Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukak akiknek a babaja...

Anyukak akiknek a babaja hajnali 4 5 körül fent van es nem hajlando visszaaludni, mit csinaltok vele reggelig jatszotok vele apuka meg nyugodtan alszik addig, titeket ez nem idegesit?

Figyelt kérdés
ok.hogy ö dolgozik,de nekem SOHA nincs egy olyan napom 9 honapja,amikor mondjuk 7ig aludhatnek,es egyszerüen nem birom tovabb a faradtsagtol, ezt en igy nem tartom igazsagosnak.Egyszer nem ajanlana fel hogy hajnalban hetvegen jatszik vele,hanem alszik,en meg csukott szemmel fel öttöl 9ig jatszok vele MINDEN NAP amig visszaalszik.Esely nincs a babamat visszaaltatni se velem az agyban, se ringatva sehogy nem akar nem almos mar.....
2014. okt. 25. 07:34
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
100%
Szia! En vagyok, akinek felebred hajnalban a babaja. Altalaban 4-5 korul szokott felebredni. Tisztaba szoktam tenni, mert addigra nagyon pisis. Aztan azonnal visszarakom a kisagyba. Nincs setalas, jatek. Kap egy kis vizet vagy teat. Van neki egy zenelo, vilagito csillagja, ami a plafonra vetit szep kepeket, azt bekapcsolom. Azt nezegeti, van, hogy egy orat is, aztan egyszer csak elalszik. Esetleg probalj meg te is valami hasonlo zenelo jatekot, hatha elnezegeti es visszaalszik.
2014. okt. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
100%
De látod te se akarsz tenni ellene. Bocsi de eddig sajnáltalak milyen nehéz neked de egyre kevésbé teszem. Te el se várod a párodtól h foglalkozzon vele, ugyanolyan szülő mint te ugyanúgy figyelnie kell rá. Nem is fog felkelni a férjed ha nem bízod rá a gyereket. Tedd el a kaspót és nem tud levelet enni, ennyi. Kár itt sírnod ha nem is teszel ellene. 4 hétvégén reggel a kezébe nyomod a gyereket majd nem fog kómázni. Ha meg nem figyel beüti magát a gyerek ordít meg kell nyugtatni majd akkor rájön h jobb odafigyelni. Saját magadnak nehezíted a helyzeted! Babakocsizásról meg szoktasd le, lesz 1-2 hetet ami rossz lesz és majd átszokik, kicsik tök könnyen alkalmazkodnak ha kitartó az ember.
2014. okt. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok. Lattam azt is kerdezted, hogy mikor kel fel vegleg. Tehat altalaban 6-kor alszik vissza, es utana 9-kor kel. Este pedig 9-kor szokott elaludni.
2014. okt. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
Na latom kozben irtak. Akkor nem elozo vagyok. Hanem 31-es es 33-as.
2014. okt. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
Igen, en is azt érzem hogy egy csomó mindenre raszoktattad, ami nem jo vagy kényelmes nektek es most nincs kitartasod vagy épp szíved hogy leszoktasd. En azt mondom próbáld meg, bár mondani könnyű, tudom jol. Sok sikert es kitartást hozza!!!
2014. okt. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
Én is azt néztem a részletes leírással, hogy a kérdező gyakorlatilag saját magát szívatja.
2014. okt. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
75%

az már bizonyított, hogy a babák ha túl fáradtak, akkor nem tudnak jól aludni. túlterhelt idegrendszerrel nem jutnak el a mélyalvásba.

szerintem nálatok is erről lehet szó, bárhogy számolom, életkorának nagyon kevés ez az alvás, az 5 évesem többet alszik!


szerintem kezdj el szép sorban és kitartóan egy jobb napirendet kidolgozni, mert ez így borzasztó.

először is szerintem, írod, hogy este 6kor már fáradt. na itt kéne letenni aludni!

és 1-1,5 óra múlva ébreszteni, fürdetni, majd játszani, vacsizni....

utána letenni, ezzel már alapból tolódna az éjszakai alvás, így később is kelne, pihentebben is menne aludni és meg is lenne a napi 2 alvás. ami nagyon fontos, hisz az idegrendszeréke kell, ezt ő is jelzi, de te nem reagáltál még erre :)

a másik a következetesség. éjjel szerintem nincs se játék se tv.

igen, egyszerűbb a játszószőnyegre letenni, e így hogy tanulja meg, hogy éjjel alvás van? legyen sötét és csönd. te se beszélj, és ne kapcsolj villanyt, főleg tv-t. nehéz harc lesz, de ha következetesen kitartasz emellett akkor hozzászokik és rájön, hogy nem éri meg kikönyörögni a játékot mert nincs.

aztán jöhet a babakocsis elalvás. ez is nehéz lesz. alvás előtt menjetek ki babakocsizni, üljön benne félig, írod, hogy tud ülni, tehát legyen ez az első, hogy nézelődjön, ébren! akkor rájön, hogy a kocsi sétára van nem alvásra. levegőn majd jól lefárad és lehet menni fel a kiságyba aludni. megszoptatod, besötétítesz és beteszed a kiságyba. nem baj ha nem alszik el, de ne beszélj, csak akkor vedd ki ha sír, majd ha megnyugodott, tedd vissza. igen, borzasztó nehéz lesz és az első 4-5 nap kimerítő és horror lesz de megtanulja, hogy ott alszik nappal és jön a megváltás, te is pihenhetsz napközben! ezért csak megéri változtatni? :)


nálunk is voltak ilyenek, én megküzdöttem ezekkel és egy jól alvó, kiságyba alvó babám lett 8 hónapos korára :)

férjem... leültünk megbeszélni, hogy ki mit szeretne. ő szombat esténként szeret elmenni a haverjaival. én meg vasárnap szeretek sokáig aludni. így megállapodtunk, hogy övé a szombat este, enyém a vasárnap délelőtt... évek óta így van, kel a gyerek, akkor ő meg, szombaton reggel persze ő aludhat.

kompromisszumot kell kötni és igenis ragaszkodj hozzá, mert attól még, hogy ő dolgozik keményen napi x órát, te meg talpon vagy 2x annyit...

2014. okt. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 A kérdező kommentje:
Mire gondoltok hogy sajat magamat szivatom?Egyebkent amikor 6 körül eszreveszem hogy faradt mindig megprobalom lerakni sötet csönd a szobaba de nem alszik el.Tehat ez kilöve.
2014. okt. 25. 17:51
 39/61 anonim ***** válasza:
Pl azzal h babakocsiban altatod. Így nem tudsz te is pihenni, enni nyugodtan. Sztem nagyon keveset alszik. Az én kislányom is lassan 9 hónapos de 2x tuti de inkább 3x alszik. Ezeknől 1 kb 2-3 óra is van.
2014. okt. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 A kérdező kommentje:
de ketszer alszik egy nap!irtam hogy egyszer reggel fel 9kor egy fel orat utana meg fel 1 kor ket orat.Össz egy nap 2,5 ora.Vannak babak akiknek ennyi az alvasigenye.Most is 7ora fürdött vacsizott es elvittem mar aludni de nem almos ....most akkor hagyjam visitani az agyaban ha nem tud elaludni...vagy mivel szivatom magam?hogy ilyenkor kiveszem es nem hagyom hogy bent orditson ?kepes egy orat is visitani mint egy kis diszno.......
2014. okt. 25. 19:03
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!