Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek felelőtlen az az...

Szerintetek felelőtlen az az anya, aki a fél éves gyerekének csokit ad?

Figyelt kérdés
Nézegettem a neten és egy nyílvános blogra bukkantam,először még tetszett is,aztán megláttam a képet,hogy a fél éves gyereknek csokis a szája és mellette valaki tartja a kindertojást,amiből le van törve egy darab. Kicsit meghökkentem,velem van a gond?
2013. ápr. 5. 21:26
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
38%
juj pontozzatok már le,mekkora élvezet lehet,otthonülő nagyokos anyucikák pontozgatnak,mert nem értenek velük egyet..szánalmasak vagytok,nem tudtok magatokkal mit kezdeni,más életével kell foglalkozni
2013. ápr. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
68%
67%-os! Ha ez ennyire bosszant, ne válaszolj olyan oldalon, ahol lehet pontozni és akkor nem is kell felszívnod magad a sok otthonülő anyukán.
2013. ápr. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
23%
ott válaszolok ahol akarok,de akkor is szánalom ami itt megy,juj nem tetszik húzzuk le...
2013. ápr. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
75%
Te nem otthon ülsz?:D Vagy anyuka sem vagy?Akkor meg minek vagy ezen a topikon?
2013. ápr. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
35%
de én nem azon csámcsogom ki milyen felelőtlen,mert csokit mert adnia gyerekének,itt folyton az megy Ő ezért felelőtlen,ő meg azért sz@r anya,nem unjátok még?
2013. ápr. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
52%

26-os válasszal teljesen egyet értek.

Kérdező Neked miért fáj ennyire ez? Foglalkozz a saját gyerekeddel. Te így látod jónak, más meg máshogy.... de attól még nem felelőtlen. Vagy ennyire nagyon unatkozol? Nem kell válaszolnod, igen ennyire unatkozol és provokálsz másokat és ezt élvezed.

2013. ápr. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
58%

Nem értem miért váltanak ki mindig ekkora vitákat a baba táplálásával kapcsolatos kérdések.

Csak a tényeket kellene nézni, a tények pedig azok, hogy egy ekkora babának nagyon nem ajánlott csokit adni, és pont, ezt figyelembe véve igenis felelőtlen az az anya, aki csokit ad neki, vagy pacalpörköltet, vagy tehéntejet, vagy bármit, ami nem neki való. Nem értem, miért kell siettetni a dolgokat, ehet még egész életében ilyeneket, de nem 6 hónaposan kellene csokival tömni. 6 hónaposan kellene csak elkezdeni a hozzátáplálást.

2013. ápr. 6. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem nagyon gáz az ilyen, ráadásul iszonyú buta az ilyen szülő. És igenis felelőtlen, mert nem gondol bele a hosszútávú következményekbe.

Magyarázza már el valaki, hogy mégis mi a büdös francért kell egy CSECSEMŐNEK bármilyen édességet adni? Nem tud beszélni, tehát az nem indok, hogy ő kérte. Persze, mindent néz és nyújtja érte a kezét, de ez ugyanúgy igaz a Domestosos flakonra is, akkor talán azzal is megkóstoltatjátok majd?

Meg gondoljatok már bele: fél évesen egy falat csoki, 2 hónappal később már egy kocka lesz belőle, mert a falat már nem elég, 1 évesen meg bevág majd egy egész csokimikulást, mert jajmilyencukiacsokisszája, így 2-3 évesen meg már mindennapos lesz a csokievés és hisztizni fog érte.

Nincsen semmi gond az édességgel, csak mértékkel kéne fogyasztani. Egy babának meg főleg nem kéne olyan dolgokat adni, amit majd később egész életében ehet majd, viszont a korának megfelelő dolgokat (anyatej, tápszer, pépek stb) meg csak most kaphat, később már furcsa lenne.

Nem kell siettetni az ilyeneket, semmiről sem fog lemaradni, ha csak pl. 2 évesen eszik először csokit.

2013. ápr. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 A kérdező kommentje:
Jajj,hát persze! Majd írok valahova egy kommentet a kedvedért,hogy le tudj pontozni ;) igen,ennyire unatkozok. Érdekelt más véleménye is. Nem vitát akartam szítani. Megnyalatni meg lehet... Mondjuk csokit így sem adnék egy ekkora babának,mivel még BABA,a KINDERtojás,pedig GYEREKtojás. De hát nekem aztán tök mindegy. Nem értem ez miért provokatív kérdés. Én sem tartok be minden szabályt,de a saját nagyanyám kérdezte,hogy nem korai-e 4 hósan elkezdni a gyümit... Most akkor milyen normákról beszélünk? 30 éve adtak egy babának csokit? Nem hiszem. Találkoztam egy anyukával,aki azt ecsetelte,hogy az ő lánya 3 hónapos kora óta azt eszi,amit ők. Ránéztem az egy év körüli a gyerekre és igen,fáj,hogy ezt kell mondanom,de dagadt volt. Persze,amíg pici még cuki is lehet,hogy kis gömböc,de tényleg baromi durva volt. És odasúgta az anya,hogy a védőnőnek nem kell mindenről tudnia. Na ja,mindenről valóban nem,de ez is egy kicsit durva. És miért ne kérhetném mások,ismeretlenek véleményét is erről? Nem értem,hogy ez miért fáj egyeseknek. Akkor ne válaszolj,kész,pont. Meg se nyisd a kérdést,el se olvasd a válaszokat. Ennyire egyszerű. Az csak a pláne a dologban,hogy egy olyan babáról beszélünk,aki allergiás,de nem tudni még,hogy mire.. Lehet épp a tejre? Ki tudja... Mindegy is,köszönöm a válaszokat.
2013. ápr. 6. 09:03
 30/46 anonim ***** válasza:
72%

Aki ad, úgysem fogja megérteni, hogy miért nem jó a csoki, hogy miért ajánlott megvárni bizonyos kort a hozzátáplálás kezdetével is...

Az egy nyalással az a baj, hogy pár hónap után kevés lesz, úgyhogy lesz egy egész, aztán mindennapos lesz a csoki fogyasztás pedig ez még felnőtteknek sem jó. (egyébként meg egy nyalás is hirtelen emeli meg a vércukorszintjüket, majd hirtelen csökken le és ez nem jó) Ugyanez a cukros teákra kiskorban, mert nem issza a vizet...

Ezek pedig egyenese vezetnek a gyermekkori cukorbetegséghez, elhízáshoz, ez pedig magas vérnyomáshoz sb... (Persze lehet, hogy nem fogtok többet adni nekik, mert hiába sír majd, meg nagyobb korában mondja, hogy "CSOKIIIT AKAROOOK!", nem fogtok ezzel foglalkozni, de ez meg nem szép dolog, hogy kóstltatjátok, arra tanítjátok ezzel hogy milyen jó is a csoki, aztán nem adtok...)

Nem véletlenül van annyi elhízott gyerek ma. (25 éve nem volt). ÉS e enm cuki. egészségtelen. És inkább tartsanak kegyetlennek, mert csak heti egyszer van csoki, mint hogy csupa cukrozott sz@rral elősegítsem a egészségtelen életüket. (és nem vagyok álszent, én sem eszem ilyeneket. az pedig h mit csinálok majd oviban, ott nem tudom megvédeni őket, annyi, hogy vannak reform ovik, ahol normális kajákat adnak...)

De nem vitázom. Nem értitek, akkor ez van. Etesse mindenki a gyerekét ahogy akarja. Enyéim egészségesek, normál súlyúak, szépen fejlettek, értelmesek a más gyereke meg nem érdekel.

Üdv.

2013. ápr. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!