legkisebb a valószínűsége, hogy bármit is elkap. Bolt, hivatal, hipermarket a legjobb helyek, ahol betegségeket lehet összeszedni.

Látogatóban az első 2 hét után jöttek csak.

Ha egy baba sokszor van mellre rakva, akkor igaz, hogy nagyobb az esélye a tejtermelődésnek. Ebben sem mondott hülyeséget, de persze van akinek ez sem segít, szóval ilyen esetben valóban ha tápszer kell, akkor tápszer kell, ezen kár erőlködni.

Én is body-t és rugdalózót adtam a fiamra, mert sokkal jobban védte a derekát. Másfél éves korától hagytuk el a body-t a fiamnál.

Bébiszitter meg? Te jó ég pénzem se lenne rá! Na mindegy, ez is a te dolgod. Viszont nekem anyaként is szarul esne, ha nem engem hívna a gyerekem segítségnek, hanem egy idegent. Én megértem az anyukádat.

De a te életed, a te gyereked, úgy neveled ahogy akarod és ha rám hallgatsz, meghallgatod anyukádat, de ugyanakkor elmondod neki, hogy te mit hogyan szeretnél és hogy ő meg azt fogadja el, ennyi. De attól még nem kell tiszteletlennek lenni vele szemben! Leszel te még lehet rosszabb is, nem tudhatod.

2013. febr. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
86%

Anyukád sajnálja a gyerekedet és jót akar neki, azért gyűrte le a büszkeségét és jött vissza az ablakon, miután kitetted az ajtón.


Kicsit magadba nézhetnél, jól írták előttem, éretlen vagy és önző.

2013. febr. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
100%

Eszem megáll... "Beleköt olyan dolgokba,amikhez semmi köze nincsen."

Már hogyne lenne köze? Ha egy szomszéd mondaná, na neki semmi köze nem lenne hozzá. De az unokájáról van szó. Tényleg semmi köze?


Most őszintén? Nincs igaza? Vagy tényleg ennyire buta vagy a gyerekneveléssel, gondozással kapcsolatban, vagy csak azért is, mondjon bármi értelmeset a nagyi, te ellen fogsz szegülni, mert nehogy már neki legyen igaza.


De tudod KINEK ÁRTASZ a legtöbbet ezzel a magatartással? A saját GYEREKEDNEK. Az ő egészségét kockáztatod, mert te baromi öntudatos anyuka vagy.

2013. febr. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!