Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ítélnek el azért, mert...

Miért ítélnek el azért, mert visszajöttem dolgozni picibaba mellől?

Figyelt kérdés

A kisfiunk 9 hónapos,november elejétől ismét dolgozom, 4 órában, gyalog 5 percre otthontól.

Addig egy kedves pótnagyi vigyáz rá,ismerős anyukája, akinek jól jön a plusszpénz,neki is vannak unokái,csak messze.

Én sosem voltam az egész nap otthonülős fajta,3 hónapos volt a pöttöm,amikor megfogalmazódott,nem fogok otthon lennei 2-3 évig,munkahelyen megoldható volt,4 órában dolgozom,így felnőttek között is vagyok,nem csak a pelenkázás-etetés-játék mókuskerék.Viszont valamennyire kötetlen munkaidő,ha megbetegszik,akkor szabi nélkül megoldhatom,nem megyek 1 hétig,utána 4 helyett 6-8 órát vagyok,és kész.

Férjem támogat mindenben,közös döntés volt.

Rokonoktól,ismerősöktől viszont megkapom,hogy nem is vagyok anyának való,milyen dolog már egy ilyen kicsit másra bizni stb.

Miért nem értik meg,hogy van,aki nem bir napi 24 órában csak babázni,kell a felnőtt térsaság,akikkel lehet másról is beszélni,mint hozzátáplálás és hogy kié mit tud? (járunk babaúszásra,baba-mama klubba)


köszönöm a válaszokat előre is



2014. jan. 9. 12:21
1 2 3 4 5
 31/48 anonim válasza:
33%
30-as: remélem a kis cucimuci gyerekeddel nem ilyen stílusban beszélsz?! Szerintem irigyek vagytok, mert erre nektek nincsen lehetőségetek és otthon ültök a kinyúlt hányásos melegítőben, zsíros hajjal, és egész nap gügyöghettek, de semmi értelmeset nem csináltok.
2014. jan. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
53%
Ez nagyon ostoba lény! :):):)
2014. jan. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
58%

"Szerintem irigyek vagytok, mert erre nektek nincsen lehetőségetek és otthon ültök a kinyúlt hányásos melegítőben, zsíros hajjal, és egész nap gügyöghettek, de semmi értelmeset nem csináltok."

Bármikor visszamehetnék dolgozni, de én nem azért szültem a fiam, hogy pár hónaposan már lepasszoljam (pláne egy idegennek). Sőt, megnéztem, nincs lehányva a ruhám, hetente járok fodrászhoz, úgyhogy köszi, a hajam is rendben, gügyögni egy 19 hónaposnak meg már nem érdemes. Hogy kinek mi az értelmes elfoglaltság, azon pedig veled inkább nem vitáznék.

2014. jan. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
47%
Ja amugy meg a gyerekemmel nem szoktam így beszélni mert másfél évesen több esze van mint neked! Igen mi itthon ülünk hányásos cuccban,zsíros hajjal lakat alá zárva! És tudod hogy élvezzük! :)p de amikor nem és ez van álltalában akkor képzeld kimegyünk mi is az utcára és elmegyünk itthonról mindenfelé a gyerekkel.utána ápoltan várjuk itthon a férjünket és mondjuk elmegyünk ismét eggyütt valahová....
2014. jan. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
53%
És az értelmes elfoglaltságról meg annyit hogy egy gyerek gondozásánál és nevelésénel kevés értelmesebb dolog van. De olyannak akinek az értelmes szó mit sem mond mert ő maga egy buta szánalmas... és nyilván gyereke sincs, inkább nem is próbálok elmagyarázni valamit.
2014. jan. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim válasza:
23%
Akinek nincs gyereke az semmit sem tud a világról! Jól megmondtad :)
2014. jan. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
54%
na most lehet lepontozni, de én nem ítéllek el egyáltalán! Külföldön teljesen normális, sőt ott még a későn visszatérő típusba tartoznál..Nekem is most 9 hónapos a kislányom, imádom, de el tudnék viselni valami mást is mellette, mostanában kezdem érezni, hogy nagyon egyedül vagyok, kellenének az ingerek, más emberek társasága (és igen, nem csak a többi anyuka, akikkel a babáról beszélünk). Csak nekem nagyon nehéz megoldani azt is, hogy elszbaduljak néha egy kicsit...még soha nem voltam 1-2 óránál tovább távol, az is bevásárlás általában és elég ritkán :( Én elég extrovertált voltam előtte, sok ismerős, barát, imádok beszélgetni, most meg a gügyögés van szinte csak, a férjem meg a "hallgató" típus és nem is töri magát, hogy tudjak foglalkozni magammal
2014. jan. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
100%
És jönnek sorban az anyukák, akik megvilágosodtak, hogy a gyereket nem lehet csak úgy "félretenni", ha megunták a vele való gügyögést, pelenkázást, altatást...
2014. jan. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
46%
Ha neked így jó, akkor senkinek semmi köze hozzá. Sokan visszamennènek, de még munkahelyük sincs, így alátámasztják egy elvvel, hogy miért vannak otthon. Az, hogy napi 2 órát ki van 1 gyerekkel... teljesen mindegy. Akik így támadnak, biztos nem hallottak róla' hogy a szülöi gondozásnak nem a mennyisége, hanem a minösége számít.
2014. jan. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
39%

Utolsó te hol hallottad ezt? Mert ez egy oltári nagy baromság! Nem a mennyiség hanem a minőség számít gyerekgondozásnál? Ezzel nyugtatják magukat az ilyen nők? akik tojnak a gyerek szükségleteire pár hónap után csak mert nem bírják azt amire vállalkoztak?

Azt a kisbabát meg nyilván érdekli az az idő amig nem az anyja foglalkozik vele,nem ő eteti nem ő fekteti le aludni,ha felkel nem ő megy be hozzá stb stb. Komolyan nem is értem az ilyet!

2014. jan. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!