Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ítélnek el azért, mert...

Miért ítélnek el azért, mert visszajöttem dolgozni picibaba mellől?

Figyelt kérdés

A kisfiunk 9 hónapos,november elejétől ismét dolgozom, 4 órában, gyalog 5 percre otthontól.

Addig egy kedves pótnagyi vigyáz rá,ismerős anyukája, akinek jól jön a plusszpénz,neki is vannak unokái,csak messze.

Én sosem voltam az egész nap otthonülős fajta,3 hónapos volt a pöttöm,amikor megfogalmazódott,nem fogok otthon lennei 2-3 évig,munkahelyen megoldható volt,4 órában dolgozom,így felnőttek között is vagyok,nem csak a pelenkázás-etetés-játék mókuskerék.Viszont valamennyire kötetlen munkaidő,ha megbetegszik,akkor szabi nélkül megoldhatom,nem megyek 1 hétig,utána 4 helyett 6-8 órát vagyok,és kész.

Férjem támogat mindenben,közös döntés volt.

Rokonoktól,ismerősöktől viszont megkapom,hogy nem is vagyok anyának való,milyen dolog már egy ilyen kicsit másra bizni stb.

Miért nem értik meg,hogy van,aki nem bir napi 24 órában csak babázni,kell a felnőtt térsaság,akikkel lehet másról is beszélni,mint hozzátáplálás és hogy kié mit tud? (járunk babaúszásra,baba-mama klubba)


köszönöm a válaszokat előre is



2014. jan. 9. 12:21
1 2 3 4 5
 41/48 A kérdező kommentje:

Szerintetek mi jobb egy gyereknek:

-anyuka napi 24 órát vele van,de közben felnőtt társaságra is vágyik,nem elégiti ki a gügyögés,depresszió,stb

-anyuka 18-20 órát van a gyerekkel,többi időben visszmegy dolgozni,elmegy sportolni,stb,kiegyensulyozott és boldog.


Egy gyerek boldogságához az is kell,hogy a szülő is boldog legyen.Márpedig ha én nem vagyok az,akkor a férjem sem,és két boldogtalan,depressziós szülővel a gyerek sem lesz boldog.Se fél évesen,se 10 évesen.

2014. jan. 10. 10:54
 42/48 anonim ***** válasza:
22%
Ok, de akkor miért kellett a gyerek, ha már 3 hónaposan meguntad?
2014. jan. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 A kérdező kommentje:

Hol olvastad te,hogy meguntam?

Dehogy untam meg,világon mindennél jobban imádom,ő és a férjem az életem.

De ahhoz hogy kiegyensúlyozott boldog életem legyen,nekem szükségem van arra hogy felnőtt emberek között legyek,akikkel más téma is van mint a babázás.

2014. jan. 10. 12:22
 44/48 anonim ***** válasza:
40%
Az alapvető probléma az hogy a gyereked 3! hònapos koràban màr te meguntad! Már akkor eleged lett. Szóval egyálltalán nem voltál felkészülve sem lekileg sem sehogy erre a gyerekre. És csak irod a mondokádat de nem fogod fel amiket írunk. Nyugtasd magad evvel nyugodtan attól még ez nem helyes. Ha egy másfél- két éves gyerekről lenne szó akkor azt mondom oké elfáradtál ezt csinálod 1-2 éve,szeretnél felnöttek között lenni stb. De te ezt már 3 hónaposan eldöntötted,szóval semmi mentséged nincs arra hogy nem vagy a legjobb anyja annak a babának.
2014. jan. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
63%
Hát, ha egy anya a babája 3 hónapos korában már azon gondolkodik, hogy mikor mehet már el mellőle minden nap 4 órára, az nekem azt jelenti, hogy megunta hogy vele foglalkozzon. Sajnálom, én egyetértek a rokonaiddal.
2014. jan. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező, olvasd már vissza magad légyszives. Folyton csak én és én, nekem szükségem van, ... Te homokba dugod a fejed, és nem ismered be magadnak, hogy mérhetetlenül ÖNZŐ vagy. Tudod miről kellene szólnia az életednek, ha jó anya lennél? Arról hogy a babádnak mire van szüksége. A gyereknevelés lemondásokkal és teljes odaadással jár. Mi, akik itthon maradunk a babáinkkal másfél-2, vagy 2,5-3évig, nekünk sem mindig pászol, hogy mennyire lefáraszt a gyerek. De túllépünk ezen, és csináljuk maximálisan a gyerekünkért, az ő fejlődése érdekében. És háttérbe helyezzük a saját prioritásainkat, pl a gyerek most éppen fogzik, így elég nyügös napokon keresztül. De nem passzolom le senkire, hanem mellette vagyok, hogy ezzel is könnyítsek neki a lelki fájdalmán.

Szégyelld magad, amiért ennyire önző vagy!

2014. jan. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
32%

Kedves Kérdező!


Ne szégyelld magad! Kár volt itt feltenned ezt a kérdést, hisz többségében csak bántást kaptál. Ne aggódj, olyan is van aki megért, és nem ítél el. Ettől még jó anya vagy és leszel! És a gyereked is fog annyira szeretni, mintha 3 évig (vagy még tovább is!!!) otthon lettél volna vele.

2014. jan. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 zabmester ***** válasza:
42%

Ide ilyen kérdést nem szabad írni, mert jönnek a megmondómuterok, és elmondanak minden gonosz boszorkánynak, csak mert nem teljesen úgy éled az életedet, ahogy ők. Na meg amúgy is, az átlag magyar nő abban szocializálódott, hogy 2-3 évet gyerekenként szinte kötelező otthon tölteni, és aki nem így él, az valami szörnyűséges dolgot követ el.

Már a szóhasználatból is egyértelműen látszik, hogy itt nagyon sokan most éppen rajtad élik ki magukat, mert ők sokan vannak, te megy egyedül, ezért büntetlenül lehet téged rugdosni, dobálózni olyan frázisokkal, hogy nem vagy anyának való, meg hogy idegenre bízod a gyerekedet, meg önző vagy, meg hasonlók. Látom, nagyon jól működik a csordaszellem.

2014. jan. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!