Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ítélnek el azért, mert...

Miért ítélnek el azért, mert visszajöttem dolgozni picibaba mellől?

Figyelt kérdés

A kisfiunk 9 hónapos,november elejétől ismét dolgozom, 4 órában, gyalog 5 percre otthontól.

Addig egy kedves pótnagyi vigyáz rá,ismerős anyukája, akinek jól jön a plusszpénz,neki is vannak unokái,csak messze.

Én sosem voltam az egész nap otthonülős fajta,3 hónapos volt a pöttöm,amikor megfogalmazódott,nem fogok otthon lennei 2-3 évig,munkahelyen megoldható volt,4 órában dolgozom,így felnőttek között is vagyok,nem csak a pelenkázás-etetés-játék mókuskerék.Viszont valamennyire kötetlen munkaidő,ha megbetegszik,akkor szabi nélkül megoldhatom,nem megyek 1 hétig,utána 4 helyett 6-8 órát vagyok,és kész.

Férjem támogat mindenben,közös döntés volt.

Rokonoktól,ismerősöktől viszont megkapom,hogy nem is vagyok anyának való,milyen dolog már egy ilyen kicsit másra bizni stb.

Miért nem értik meg,hogy van,aki nem bir napi 24 órában csak babázni,kell a felnőtt térsaság,akikkel lehet másról is beszélni,mint hozzátáplálás és hogy kié mit tud? (járunk babaúszásra,baba-mama klubba)


köszönöm a válaszokat előre is



2014. jan. 9. 12:21
1 2 3 4 5
 21/48 anonim válasza:
50%

Bezzeg, hogy azért ment volna vissza, mert kell a pénz, és a pótnagyi meg a rendes nagyi lenne, akkor nem ítélné el senki!

Napi 4 óra + 10 perc séta oda-vissza, semmi!

2014. jan. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
48%
Persze hogy nem, mert ha a napi betevő múlik rajta az egészen más kérdés, mint hogy anyuka nem akar otthon lenni...
2014. jan. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:

Már áttért az egy alvásra napközben,déltől 2 körülig alszik egy ideje.

Most megyek,itt válaszolgatni csak munkaidőben szoktam,otthon babázok.

Nem úgy mint sokan,akik itt lógtok egész nap,szintén pici baba mellett órákat.Addig ki foglalkozik a kicsivel?

2014. jan. 9. 14:00
 24/48 anonim ***** válasza:
17%
Igy van a kényszerhelyzeten nincs mit elítélni mivel nem ő akarja igy! De a kérdező saját önző céljai miatt akarja igy.
2014. jan. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
45%
Na most meg jön a támadgatás mert nem tapsikoltunk neked hogy ilyen nemtörődöm vagy szegény babáddal. Az én lányom alszik és ilyenkor vagyok itt nem mintha közöd lenne hozzá. Birom hogy mindegyik dilis igy vág vissza ha nem kapta azt amit várt.De ha te még ráadásul evvel töltöd a munkaidőd akkor még önzöbb vagy mint gondoltam mert ezt otthonról is tudnád csinálni a babád közelében!
2014. jan. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
55%

Elsőre én is azt mondtam volna hogy akkor az ilyen minek szül gyereket...

De jobban belegondolva ha lehetne én is visszamennék de csak 4 órába dolgozni. Arra a 4 órára a dédire rá is tudnám bízni, szintén 5 percre van a munkahelyem... csak sajnos 4 órába nem vesznek vissza.

Kisfiam szintén 9 hónapos.

Jó lenne néha kimozdulni, emberek között lenni, kicsit mást is csinálni mint babázni.

Nekem is jót tenne, ahogy gondolom neked is jó, kis felfrissülés.

Mondjuk attól én is félnék hogy más tanítja meg járni, beszélni stb... Lemaradok az első lépésről meg ilyesmi.

Ne aggódj, ha a pároddal ti ezt így jónak látjátok, és te is jól érzed így magad, ne foglalkozz másokkal.

2014. jan. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
32%

Én is délutánonként ejtőzöm itt, mikor a puicim alszik, és már kész a házimunka.

Igen kérdező, itt punnyadunk, de a mi babánk nincs idegennel, itt vagyunk nekik mindig, minden egyes mosolynál. :) Nem úgy mint te a babádnak. Önző vagy nagyon.

2014. jan. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
46%

Hát tényleg elég vicces, hogy munkaidődben itt lógsz....ezért olyan fontos, hogy dolgozzál? S még csodálkozol, hogy nem tapsikolunk hozzá? Nem, nem irigy vagyok, mert én is netezhettem kedvemre a munkahelyemen, ha megvolt a munka...csak az a különbség, hogy az én gyerekeim közben oviban és iskolában voltak.

Majd akkor jössz rá, mit hagytál ki, amikor megnő a picid, csak akkor már késő lesz...

2014. jan. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim válasza:
29%

Egyik ember elmegy dolgozni, hogy emberekkel legyen, és keressen plusz pénzt.

Más meg itt tud csak virtuális emberekkel beszélgetni, és a négy fal közé van zárva 0-24-ben.

2014. jan. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
17%
Ha akarnánk te nagyon ostoba mi is eljárkálhatnánk " dolgozni " de szívesebben vagyunk a gyerekünkkel. És amig alszik itt beszélgetünk igen. a kérdező meg nem pénzt akar keresni hanem viszget a feneke otthon. Te meg ne dumálj olyanba bele amiről fogalmad sincs plene ne ennyi aggyal ami neked lehet.
2014. jan. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!