Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok, ha hagyom...

Rossz anya vagyok, ha hagyom a 8 hetes babámat sírva elaludni az ágyában?

Figyelt kérdés
10 percnél tovább nem hagyom sírva az ágyban, ha nem alszik el, de van amikor már olyan álmos, hogy attól nem tud aludni és ilyenkor csak ez marad. Ettől rossz anya vagyok? (20 vagyok és első babám)
2014. nov. 3. 20:49
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
32%
MINIMUM 3 hónapos korig csak szükségletből sírnak, legalább simogasd meg a kis hasát szerencsétlennek!
2014. nov. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
81%
Nem vagy rossz anya, de én zt mondom ilyen pici babánál nem tudhatod még, hogy miért sír, nem valószínű, hogy azért nem tud aludni, mert álmos... Inkább fájhat valami, fél, éhes, szomjas, akármi. Nem kell egyébként rögtön kikapkodni az ágyból, de azért érezze, ha sír ellátod/megvígasztalod, beszélsz hozzá, megsimogatod, stb.
2014. nov. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
51%
Kedves kérdező, itt olyat nem írhatsz, hogy hagyod sírni a babádat, mert elevenen megnyúznak. Ne aggódj, semmi baja nem lesz a babának. Az az igazság, hogy én is a sírva hagyósak közé tartozom, 4 éves a lányom, imád, én is imádom, a kapcsolatunk nem romlott meg, nem úgy van, ahogy mondják, hogy sírni hagyod, akkor azt tanulja meg, hogy rád nem számíthat, mert ez hülyeség, a mi kapcsolatunk is ezt bizonyítja. 3 hónapos korától alussza át az éjszakát, addig velem aludt, aztán áttettük másik szobába és seperc alatt megtanulta, hogy kell egyedül elaludni. Soha nem volt gondunk az alvással. Itt rengetegen írják, hogy 56x felkelnek hozzá, sok embert megkérdeztem, de aki azt mondta, hogy megtanította a gyerekét elaludni egyedül, annak soha semmi baja nincs a babával, akik meg 2 percre se hagyják sírni, jönnek ide tanácsért, hogy mit csináljanak, mert 5 éves gyerek átjár a szülői ágyba. 6 hónapos korában meg tologatta a babakocsiban egész álló éjjel. Mindössze pár éjszakát kellett sírni hagynom, azóta nincs gond. Én is így nőttem fel, anyámtól vettem az ötletet, a nővérem is így csinálta a 3 gyerekével, meg mindenki a családban. És köszöni szépen az egész család, mindenkinek jó a viszonya a szüleivel. Kegyetlenül hangzik, de inkább hagyom pár éjszakát kicsit sírni, minthogy alvászavaros legyen még 5 évesen is. (Persze nem azt mondom, hogy mindenkié olyan, aki nem hagyja sírni)
2014. nov. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
32%
11: szuksegletbol, vagy pedig azert mert olyan faradt hogy nem tud elaludni. mégis mit javasolsz akkpr? ha.nem.mukodik se ringatas se dudolas se cici semmi?
2014. nov. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
50%
12: de igen, gyakori a babaknal olvass utana hogy azert sirnak, mert atleptek a holtponton. faradtak de nem tudnak elaludni.
2014. nov. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
65%

Offolok bocsi.

De aki sírni hagyja a babát, meddig sír, míg elalszik?

Én egyszer-kétszer kénytelen voltam hagyni, evés, fürdés miatt , plusz van egy 2 évesem, kb 20-30 percet sírt, de húúú... Szóval ha 1 óráig bírja, akkor addig "kell" hagyni? :S

2014. nov. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
61%

nem vagy rossz anya!!!!

én is hagytam a babámat sirni, persze..megprobáltam, hogy adtam neki enni, simogattam a hasát, a kis homlokát, sétáltam vele, ringattam, dudoltam neki..stb. stb. mindenen csak még jobban bepörgette magát. végül mikor már láttam, hogy nem használ semmi, szépen betettem a kiságyba és elmentem zuhanyozni. mire végeztem már aludt is.

2014. nov. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
41%

6-os vagyok.

Kedves 7-es. Bocsi, de 3 gyerekem van....

Igen van olyan, hogy nem tudsz rögtön odamenni a babádhoz, de itt a Kérdező szinte beismerte, hogy direkt hagyja sírni. Szégyen. Ott ül mellette vagy fekszik és nézi meg hallgatja ahogy sír szegény? Persze, hogy bepörgeti magát, ilyenkor talán fel kellene venni, nem arra várni, hogy mikor fárad el a sírásban szegényke.

Egy 2 hónapos babáról van szó! Mi lett volna a legkisebb fiammal, amikor 2 hónaposan este sírt, én meg hagytam volna, mert nem akarom elkényeztetni, közben meg lázas lett az oltástól! Szóval, ne beszéljünk már hülyeségeket, hogy elkényeztetjük. Én 3 gyereket nevelek és egyik sem lógott rajtam talán már 1,5 éves koruktól. Előtte meg teljesen normális, ha valaki hallott már a szeparációs szorongásról, az tudja miről beszélek.

Ugyanakkor, másik, hogy egy 8 hetes babának pont hogy kezdődhet a hasfájós korszaka. Bizony, Kedves Kérdező, ezek együtt járnak a kisbabás korszakkal, ami nem kellemes. Aztán jön még a fogzás is, ami miatt nehezen aludhat el. Ezt vállaltad, te akartad, akkor csináld azt, amit egy anyának!!

Aztán most jöhet a lepontozás.

2014. nov. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
53%
16: altalaban 10, max 15 percig. de kb 5 perc utan mar hallom a sirasan h erosodik e vagy tompul. ha tompul hagyom tovabb mert akkor alvas lesz. ha nem latok realis eselyt az alvasra akkor inkabv jatszok meg vele vagy dajkalom.
2014. nov. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
44%

18: véletlenül is lehet sirni hagyni? :) persze hogy direkt hagyja.

az a baj hogy azok a szerencses anyak, akiknek a babaja 10-15 perc utan elalszik nemi segitseggel es napi 16 orat alszik, nem tudjak megemeszteni hogy vannak pár hetes babak akik napi 8-12 orar alszanak es azert is ugy kell alomba imadkozni oket.


tovabbbra is kivancsian varom azok valaszat akik szerint egy percet sem sirhat a gyerek, hogy mit tegyunk akkor, mi, rossz helyzetben levo, alul muvelt, netalan fiatalon szulo es ezert eleve kovetesre itelt anyukak.

2014. nov. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!