Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mondjam meg az anyámnak, hogy...

Mondjam meg az anyámnak, hogy ne látogassa a picit? Ez megoldás lenne?

Figyelt kérdés

6 hetes a kislányom és az anyámtól rosszul vagyok.

Beleköt olyan dolgokba,amikhez semmi köze nincsen.Pl. az első hetekbe az volt a baja,hogy miért tápszert kap a babánk,ha gyakran tennék mellre a babát,lenne tejem,stb.Baja volt azzal,hogy csak alváshoz adtam rugdalózót a picire,amúgy normális ruhákba járt,folyton át akarta öltöztetni.Abba is beleszólt,hogy miért veszek a babánknak drága ruhákat,amikor semmi szüksége nincs rá.Azért is cseszegetett,mert nem ülünk itthon,hanem eljárkálok a lányommal mindenhova,találkozunk a barátnőimmel és a szintén kisbabás ismerősökkel.Ráadásul folyton jönni akar hozzánk és ha nem vagyunk itthon,hív,hogy hol vagyunk és hogy miért mentünk el,a kicsinek otthon van a helye,stb.

Már megőrjít.Ma azon veszett össze velem,hogy miért hívok a lányomhoz bébiszittert,miért nem bízom rá.

Nem bírom tovább,elegem van a tanácsaiból és abból,hogy próbál minden döntésemet felülbírálni.


Olyanokba szól bele,amikhez semmi köze nincsen és már elmondtam,hogy nem érdekel,amit mond.Akkor megsértődött,de pár nap múlva kezdte elölről...


2013. febr. 12. 18:27
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
92%
Mellékesen megjegyezve anyukádra azért jött rá most a gondoskodhatnák, mert egy ártatlan, önmagáról gondoskodni még nem tudó kicsi lényt félt. Ezzen nem csodálkozom. Az, hogy 18 évesen nem gondoskodott rólad, leléptél...már eltudod abban a korban magad látni. Szegény pici a divatoló anyjától függ. Aki nem kap anyatejet, akire idegen vigyáz és kényelmetlenül van öltöztetve. Mert mi kell egy babának: tej, szerető család, és kényelem. Sajnos pénzzel nem lehet mindent megoldani. Sőt mert a barátnőmnek valami tetszik, az még nem biztos, hogy jó a babámnak...
2013. febr. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 A kérdező kommentje:

Semmi értelme a vitának,sem annak,hogy lehordjatok mindenfélének.

Attól,mert van hetente pár órám magamra,még nem más neveli fel helyettem a lányomat és nem kell a tápszerre sem úgy tekinteni,mint valami méregre.A ruhák pedig ugyanúgy babaruhák,a piciknek lettek tervezve.

Egy szóval nem írtam,hogy ti rosszul csinálnátok bármit is.Csak mások vagyunk és máshogy csináljuk a dolgainkat.

De már lényegtelen a kérdés,szóval azért felesleges választ írni,hogy kioktassatok.

2013. febr. 13. 16:01
 53/64 anonim ***** válasza:
100%

Van pár órád magadra: nekem is volt,és vittem magammal a babámat...ha a barátnöidhez viszed,máshová miért nem?elvan addig a hordozóban,tápszer van a cumisüvegben,hisz azt kap,tudsz neki enni adni bárhol...elgondolkodtál egyáltalán azon hogy egy puha bababőrnek a kényelmetlen vastag farmer kell??vagy a szoros dereku szoknyácska??


És szerinted 40 ember gondolkodik rosszul te pedig jól??nem azokat a válaszokat kaptad amit vártál gondolom,igy nem is akarsz tovább társalogni...

2013. febr. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira anyudat szidod kérdezd meg ezekről a gyerekorvost a védőnőt ,ne az eszetlen barátnőid divatja után menj! Nem mellesleg én is bébiszitterkedtem,de egy ennyire pici babához még sose hívtak ! 3 hónapos babához is csak azért ,hogy vigyázzak rá míg anya kitakarít ! Igen vannak babáknak tervezett ruhák,de nem egész napos használatra!
2013. febr. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
en csak annyit kivanok neked, hogy neked jobb kapcsolatod legyen majd a gyerekeddel mint neked van az anyukaddal, mert egyszer majd te is leszel remelhetoleg nagymama, es te is csak jot fogsz akarni az unokadnak, legalabb is ebben bizok
2013. febr. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
100%
na akkor, miért is kell a bébiszitter?naaaaa, egész nap ezen agyaltam
2013. febr. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt pár órám magamra ettől nem leszel rossz anyuka. Elmnetem fodrászhoz (hétvégén, addig a baba apucival volt ez 2 óra) ne adj Isten talán 1x még ruhát is venni ami jó rám (anyukám vigyázott rá, férjem vitt). Ennyi. 6 hetes baba-babysitter, nem térek magamhoz. Azok a babaruhák jól mondták előttem, olyanok h ráadod elfényképezed jajj de cuki, vagy ha jön valaki és nem bírsz magaddal, de nap mint nap ilyenekben? Mivel egyszer sem ugrottál a tápszeres válaszokra így egyértelmű h te meg se próbáltál szoptatni amit megint csak nem tudok hova tenni.
2013. febr. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:
100%
minidg én én én, időm MAGAMRA mi a jó NEKEM...Nem hallottál teherbe esés előtt hogy a gyerek áldozattal jár? lemondásról? Ideje felnőni.
2013. febr. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nagyon jó, ha valakinek szerető nagyszülei vannak, ezért kár lenne anyukádat kizárni a babád életéből. A gyerek nevelése a Te és a férjed felelőssége, a Ti döntéseitek alapján kell nevelni. Persze a tanácsokat meg lehet hallgatni. Anyukádat megkérheted, hogy ne szóljon bele a baba nevelésébe, vagy akár meg is hallgathatod és eldöntöd mi az, amit elfogadsz, mi az amit nem. Nem érdemes ilyeneken vitatkozni, amiket leírtál, engedd el a füled mellett. Ha ez sem megy, akkor határozottan kérd meg, hogy ne szóljon bele a dolgaitokba.

Az én véleményem az, hogy érdemes Őt meghallgatni, mert jó dolgokat tanácsolt. Szerintem sem kellene nagyon ide-oda vinni a babát, a rugdalózó a legjobb viselet egy kisbabának még hónapokig. Ha drága ruhát akarsz és tudsz venni ahhoz senkinek semmi köze. Gyönyörű, nagyon jó minőségű, drága rugdalózókat is lehet kapni. Az én babám is tápszeres. Én úgy gondolom, hogy minden tőlem telhetőt megtettem azért, hogy legyen tejem, de nem lett. Ha neked tiszta a lelkiismereted ebben a kérdésben, akkor ehhez sincs köze senkinek.

A bébiszitter egy érdekes kérdés. A válaszolóknak nem kellene ítélkezni olyan könnyen. Az én kapcsolatom az anyukámmal nagyon jó, de messze lakik és dolgozik még. Anyósomra nem bíznám a gyereket, pedig Ő ráérne. Vele nagyon rossz a kapcsolatunk, nem is érdekli a gyerek, gyakorlatilag nem ismeri a fél éves unokáját. Lehet, hogy hajlandó lenne vigyázni a gyerekre, ha nagyon megkérnénk, de én nem bízom meg benne. Eddig szerencsére meg tudtuk oldani a férjemmel, hogy ha pl. orvoshoz kellett mennem, akkor Ő vigyázott rá, vagy nagyon sok mindent, ami az én dolgom lett volna a férjem intézett a munkájának a rovására. De ha minden kötél szakadna, akkor előbb hívnék bébiszittert, mint a nagymamát. Higgyétek el elég baj ez nekünk.

2013. febr. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon örülök, hogy a válaszokban elmerülve azt tapasztaltam, hogy szinte mindenki védi a nagymamát.

Óriási mennyiségű válasz érkezett. Azt a stílust, ahogyan a kérdező viszonyult a saját mamájához, mindenki elítélte.

Örülök, hogy rengetegen így gondolkodnak.

Neked meg át kellene gondolnod, hogy javíts az édesanyáddal lévő viszonyodon. Addig örülj, amíg él.

Aztán már késő bánat.

2013. febr. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!