Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ítélnek el azért, mert...

Miért ítélnek el azért, mert visszajöttem dolgozni picibaba mellől?

Figyelt kérdés

A kisfiunk 9 hónapos,november elejétől ismét dolgozom, 4 órában, gyalog 5 percre otthontól.

Addig egy kedves pótnagyi vigyáz rá,ismerős anyukája, akinek jól jön a plusszpénz,neki is vannak unokái,csak messze.

Én sosem voltam az egész nap otthonülős fajta,3 hónapos volt a pöttöm,amikor megfogalmazódott,nem fogok otthon lennei 2-3 évig,munkahelyen megoldható volt,4 órában dolgozom,így felnőttek között is vagyok,nem csak a pelenkázás-etetés-játék mókuskerék.Viszont valamennyire kötetlen munkaidő,ha megbetegszik,akkor szabi nélkül megoldhatom,nem megyek 1 hétig,utána 4 helyett 6-8 órát vagyok,és kész.

Férjem támogat mindenben,közös döntés volt.

Rokonoktól,ismerősöktől viszont megkapom,hogy nem is vagyok anyának való,milyen dolog már egy ilyen kicsit másra bizni stb.

Miért nem értik meg,hogy van,aki nem bir napi 24 órában csak babázni,kell a felnőtt térsaság,akikkel lehet másról is beszélni,mint hozzátáplálás és hogy kié mit tud? (járunk babaúszásra,baba-mama klubba)


köszönöm a válaszokat előre is



2014. jan. 9. 12:21
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
52%
szerintem a 4 óra teljesen ok. többre én nem mennék vissza.Én itthonról dolgozom ennyit.
2014. jan. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
48%
Azt is írtad, hogy majd a betegségek miatt kiesett órákat egyben kell pótolnod, vagyis akkor majd 6-8 órát dolgozol:utána 4 helyett 6-8 órát vagyok, és kész! Akkor egész nap távol leszel a picitől. És majd egyre több ilyen lesz, ahogy nő a gyerek, és sorban kapja el a betegségeket. Mérhetetlenül önző vagy. Szegény babád, sajnálom őt. Anyucinak viszket a hátsója, ezért ő szív otthon az idegen nénivel, aki vagy türelmes vele, vagy nem. Lehet hogy megunja a sok nyafogást, és kiabál a picivel, neked meg jópofizik a pénzért. Hát gratulálok, jó anyának nehogy nevezd magad!
2014. jan. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 A kérdező kommentje:

Csak egy lehetőség,hogy egyben pótolhatom ha nem megyek napokig,vehetek ki szabit is természetesen.

A néni a végtelenül türelmes fajta,nyáron a három unokája nála volt egy hónapig,rosszcsont gyerekek,sosem kiabált velük.Hallottam volna,szomszédban lakik.

Később persze,hogy több lesz mint 4 óra a munka,másfél vagy 2 évesen megyek vissza 8 órába,3 éves kortól ovi,addigra kötelező is lesz.

2014. jan. 9. 13:03
 14/48 anonim ***** válasza:
45%
Mindenkinek a magánügye, hogy mikor megy vissza dolgozni... én biztos hogy egy ekkorka gyereket nem bíznék senki idegenre. Enyém már 2 éves lesz hamarosan, de a férjemmel megbeszéltük hogy 3 éves koráig én leszek vele itthon, olyan gyorsan telik az idő, és én ki szeretném élvezni minden pillanatát!
2014. jan. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
44%
Lehet hogy neked nem sok az a 4 óra,de honnan tudod a babádnak milyen? Ő csaka azt érzékeli hogy nem vagy ott fogalma sincs mikor jösz meg mert ő nem tudja " ez csak 4 óra" . Annyit tud hogy sokág nem te mész ha hív,nem te gondozod. Arról nem is beszélve hogy kitudja hogy bánik vele a pótnagyi. Lehet le se tojja mi van vele,leteszi valahová azt kész. Ha van valami ránéz. De az biztos hogy akármilyen is rendes vagy nem az anyai! szeretetet- gondoskodást hiányolja ebben az időben, és nagyon pici még! Majd késöbb nem tudom mi lesz amikor majd okosabb lesz és mondjuk végig üvölti azt a 4 órát mert nem tudja hol vagy miért nem vagy vele! Akkor mit mondasz a munkahelyeden? Vagy akkor is mész mert neked ez jólesik?
2014. jan. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem nevelem olyannak,hogy ne lenne el rajtam kivül mással is pár órát.
2014. jan. 9. 13:13
 17/48 anonim ***** válasza:
92%
Csak annyit mondanék hogy én sem neveltem olyannak a gyerekemet hogy csak velem legyen el. 1 éves koráig semmi gond nem volt, bárkivel elvolt szépen. Aztán jött az anyás korszaka, és egyszerűen le se tudtam akasztani magamról, mert mindig rajtam lógott, és nem azért mert úgy neveltem, ez egy hülyeség!
2014. jan. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
53%
Hát ez az hogy már ilyen picinek erre " neveled" csak hogy neked jó legyen. És nem is azért hogy mondjuk ellegyen nagyikkal is hanem hogy te tudjál elmászkálni.De hogy neki mi a jó az nem lényeg. "szerencsére"
2014. jan. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
53%

A kérdezőnek fogalma sincs arról, mi fán terem pl. a szeparációs szorongás ("anyabaj") és mennyit árthat azzal, hogy idegenre hagyja a gyerekét, mikor annak fáj, hogy anya nincs ott.


Én is sajnálom szegény babát.


Nyugodtan lehet lepontozni, mert nem azt mondom, amit hallani akarsz. Önző vagy és éretlen.

2014. jan. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
96%

Második gyerekem most 3 hónapos. Most kezdett hangosan kacagni, most kezdi igazán emelgetni a fejét, most próbálkozik a fordulással. Minden nap megállapítom, hogy csodálatos dolog egy pici baba fejlődése. Imádom nézni azt is ha "csinál" valamit, és azt is ha csak alszik. Te pedig ebben a korszakban döntötted el, hogy te nem vagy erre egész nap kíváncsi?! Hát ízlések és pofonok...

Ja, és én sem vagyok az otthon gubbasztós fajta. A héten eddig minden délelőtt mentünk valahova. Együtt... Nem kell egész nap otthon a szőnyegen ülve tapsikolni mondókázni, de babával együtt is ki lehet mozdulni.

Ja, és ha hamarosan áttér a gyereked az egy alvásra, akkor igenis 4 órát lesz idegennel...

2014. jan. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!