Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mondjam meg az anyámnak, hogy...

Mondjam meg az anyámnak, hogy ne látogassa a picit? Ez megoldás lenne?

Figyelt kérdés

6 hetes a kislányom és az anyámtól rosszul vagyok.

Beleköt olyan dolgokba,amikhez semmi köze nincsen.Pl. az első hetekbe az volt a baja,hogy miért tápszert kap a babánk,ha gyakran tennék mellre a babát,lenne tejem,stb.Baja volt azzal,hogy csak alváshoz adtam rugdalózót a picire,amúgy normális ruhákba járt,folyton át akarta öltöztetni.Abba is beleszólt,hogy miért veszek a babánknak drága ruhákat,amikor semmi szüksége nincs rá.Azért is cseszegetett,mert nem ülünk itthon,hanem eljárkálok a lányommal mindenhova,találkozunk a barátnőimmel és a szintén kisbabás ismerősökkel.Ráadásul folyton jönni akar hozzánk és ha nem vagyunk itthon,hív,hogy hol vagyunk és hogy miért mentünk el,a kicsinek otthon van a helye,stb.

Már megőrjít.Ma azon veszett össze velem,hogy miért hívok a lányomhoz bébiszittert,miért nem bízom rá.

Nem bírom tovább,elegem van a tanácsaiból és abból,hogy próbál minden döntésemet felülbírálni.


Olyanokba szól bele,amikhez semmi köze nincsen és már elmondtam,hogy nem érdekel,amit mond.Akkor megsértődött,de pár nap múlva kezdte elölről...


2013. febr. 12. 18:27
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
52%
Érdekes kérdés!Először is teljesen igaza van édesanyádnak.Én a 10 hónapos kisfiammal sem megyek barátnőzni Influenza szezonban.Bébiszitterre sosem hagynám.A tipegő meg nálunk alap volt kb 5-6 hónapos koráig vagy lehet tovább.Most már csak éjszaka van abban.Igen is van köze a babához,így pedig,hogy mindent úgy kéne csinálnod ahogy mondja még inkább.Ő a babát védi,ami jogos.Nem is értem miért kellett neked az a baba,hisz még te is gyerek vagy,az ő érdekeit nézd ne a sajátodat!!!!!!!!
2013. febr. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 Babeli Zurzavar ***** válasza:
66%

Te hallod, most komolyan... kerlek valaszolj!!!!! MINEK A BEBISZITTYOOO????:-):-):-) Isten lassa lelkem, en igazan "lazan" nevelem a fiam, eleg koran kezdtuk tarsasagba vinni (mondjuk nem influenza szezonban), nem vagyok oko-anyu, nem ragaszkodom az anyatejhez foggal,korommel, nem vetem meg az esetlegesen draga, sokszor felesleges holmikat, de ember meg nalam is kiverted a biztositekot!!! :-)

kerlek ird meg minek a bebiszitter!!! tudni akarom mibol maradok ki!!

2013. febr. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
68%
Anyuka! Ritkan mondok ilyet, de a nagyinak igaza van. Ha okszor mellre teszed a babat jobban beindul a tejtermeles. A rugi kenyelmes viselet ebben az eletkorban. 6hetesen nemhogy a babanak nem kellene mennie sehova, de meg neked sem kulonosen ilyen influenzas idoben. Babsitter....haaaat...szerintem ha anYukad ilyen jol ert a gyerekekhez nyugodtan rabizhatod. Neki is es neked is jo lenne, a babanak meg kulonosen nem mindegy!
2013. febr. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
52%
Anyukàdnak van igaza!
2013. febr. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem a kedves Kérdező megsértődött, mert nem írjuk, hogy igaza van.Előttem írók már mindent leírtak.Anyukádnak igaza van.Már engem is érdekel miért kell bébisintér neked.Kérlek áruld már el, mert nem fogok tudni nyugodtan aludni:)
2013. febr. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
25%

lehet hogy kakukktojás vagyok, de én azt gondolom, hogy annak ellenére hogy a felsorolt dolgokban én is mamival értek egyet, most nem ez a lényeg

én is ebben éltem 3 évig, csak nekem az anyós volt a döntéshozó az én gyerekem ügyeiben, és nekünk erre a végén ráment a kapcsolatunk a párommal

lehet hogy ha a kérdező szoptatna és otthon ülne a 4 fal között, akkor depressziós lenne, mert neki ez nem lenne jó, és az bizony a babának sem lenne jó

másrészt aki nem élte ezt meg, az nem tudja milyen ezt elviselni nap mint nap

és nem a kérdésben felsorolt konkrét dolgok a lényegek, hanem maga a tény, hogy valaki állandóan felülbírálja egy anya döntéseit

persze lehet tanácsokat adni, de helyette meghozni a döntést, szerintem nem szabad,

én pl hiába kértem anyóstól hogy édességet csak ebéd után, arra mentem haza hogy a 2 éves gyerek ül a konyhapulton, és önti a szájába az édesítőtablettát! meg sorolhatnám az efféle dolgokat napestig

nem tanácsolt, hanem helyettem döntött, amikor rá volt bízva a baba, de nem csak akkor, általában is, ő akarta megmondani melyik gyerekorvost, melyik ovit válasszuk, mindent! olyan mély düh van bennem még mindig iránta, hogy el sem tudom mondani

pedig az unokáját imádja, és valószínűleg jót akart a maga módján, de így nem szabad!

2013. febr. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
60%

Hogy tudod a 6hetes babádat bébusziterre bizni???????????

Neki az anyukájára van szükség.nem egy idegenre.szegény pici baba.ha nem érsz rá egy csecsemőre vigyázni miért válaltad be? Teszem hozzá én is fiatal 23éves anyuka vagyok még sem bizom másra az én kicsikémet csak azért hogy csavaroghassak.még ha muszáj is elmennem de Csak is a férjemre hagyom itt de a szivem szakad meg még akkor is.

2013. febr. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
35%
Igaza van anyukádnak nagyjábol mindenben.Majd ha nagyobb lesz a babad bizd nyugodtan ismeros babysitterre.de meg nagyon kicsike:)
2013. febr. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
35%

Szia!


Szerintem mondd meg anyukádnak, hogy köszönöd a tanácsait, átgondolod amit javasol.


Alapvetően egyetértek azokkal amiket tanácsol (a rugdalózó kényelmesebb a babának, jobban tud mozogni benne és kisebb az esély arra hogy megfázik a háta, és tényleg nem kéne influenza szezonban hurcibálni őt, főleg hogy hideg is van kint), de úgyis te fogsz dönteni ezekről a dolgokról.

Értem én hogy a te gyereked, de néha nem árt megfogadni az idősebb nő (aki szintén édesanya) tanácsát. :)

2013. febr. 13. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
28%

Nem olvastam végig a válaszokat, mert nagyon ismerős nekem ez a kérdés, kb ugyanezt a sztorit, ugyanebben a stílusban olvastam már itt pár hónapja.

Szerintem ez a kérdés kamu, provokáció, az emberek összeugrasztása a célja. Ha valaki egy 6 hetes babához bébiszittert fogad, hurcolja magával mindenhova stb, az nem büszkélkedne itt el vele.

2013. febr. 13. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!