Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukak akiknek a babaja...

Anyukak akiknek a babaja hajnali 4 5 körül fent van es nem hajlando visszaaludni, mit csinaltok vele reggelig jatszotok vele apuka meg nyugodtan alszik addig, titeket ez nem idegesit?

Figyelt kérdés
ok.hogy ö dolgozik,de nekem SOHA nincs egy olyan napom 9 honapja,amikor mondjuk 7ig aludhatnek,es egyszerüen nem birom tovabb a faradtsagtol, ezt en igy nem tartom igazsagosnak.Egyszer nem ajanlana fel hogy hajnalban hetvegen jatszik vele,hanem alszik,en meg csukott szemmel fel öttöl 9ig jatszok vele MINDEN NAP amig visszaalszik.Esely nincs a babamat visszaaltatni se velem az agyban, se ringatva sehogy nem akar nem almos mar.....
2014. okt. 25. 07:34
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
93%

MINEK NÉZETSZ EGY 7 HÓNAPOS BABÁVAL TÉVÉT??

A rengeteg villódzó inger, ami éri, és amit nem is ért, tönkreteszi az agyát, felpörgeti teljesen.

Ezt azonnal hagyd abba vele.


A babakocsis tologatásról nem tudom, lehetséges-e leszoktatni, ha 7 hónapja így tologatod, de meg kellene próbálni. Működhet az, amit valaki írt, hogy akkor elmenni közben boltba, vagy a dolgodat intézni, hogy ne üresjárat legyen az az idő.


Kitolnám a fürdetést, fektetést 9 körülre. Ha előtte már 6 körül fáradt, akkor egy fél órára lerakni aludni. Pl.besötétíteni és simogatni a hátát, dúdolni neki. Ha tényleg olyan álmos, ahogy írod, előbb-utóbb el kéne aludnia. Ha meg nem tud elaludni, akkor max.nyűglődik, de toljátok ki a fürdetést legalább 1-1,5 órával.

2014. okt. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
100%

"Reggel 4-5kor kel szopizik akkor probalom visszaaltatni sikertelenül majd belenyugszok a sorsomba:( kiviszem a jatszoszönyegre es meset nezünk meg jatszunk.Fel 9 körül elalmosodik es visszaalszik pont fel orara(addig altalaban lezuhanyzok"


Itt kezdődik és romlik el minden...

2014. okt. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
67%

Kedves válaszolók, a kérdés ma reggel került kiírásra, mit vártatok, a kérdező tegnapra változtat a szokásokon/napirenden? Hadd gondolja már át, mit hogyan tudna kivitelezni, aztán majd pár nap múlva belevág, amibe szeretne.


Kérdező, ilyen 5 körüli kelés nálunk akkor volt, mikor kevesebb tejem lett (terhes vagyok megint), és, ahogy az egyik válaszoló írta, hajnalban már nem volt elég neki, felébredt, kérte a reggelit, és aztán már nem aludt vissza. Pár nap után rájöttem, hogy ha úgy másfél literrel többet iszom, van elég tej.

Az altatási időpontokkal nekem kísérletezgetni kellett, pont ilyen 7-8 hónapos korában volt talán nálunk is a legtöbb gond, sokszor egy-két percen múlott, ha túl korán vagy későn kezdtem altatni, akkor már nem aludt el. Ezt te tudod kitapasztalni, mi az a jel, amire azonnal altatni kell.

Aztán pont 8 hónapos volt, amikor változtatnom kellett az altatási szokásokon, addig ringatva aludt el, akkor viszont már annyira érdekelte a külvilág, hogy hiába volt hulla fáradt, nem tudott így elaludni, folyton figyelte, mi van körülötte. Azóta mellé fekve szoptatom, így megoldódott. Lehet, hogy nálatok is új módszert kell találni. Az átszokás nem feltétlenül keserves, lehet, hogy a baba is igényelné a változtatást.

Benne vagytok a szeparációs szorongás időszakában is, nem írtad, hogy külön szobában alszik-e, lehet, hogy hajnalban hiányol, és nem tud visszaaludni. Azt nem tudom, írtad-e, mikor kezded visszaaltatni, lehet, hogy ha az első moccanásokra cicit kap, még visszaalszik, de ha túlságosan felébred, már nem.

Az este 7 körüli elalvást én nem érzem korainak, nálunk is sokáig így volt, nappal az én fiam is elég keveset aludt mindig, este 7-re kidőlt, reggel 7-ig aludt, meg persze közben ébredt legalább 3-szor, de inkább 4-5 alkalommal, cicivel simán visszaalszik ilyenkor.


És még egy: a TV tényleg nem szerencsés, nagyon túlterheli az idegrendszerét. Más megoldást találni strapásabb, de hosszú távon kifizetődőbb.

2014. okt. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
Detto az én lányomról írsz kérdező:)én már szerencsére túl vagyok ezen.3és fél éves.nálunk tulajdonképpen mindent kinőtt egyszercsak.napközben babakocsiban aludt csak,ha a fejem tetejére álltam is.szerencsére ha elaludt,már nem kellett toligálni.aztán egyszercsak,úgy másfél évesen úgy döntött,jó az ágy is.sokáig 4-fél5-kor kelt.ez mindig kicsit későbbre tolódott.szóval tényleg sokmindent az idő old meg.amit èn tanácsolnék,h próbáld meg egy kicsit később letenni ebéd után.1-fél kettő-kettő felé.így tovább fent tud este maradni.az első pár nap sz.r lesz,de majd átáll.nálam ez egy kicsit segített,csak ellentétesen csináltam egy időben.későn feküdt le ebéd után,így mem hagytam a 2,5-3óráját kialudni,mert künben még éjfélkor is kukorékolt volna:).ja és éjszaka nekem is kelt kb.két éves koráig.ivott egy kis tejet és aludt tovább.de erről is magától leállt.most alszik egész éjjel reggel fél7-fél8-ig.ha ovi van,akkor max fél7-ig.kitartást!
2014. okt. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 A kérdező kommentje:
Kedves 52-es!Azt irod,ott rontom el,hogy reggel 5kor ha nem akar aludni kiveszem az agybol egy hagyom hogy jatszon.Szeretnem ,ha KONKRETAN leirnad,hogy mit kene tennem mert ugye te tudod.Visszaaludni nem akar,tehat se ringatva se simizve se ugy hogy magamhoz veszem az agyba.OK.Ha bent hagyom a kisagyba addig ordit amig ki nem veszem es apuka felebred de ha orakig ordit a gyerek nem fog tudni dolgozni,Legyszives KONKRETAN ird le mit kene tennem.KÖszönettel
2014. okt. 25. 23:01
 56/61 A kérdező kommentje:
Na erröl van szo...itt a gyakorin rengeteg olyan ember van aki azt elvezi hogy szapulja a masikat meg kioktatja de ha konkret megoldas kellene irni ,arra mar inkabb nem reagal.Ennyit rolatok....
2014. okt. 27. 17:21
 57/61 anonim ***** válasza:
100%
Írtam neked egy csomó ötletet nem is válaszoltál reagáltál rájuk. Akkor mit vársz?
2014. okt. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
100%
Ennyit rólunk? Kaptál rengeteg tanácsot! Több oldalnyit! Jegyzetelj, próbálgass!
2014. okt. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a #37-es válasza nagyon is jónak tűnt, szerintem kitartással járható...amúgy meg ha visszaolvasol kicsit, akkor láthatod, hogy minden tanácsnál csak a kifogásokat kerested, hogy miért nem lehet, meg miért nem jó, lehetetlen stb. Egyetlen egyre sem mondtad, hogy jó ötlet, megpróbálom...még a férjednek sem vagy képes határozottan szólni, csodát ne várj tőlünk, változtatni Neked kell! Mindenesetre sok sikert hozzá!
2014. okt. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:

"Kedves válaszolók, a kérdés ma reggel került kiírásra, mit vártatok, a kérdező tegnapra változtat a szokásokon/napirenden?"


Szerintem senki nem várta és nem is mondta, hogy egy nap alatt lehet változtatni, de a kérdező elmondta hogyan csinálja, elmondták neki, hogy az miért nem jó, mit lehetne helyette csinálni, majd a kérdező közölte, hogy de igenis ő úgy csinálja és különben sem érti mi vele a baja akárkinek. Akkor?

2014. okt. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!