Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek felelőtlen az az...

Szerintetek felelőtlen az az anya, aki a fél éves gyerekének csokit ad?

Figyelt kérdés
Nézegettem a neten és egy nyílvános blogra bukkantam,először még tetszett is,aztán megláttam a képet,hogy a fél éves gyereknek csokis a szája és mellette valaki tartja a kindertojást,amiből le van törve egy darab. Kicsit meghökkentem,velem van a gond?
2013. ápr. 5. 21:26
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:
Igen,ettem már. És te láttál már 5 éves kislányt,akinek szét voltak rohadva a fogai a sok cukortól,ami a kinder tojásban is van? Nyilván ennyitől nem lesz semmi baja,de milyen már az ilyen... Jövő héten egy falat sajtburgert ad neki,mert hát egy falattól nem lesz baja? Mindegy,nem vagyunk egy véleményen,látom. Te tömjed csak a sajátod amivel akarod, én meg inkább adok neki valami finom gyümölcsöt,a korának megfelelően,amivel még jót is teszek neki,nem egyenes úton lendítem az egészségtelen életmód felé. Nem az a gond,hogy egy gyerek csokit eszik. Anélkül nem is igazi gyerek. De hogy FÉL évesen?! Nekem anyatejes a babám és igen,4 hósan kezdtem hozzátáplálni. De a csoki az azért sok... Nem is próbálom magyarázni Neked,csak annyit mondok 52..
2013. ápr. 5. 22:19
 12/46 anonim ***** válasza:
82%

7- es, én kettes voltam. és én is egyetértek a kérdezővel. 2 gyerekem van, úgy mondom.

Nem adnék. Pont. De ettől nem felelőtlen, csak "buta". És mellesleg azért írtam, hogy ő tudja, mert még ha szóvá is teszi az ember az ilyeneknek, akkor sem törődnek vele. Csak reagálnak, ahogy az itteinrk is "az csak csoki, egy nyalástól nem lesz baja,régen nem tiltottak mindent...."

2013. ápr. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
74%
Még egy nálunk a nasi az gyümölcs, esetleg keksz, amit sütök nekik (így nincs tele cukorral meg mindennel), hetente 1-1 túrórudi. 19 hónapos a kicsi, 3 és fél éves a nagy. Csokit max a nagyszülőtől kapnak.. (mikulás, húsvét veszek 2-3 csoki- 1 csokinyuszi, egy tojás, egy tábla fejenként; ez úgy 1 hónapra elég nekik) De engem itt mindig elküldenek melegebb éghajlatra, hogy miért vagyok ilyen szigorú....
2013. ápr. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
74%
Én egyetértek veled. 6 hónaposan épphogy elkezdtem krumplit és sütőtököt adni a kislányomnak, el sem tudom képzelni, hogy egy ekkora babának akár csak kóstolásra is csokit adjak, mégha az kinder tojás is.
2013. ápr. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
70%
Atyaég,eszembe nem jutna..Az enyém 5 hós, de anyatejen kívül nem is fogad el mást. Vannak olyan felnőttek akiknek az étrendjében kb 70/30 arányban van a szemét és az egészséges étel aránya,azokat hiába is próbálja bárki meggyőzni. Búrában persze nem lehet élni,de amíg tehetem nem fogom hülyeségekkel terhelni idejekorán a gyereket.
2013. ápr. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
39%
Ha tényleg csokimaszatos volt az egész szája,és kindertojást is adott neki az durva.De ha pl. csak odatartja neki a kinder csoki végét,hogy nyalja meg abban én nem látok rosszat.
2013. ápr. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
65%
nem adnék neki, de az ő dolga
2013. ápr. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
35%

Téged, kérdező, ku....ra le kéne pontozni, de sajnos nem lehet.


Hozzál már rendes érveket, hogy egy-egy pici falatot (amit még rendes körülmények között nem adunk) miért ne lehetne adni a babának, gyereknek?


Én nem a mai tanítás szerint etetem a gyerekeimet, hanem 20-30 évvel ezelőtt elfogadott normákkal, de ettől függetlenül elítélem, ha valaki csak csokin és mekis kaján tartja a gyerekét.

De ha egyszer-egyszer megkóstoltat az anyuka a gyerekkel valamit, az miért baj? Fel nem foghatom.

2013. ápr. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
40%
Mindenki azt csinál amit akar itt sokszor már azért kijelentették,hogy felelőtlen vagyok,mert a gyerekem 6 hónapos korára nem tápszert ebédelt,uzsonnázott és tízóraizott,hanem gyümölcsöt,főzeléket stb.Nem azért rohadtak az 5 éves gyerek fogai.Komolyan manapság ez az agyon féltés,meg a másik életébe belekotyogás az nagyon megy.
2013. ápr. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
79%

6 hónaposan 19-es kérdező?Minek csoki 6 hónapos csecsemőnek?Azért,hogy az önző anyuka átélje azt,h jajj milyen cuki a gyereke miközben nyalogatja a csokit?!

Kóstoltassa meg másfél évesen.

2013. ápr. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!