Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mondjam meg az anyámnak, hogy...

Mondjam meg az anyámnak, hogy ne látogassa a picit? Ez megoldás lenne?

Figyelt kérdés

6 hetes a kislányom és az anyámtól rosszul vagyok.

Beleköt olyan dolgokba,amikhez semmi köze nincsen.Pl. az első hetekbe az volt a baja,hogy miért tápszert kap a babánk,ha gyakran tennék mellre a babát,lenne tejem,stb.Baja volt azzal,hogy csak alváshoz adtam rugdalózót a picire,amúgy normális ruhákba járt,folyton át akarta öltöztetni.Abba is beleszólt,hogy miért veszek a babánknak drága ruhákat,amikor semmi szüksége nincs rá.Azért is cseszegetett,mert nem ülünk itthon,hanem eljárkálok a lányommal mindenhova,találkozunk a barátnőimmel és a szintén kisbabás ismerősökkel.Ráadásul folyton jönni akar hozzánk és ha nem vagyunk itthon,hív,hogy hol vagyunk és hogy miért mentünk el,a kicsinek otthon van a helye,stb.

Már megőrjít.Ma azon veszett össze velem,hogy miért hívok a lányomhoz bébiszittert,miért nem bízom rá.

Nem bírom tovább,elegem van a tanácsaiból és abból,hogy próbál minden döntésemet felülbírálni.


Olyanokba szól bele,amikhez semmi köze nincsen és már elmondtam,hogy nem érdekel,amit mond.Akkor megsértődött,de pár nap múlva kezdte elölről...


2013. febr. 12. 18:27
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
87%
Az én anyukámnak is hogy is mondjam furcsa a természete.De csak jót akar,és a gyerekem nagyanyja,arról nem is beszélve,hogy az én anyukám,aki felnevelt engem,tehát soha az eszembe nem jutna eltiltani a kislányomtól.Vagy te azt szeretnéd,ha a kislányod is annyira tisztelne majdan téged,mint te most az anyukádat?Nem hiszem....Hidd el,csak jót akar neked és a babának is!
2013. febr. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
88%
Az én anyukám is megjegyez dolgokat, de ő tényleg elég rosszul lát sokmindent, DE mégsem küldöm el, vagy mondom h ne látogassa a picit, szimplán meghallgatom és bólogatok... De nálunk azrt olyan dolgokat mond, hogy 3 hónaposan már nyugodtan adjak neki a levesből zöldségeket,csirke májat mert én is azt ettem... Meg h 4 hónaposan már simán adhatok neki bolti tejet...stb... Tehát ezek már tényleg olyan dolgok, amik komolyabbak annál, hogy megjegyzi hogy miért csak alváshoz adsz rá rugit. Remélem nem haragszol meg ha én meg azt jegyzem meg, hogy nagyon komolytalan vagy. Én is közelebb vagyok amúgy a 20 hoz(23 vagyok) és nem tartom magam felelőtlen, éretlen szülőnek, tehát ne tessék lenézni minden olyan anyukát akik fiatalon szültek. Én nagyon örülnék ha anyukám olyan lenne, hogy jön minden nap hozzánk. Hidd el, hogy te még menni fogsz anyukádhoz, de azért a viselkedésedet nem hinném hogy elfelejti. Ő nevelt fel téged, sztem tisztelned kellene annyival hogy nem veszekszel vele ennyire gyerekes dolgokon, mert ennél még ezerszer komolyabb dolgok is lesznek az életben. Ez semmi. Lehet hogy szülés utáni hormonváltozáson mész keresztül. Hallgasd meg és bólogass. Szereti az unokáját,ha nem menne akkor meg az lenne a bajod.
2013. febr. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
52%
az én anyám nem volt mellettem mikor megszűltem a fiamat mert neki fontosabb volt az hogy elmenjen nyaralni.aztán kijelentette hogy nem tart ránk igényt,(mert az első házasságából valók vagyunk) és van olyan unkája aki már mindjárt 2 éves és még nem látta.nagyon sokszor szügségem lett volna a segítségére és a tanácsaira,de ő ezt megtagadta tőlünk(mindhárom gyermekétől).te ezt szeretnéd????ne foglalkozzon se veled se a gyerekeddel??ezzel a viselkedéssel meg is fogod kapni.mi csak annyit ártottunk neki hogy első házasságból vagyunk és ő azt úgy lezárt hogy még velünk sem tartja a kapcsolatot.te meg el akarod űldözni.inkább lennék a te helyedben mint az enyémben!!!
2013. febr. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
88%

Tudom hogy le leszek pontozva általad de nem érdekel. Én örülnék ha az anyukám ilyenekbe "beleszólna" és megpróbálna visszarángatni a földre hogy 6 hetes gyereket nem hurcolászunk mindennap babás barátnőkhöz és hogy igen lehet ha megpróbáltad volna, lenne tejed, és BÉBISZITTERT a 6 hetes mellé??? Miért?? Miben akadályoz ő téged most a kis 6 hetes életkorával? Nem értem...mindegy. Szóval én örülnék ha LENNE ANYÁM aki ezeket megjegyzi vagy érdeklődik irántunk vagy segít stb. de nincs, mert meghalt mikor terhes voltam. Valóban igaz az a mondás hogy 1. amink van azt sose becsüljük, örülj neki hogy él az anyukád nem tudom mit csinálhatott veled hogy ilyen szörnyű stílusban beszélsz róla mintha egy full idióta lenne, remélem neked ezt majd nem kell átélned a te gyerekeddel...

2. a jóisten is oda...ahova nem kéne.

Jöhet a lepont.

2013. febr. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
83%

10-20 év múlva rá fogsz jönni, hogy anyukádnak igaza van, de ahogy olvasom, még mindig a lázadó korodat éled.

Fel kellene nőnöd a feladathoz, leülni és végiggondolni, hogy mit jelent a gyereknevelés és Te mitől váltál anyává.

Azzal, hogy megszülted a babádat, még nem vagy teljes értékű anyja, mindenben az ő igényit kell szolgálnod még ilyen kicsi korban.

És az ő igénye 6 hetesen nem a barátnőzés és a babyszitter, nem a járkálás.


Bele kellene törődnöd, hogy az eddigi életednek vége, más feladataid lettek.


Nem anyukáddal, hanem inkább veled van a baj, szerintem még nem tudtad feldolgozni az anyaság szerepkört.

Hány éves is vagy?

2013. febr. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
29%
Kedves 4-es válaszoló! 22 éves vagyok,és köszönöm szépen,tökéletesen ellátom a gyermekem,és a nagyszülőknek sincs semmi panasza rám. Tudom,hogy a kérdezőnek szántad,de azért ez egy kicsit degradáló. Kedves Kérdező! Azt már gondolom látod,hogy édesanyádnak igaza van. De,hogy a kérdésedre válaszoljak,nem tilthatod el a gyermekedtől. Mivel az anyukád a kisbabád nagymamája,így joga van hozzá,hogy lássa,valamint a gyermekednek is joga van a nagyszüleihez. Bár most még nem sok mindent fog fel belőle,hogy ő kicsoda,de gondolom nem szeretnéd elvenni a gyermekedtől azt az örömöt,amit egy nagymama jelent. Ha ennyire nem fogadod el a tanácsait(amiben egyébként teljes mértékben igaza van) akkor ülj le vele,és mondd meg neki,hogy édesanyám nagyon szeretlek téged és nem szeretnék összeveszni Veled,de kérlek hagyd meg nekünk a döntés jogát a gyermekünk felett. De az,hogy megmondod neki,hogy nem mehet az unokájához nem megoldás,hanem a legrosszabb dolog amit tehetsz,mint az anyukáddal,mind a gyermekeddel szemben.
2013. febr. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
52%

4. vagyok


Elnézést, azoktól a fiatal (huszonéves) anyukáktól, akik felnőttek az anyasághoz. A kérdezőről nem derült ki (eddig) hány éves, mondjuk nem is ez a lényeg, de én fiatalnak gondolom. Az anyasághoz mindenképpen, akárhány éves legyen is.

2013. febr. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
89%

Majd ha a gyerek összeszed egy jó kis influenzát, kialakul egy jó kis szövődmény, ami ekkoránál végzetes lehet, akkor gondolj majd anyukád idióta tanácsaira.


Úgy bírom, amikor valaki azért, mert pár hetes gyereke van, azt hiszi, hogy ő sz@rta a gyereknevelést... Nem is ért hozzá, de tudja, mi a jó..... A hülye okoskodik.

2013. febr. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
92%

Jézusom!


Te egyáltalán észre vetted, hogy született egy gyereked???


Teljes mértékben igazat adok anyukádnak, abszolút alap dolgok, amiket mondott Neked. Én a helyedben átértékelném az életemet, és jó mélyen magamba szállnék, mert nem normális amit csinálsz!


A gyerekek előtt én is állandóan menő manó voltam, plázát jártam, csavarogtam, de miután megszületett a lányom, eszembe sem jutott, hogy folytassam a csavargást, pláne nem vele, és pláne nem míg újszülött, akinek nyugalomra van szüksége. És már bocs, de azt ugye vágod, hogy az influenza járvány kellős közepében járunk? 40 fokos láz, torok fájás hmmmm? Rémlik valami? Ezt szeretnéd a kicsinek. Főleg, hogy nem anyatejes, nincs is ami megvédje tőle!

Másrészt, a gyerekeim mellé 2 bébiszittert is fogadhatnék, de még az 5 évesemet és a 2 évesemet sem bíztam egyetlen egyszer sem bébiszitterre. 6 hetes, basszus, nem tudom mi lehet olyan fontos, hogy bébicsősz vigyáz rá. Neki Rád, az anyukájára van szüksége, nem egy idegenre!


Én úgy gondolom, hogy neked anyukáddal van bajod és ő akár mit is mond neked, nem tudod elfogadni. Sajnálom szegényt és a lányodat is! Hogy miért, azt már előttem mindenki leírta!

2013. febr. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
88%
Nem értem, minek szül az gyereket, aki még nincs kész az anyaságra? Anyukád csak jót akar, sajnálom szegény gyereked, hogy ezt te nem látod be. A többiek már leírták, amit gondolok az elmászkálásról, bébiszitterről stb.
2013. febr. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!