Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukak akiknek a babaja...

Anyukak akiknek a babaja hajnali 4 5 körül fent van es nem hajlando visszaaludni, mit csinaltok vele reggelig jatszotok vele apuka meg nyugodtan alszik addig, titeket ez nem idegesit?

Figyelt kérdés
ok.hogy ö dolgozik,de nekem SOHA nincs egy olyan napom 9 honapja,amikor mondjuk 7ig aludhatnek,es egyszerüen nem birom tovabb a faradtsagtol, ezt en igy nem tartom igazsagosnak.Egyszer nem ajanlana fel hogy hajnalban hetvegen jatszik vele,hanem alszik,en meg csukott szemmel fel öttöl 9ig jatszok vele MINDEN NAP amig visszaalszik.Esely nincs a babamat visszaaltatni se velem az agyban, se ringatva sehogy nem akar nem almos mar.....
2014. okt. 25. 07:34
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 A kérdező kommentje:
mivel szeretnek valtoztatni örülnek ha nem biralnatok hanem megprobalnatok konkretan a helyzetekre leirni hogy mit kene maskepp csinalnom.Regen azt csinaltam hogy mikor nappal a babakocsiba elaludt atraktam a kisagyaba.De ott kb negyed ora mulva felkelt es orditott.Ezert szoktunk at a babakocsira mert kint a friss levegön elnyomta az alom.De nagyon sok embert ismerek akinek napközben babakocsiban alszik a gyereke.Inkabb az a gond hogy közben tologatni kell.Annak az az oka hogy kb.fel orankent felnez....alvas közben!es ha nem tologatom akor nem alszik tovabb.felebred es nyügös marad.ES akkor egesz delutan nyügös es hisztizik mert alig aludt.Szoval ezert van az hogy tolgatom mert különben meg ennyit se aludna.
2014. okt. 25. 19:09
 42/61 anonim ***** válasza:
Vedd ki, jatszatok meg, ha van kedve. Ha nyafizik majd, akkor tedd vissza, adj neki kis innivalot. En legalabbis igy szoktam. Nem kinlodok az altatassal, ha ugy latom, hogy meg nem almos.
2014. okt. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
Azzal is szívatod magad pl h hajnalban ha sír akkor tv-t kapcsolsz neki meg jatszotok. Írta valaki itt h nehéz küzdelem lenne de hozza lehetne szoktatni hogy éjjel alvás van es kész. Megprobaltad mar valaha?
2014. okt. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:

Marhára nem érted amit írtunk! Nem nem kell hagyni sírni! Amúgy meg ha most elalszik persze h 5ig kialussza magát!



Napi renden kéne változtatnod!

Én így csinálnám pl.:

1. Nem tudom milyen messze van tőletek a bolt, de pl ha fél óra séta akkor én 9 körül (azt írtad ekkora elálmosodik) összekészíteném és babakocsival elindulnék vele a boltba, szép lassan sétálnék, mivel azt mondtad a babakocsiba alszik így jó eséllyel amíg odaérsz tuti aludna, vagyis kicsit több lenne mint fél óra. Mivel ringatod lehet hazafele is elaludna. Így a déli alvás csúszik.

2. Én este pancsi után nem vinném és nem próbálkoznék rögtön az altatással, nagyon korai h 7kor aludjon. Húznám későbbre, attól mert nyafizik semmi baja nem lesz.

3. Ha pl 9-10 körül alszik el akkor hajnalban mikor felkel, magam mellé fektetném és max mellettem játszhatna. Igen biztos nehéz lenne de megszokná h reggel nincs ugri bugri.



Én kislányom 3 napja fél 1ig fennt van, addig játszik. Utána 3 körül felkel, magam mellé veszem és kb 10 perc után visszaalszik. Visszarakom a kiságyba és után 8 körül kell. Ehhez nekem is hozzá kellett szoktatni.


Szoktasd át, biztos h nehéz de magadnak könnyítessz rajta.

2014. okt. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 A kérdező kommentje:
a te kislanyod ejjel fel 1ig fent van??Marmint addig nem is alszik?Uristen hat akkor en nagyon szerencses vagyok mert en legalabb este fel 8tol hajnalig (kiveve szoptatast)pihenhetek.Öszinten szolva en nem birnek vele ejjel fel 1ig jatszani.
2014. okt. 25. 19:49
 46/61 anonim ***** válasza:

Igen fél 1ig aktívan fent van 3 napja, előtte kb 9-10kor elaludt és 6-7-8ig aludt. Most azt csinálja h 8-fél 9 körül alszik 5 percet és utána játszik és fél 1 mire lefárad és elalszik. Mondjuk nekem kifejezetten nincs bajom azzal h addig fent kell lenni, de viszont hiába alszik el ilyen későn legkésőbb 8kor akkor is kel, na nekem kicsit itt szokott gond lenni mert én még aludnék. De pl ő mellettem alszik napközben, így vele alszom. Ma délután is aludtunk v 3 órát.


Sztem válassz ki vmit és azon változtasd ha skerült jöhet a kövi.

2014. okt. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
Amúgy nem lehet h hajnalban nem laktatja nem elég neki a tejcsi és ezért nem tud visszaaludni? Mert éhes, de nem elég így teljesen felkel és akkor már tényleg nem tud visszaaludni?
2014. okt. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:

Éjjel nem szabad sem tv-t kapcsolni, sem játszani, sem szórakoztatni! Nekem úgy fél 6 után már belefér, előtte semmiképp.


A babakocsiban altatás nekem simán belefér, a 3.gyerekem még 2 évesen is jókat aludt az udvaron a friss levegőn a kocsiban.(Bergon kocsi volt, jó nagy beltérrel)

2014. okt. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
50%
De ha csak akkor alszik ha tologatja az már nem jó.
2014. okt. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
100%
Totál olyan,mintha a kifogásokat gyártanád,amiért nem próbálsz meg semmit...Éjjel nincs tv,játék,villany,beszéd,játék.Este 9kor tedd le.Délelőtt ha álmos tedd ágyába és simogasd.A sírástól se lesz ám baja.Ha már így rászoktattad hogy tologatod,nehéz lesz egyedül alvásra szoktatni.Vagy amit másik anyuka is ír akkor menj a boltba vele.Úgy lesz abból akár 1 vagy másfél óra alvás is.Így délutánra átmegy a második alvás.Alszik majd kb 3tól 5ig és akkor szépen 8kor fürdés és 9re alvás.
2014. okt. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!