Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mondjam meg az anyámnak, hogy...

Mondjam meg az anyámnak, hogy ne látogassa a picit? Ez megoldás lenne?

Figyelt kérdés

6 hetes a kislányom és az anyámtól rosszul vagyok.

Beleköt olyan dolgokba,amikhez semmi köze nincsen.Pl. az első hetekbe az volt a baja,hogy miért tápszert kap a babánk,ha gyakran tennék mellre a babát,lenne tejem,stb.Baja volt azzal,hogy csak alváshoz adtam rugdalózót a picire,amúgy normális ruhákba járt,folyton át akarta öltöztetni.Abba is beleszólt,hogy miért veszek a babánknak drága ruhákat,amikor semmi szüksége nincs rá.Azért is cseszegetett,mert nem ülünk itthon,hanem eljárkálok a lányommal mindenhova,találkozunk a barátnőimmel és a szintén kisbabás ismerősökkel.Ráadásul folyton jönni akar hozzánk és ha nem vagyunk itthon,hív,hogy hol vagyunk és hogy miért mentünk el,a kicsinek otthon van a helye,stb.

Már megőrjít.Ma azon veszett össze velem,hogy miért hívok a lányomhoz bébiszittert,miért nem bízom rá.

Nem bírom tovább,elegem van a tanácsaiból és abból,hogy próbál minden döntésemet felülbírálni.


Olyanokba szól bele,amikhez semmi köze nincsen és már elmondtam,hogy nem érdekel,amit mond.Akkor megsértődött,de pár nap múlva kezdte elölről...


2013. febr. 12. 18:27
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező!


Én nem olvastam végig a válaszokat, de nagyon nem irígylem anyukádat. Te vagy nagyon fiatal vagy vagy nagyon hülye. El kellene gondolkodnod, mert anyukád a leírtak alapján sokkal normálisabban áll a gyerekneveléshez mint te. Egy 6 hetes babának influenzaszezonbban otthon a helye, és valóban szoptatnod kellene, ha nincs szervi oka, és a ruhák terén is igaza van, bár ez tényleg nem egetrengető dolog, viszont tuti hogy egy babának sem kényelmes farmer-pulcsi összeállításban feküdni egész nap, ráadásul a csípőe sem fejlődik rendesen, ha nem tud szabadon mozogni. Te mondhatni veszélyezteted a babádat.

2013. febr. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
63%

Nem azzal van a probléma, hogy drágák a ruhák... ha van rá pénzed, vedd meg. Nem is az a baj, hogy nem szoptatsz. Félted a melleidet? A TE dolgod. Barátnőzni szeretnél, mert megőrülsz otthon "egyedül"? Barátnőzz, de ők jöjjenek át. Nade BÉBISZITTER??? Jézusom... A 6 hetes babádnak melletted van a helye, nem egy bébiszitter mellett. Hova fogod még vinni az influenzaszezonban? Plázába, moziba, kórházba?

Itt nem az a probléma, hogy anyukád "belebeszél" a dolgodba, hanem hogy titkon TE is teljes mértékben tisztában vagy azzal, hogy igaza van! De TE szeretnéd nevelni a gyereket, ezért lázadsz a jóakarata ellen. Hát lázadj, és kívánom Neked, hogy az ellenségeskedésed levét ne a Kicsilány igya meg! Önigazolásért jöttél ide? Látod még van egy jó pár a realitás talaján álló, tiszta elméjű anyuka itt a fórumon, aki ismeretlenül is jó szívvel segítene neked és rángatna vissza a talajra, minekután te a fellegekben élsz.

Ha nem is jó a kapcsolatotok anyukáddal, legalább tiszteld meg annyival, hogy nem tiltod el tőle az unokáját. jól fog még jönni a segítsége, amikor hullafáradtan fogzás idején rá szeretnéd bízni, mert épp a bébiszitter nem ér rá...

2013. febr. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
64%
21 évesen lettem terhes úgyh hogy majdnem minden nap mentek haverokhoz, találkozókra, bulizni stb nagyon társasági ember vagyok. DE miután megszületett a "becsúszott" babánk rohadtul eszembe nem jutottak ilyen dolgok. Tényleg olyan mintha már juszt is ellent mondanál anyukádnak. Nem b@szogatni akar hanem segíteni és jó az UNOKÁJÁNAK. Ne legyél már ennyire önző. Miben öltöztetik: igen ez végül is tök mindegy de egy 6 hetesnél a legfontosabb szempont többnyire az hogy a babának a legkényelmesebb legyen és ez rugdalózó. Persze nem olyan divatos mint egy cukimuki kis farmer emg pulcsi ami nyomja a derekát....tápszer---ebben is anyudnak van igaza de ha már egyszer így alakult akkor tápszeres, nem tragédia (gondolom azért lett az h tudj menni bulizni emg jobbra balra) találkozók: télen miért hurcolod jobbra balra? persze jót tesz neki is a levegő, de más babákkal kisgyerekekkel összerakni amikor mindent elkaphat tőlük...Bébiszitter....Én elsőnek akkor hagytam egyedül a babám amikor 1 éves volt akkor is azért mert született a kistesó de még azon is nagyon aggódtam, persze nem árt ha van és néha mdnenkinek jár egy kis lazítás, de 6 hetes!! jézusom!! és ne izgulj a mamák soha nem fogják betartani a szabályokat, ez a dolguk. Mi is ezért szerettünk a nagyinál annyira lenni mert ott lehetett több sütit/csokit stb enni, mert a nagyon engedékenyebb volt. Te zsarnokoskodj csak saját anyukád ellen aki csak szeret titeket és aggódik.
2013. febr. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem kamu kérdés. Épeszű ember nem így gondolkozik, vagy ha mégis így gondolkozik,ilyenek miatt nem akarja eltiltani az édesanyjától az unokáját.
2013. febr. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
63%
Nem szólna bele ha értenél vagy legalább foglalkoznál azzal ,hogy mia jó a babádnak és mi nem!! Annyi eszed sincs ehhez ,mint a vidéken kotló tyúknak !!!! Neked aztán nem való gyerek!
2013. febr. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 A kérdező kommentje:

Azért ne ti döntsétek már el,hogy való-e nekem gyerek vagy sem.Az anyámmal nem most kezdődtek a gondok,sosem volt jó a kapcsolatom vele és az utóbbi években a helyzet csak rosszabb lett.

18 éves koromban elköltöztem otthonról,azóta a párommal élek és az anyám a pici születéséig fel sem hívott.Most jött rá a "gondoskodhatnék".

Nem értem,miért nem lehet normálisan válaszolni a kérdésre?Nem azt akartam tudni,hogy mi a véleményetek rólam.

Szerintem felesleges elmagyaráznom,hogy minek kell a bébiszitter,hiszen ti teljesen máshogy gondolkoztok a gyereknevelésről,mint én és esetleg a barátnőim.

Nem érdemes bizonygatnunk egymásnak,hogy ki mit csinál jobban,mert semmi értelme.

2013. febr. 13. 15:36
 47/64 anonim ***** válasza:
75%
Akkor tapsold meg magad kérdező, fantasztikus anya vagy. Tök rendben van télvíz idején egy pár HETES gyerekkel csavarogni, hátha elkap valami nyavalyát, vagy minek szoptatni? Minek kényelmes ruhát ráadni? Mér ne bízd bébiszitterre a babát, nem azon múlik a kapcsolat, hogy mennyit vagytok együtt. Biztos jót tesz neki, hogy mindig más altatja el.
2013. febr. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
85%
te egy hüly e pics@ vagy. Bocsánat nem szoktam csak így ilyeneket benyögni, de az vagy. Ez tény. Lehet h van még pár hasonló pics@ barátnő a környezetedben, hát hajrá. Remélem a gyereked jobb ember lesz mint te.
2013. febr. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
71%

Ne sértegesd a vidéken tojó kotló tyúkokat! :) Kikérem magamnak a tyúkjaim nevében! Ugyanis ők nem hagyják el a kicsinyeiket nagyon sokáig, ha éhes , ha szomjas, amikor a kotló ül, nem mozdul el a tojásairól, sőt utána sem hagyja senkire a kiscsibéiket.Sőt nem divatol a többi tyúk előtt, a lényeg, hogy a kicsik kényelmesen, egészségesen gyarapodjanak. Meleget ad nekik (a saját kényelmét feláldozva) nem engedi a többi tyúk közelébe, csak ha már nagyobbak, akkor is óvatosan!

Szóval megvédem a kotló tyúkjaimat!!!!

Kérdező és barátnői...ők egy más világ, nyilván sértegetni sem akarom, ők tudják, csak kicsit le kell szállni a földre. Szomorú, hogy a válaszban nem az hangzott el, hogy az én és a kisbabábam..hanem az, hogy én és a barátnőim. Fura egy világ, de tudom létezik, a 6 hetes farmernacis vagány pulcsis kis világ is. Nem bántalak. Bár nem irigylem sem anyukád sem a kisgyereked sem.

Gondolom babisintér is csak azért kell, mert beteg vagy és orvoshoz kell járni. Ilyenkor abszolút megértem, hogy másra van szükséged segítségnek.

2013. febr. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
64%
Ilyen stílussal kár volt kérdést kiírni,mert mi csak segíteni akarunk (igen,így ismeretlenül is!.) De valószínű,hogy 40 ember-a válaszadók-csinálják rosszul,te meg egyedül jól!6 hete még az anyaméhedben volt a kislány,neki te rád van MÉG szüksége,nem egy idegenre.
2013. febr. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!