Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ítélnek el azért, mert...

Miért ítélnek el azért, mert visszajöttem dolgozni picibaba mellől?

Figyelt kérdés

A kisfiunk 9 hónapos,november elejétől ismét dolgozom, 4 órában, gyalog 5 percre otthontól.

Addig egy kedves pótnagyi vigyáz rá,ismerős anyukája, akinek jól jön a plusszpénz,neki is vannak unokái,csak messze.

Én sosem voltam az egész nap otthonülős fajta,3 hónapos volt a pöttöm,amikor megfogalmazódott,nem fogok otthon lennei 2-3 évig,munkahelyen megoldható volt,4 órában dolgozom,így felnőttek között is vagyok,nem csak a pelenkázás-etetés-játék mókuskerék.Viszont valamennyire kötetlen munkaidő,ha megbetegszik,akkor szabi nélkül megoldhatom,nem megyek 1 hétig,utána 4 helyett 6-8 órát vagyok,és kész.

Férjem támogat mindenben,közös döntés volt.

Rokonoktól,ismerősöktől viszont megkapom,hogy nem is vagyok anyának való,milyen dolog már egy ilyen kicsit másra bizni stb.

Miért nem értik meg,hogy van,aki nem bir napi 24 órában csak babázni,kell a felnőtt térsaság,akikkel lehet másról is beszélni,mint hozzátáplálás és hogy kié mit tud? (járunk babaúszásra,baba-mama klubba)


köszönöm a válaszokat előre is



2014. jan. 9. 12:21
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
37%

Lehet csak irigykednek a lehetőségedre! Ők nem tehették ezt meg. Örülnék, ha az én munkám is ilyen lenne, és ilyen közel! :) Szerintem is nagyon jó az anyának, babának, pótnagyinak is. Ha tehetném, munkám engedné lehet én is így döntöttem volna (főleg a gyed extra bevezetésével).

15 hós anyukája

2014. jan. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
61%
Hát, én sem értek vele egyet. Legalább másfél éves koráig várhattál volna. Itt most nem az a lényeg, hogy te nem bírsz otthon ülni, hanem hogy a picinek szüksége lenne rád, meg majd lemaradsz az első lépéseiről? Önző vagy, mert a saját nyavalyád miatt rinyálsz, a pici meg nem tehet ez ellen semmit.
2014. jan. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
62%

Valaki mindig ítélkezni fog. Most azért, mert dolgozol. Ha három évig otthon vagy, akkor meg segélyenélő/ingyenélő, húzzál dolgozni...stb.


Én otthonmaradás párti vagyok, és otthon maradok akárki-akármit mond. Ez pedig a te életed. Ha meg tudod oldani, és a picinek sem rossz a helyzet, akkor semmi mással ne foglalkozz. Úgysem tudsz mindenkinek megfelelni.

2014. jan. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
38%
rokonok bekaphatják, te meg menj a saját utadon
2014. jan. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:
Első lépések,első akármik: és ha úgy maradok le,mert épp a saját nagyszüleivel van,akkor már nem is akkora baj,nem?
2014. jan. 9. 12:32
 6/48 anonim ***** válasza:
41%
Bocs, de én erről azt gondolom, hogy minek szültél gyereket, ha nem akarsz vele törődni, foglalkozni?
2014. jan. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
85%

Bölcsődei gondozónőként látom, miből maradnak ki anyukák... vérzik a szívem azoért a kicsikért, akik előttem tipegnek először, vagy nekem szólalnak meg először :( Ugyanez a helyzet, akár mami, akár más vigyáz rá.

De semmi közöm senki magánéletéhez, ha neki ez így jó, tegye.

De hosszú évek tapasztalata, hogy előbb-utóbb rájönnek az anyukák, mi maradt ki az életülből.

2014. jan. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
82%
Ez a Te döntésed, a Te felelősséged. Van akinek fontos, hogy a babája fejlődésének fontos állomásainál ő legyen ott, van akinek nem. Te ez utóbbiak közé tartozol. Ettől még butaság, hogy nem vagy anyának való, csak úgy tűnik neked fontosabb a saját életed, mint a babával közös életetek.
2014. jan. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:

Napi 20 óra vele foglalkozás nem számít?

10-14-ig dolgozom,ebből 2 órát alszik.

Mi ebben az olyan rossz?

Nem bölcsibe adtam,ahol nem figyelnek rá,és nem reggeltől estig nincs velem.

2014. jan. 9. 12:39
 10/48 anonim ***** válasza:
98%
Én úgy gondolom hogy aki anyagilag megteheti maradjon a gyereke mellett otthon. Olyan gyorsan elszállnak a "babaévek" ki kell élvezni minden pillanatát. Arról nem is beszélve hogy én azért akartam gyereket hogy ÉN foglalkozzak vele, én tanítgassam nevelgessem. Nem nagyi/pótnagyi. Persze ha anyagilag nem áll úgy az ember akkor nincs mese, bár egy 4 órás munka nem fizet annyit hogy megérje pláne ha a pótnagyinak is fizetni kell.
2014. jan. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!