Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok, ha hagyom...

Rossz anya vagyok, ha hagyom a 8 hetes babámat sírva elaludni az ágyában?

Figyelt kérdés
10 percnél tovább nem hagyom sírva az ágyban, ha nem alszik el, de van amikor már olyan álmos, hogy attól nem tud aludni és ilyenkor csak ez marad. Ettől rossz anya vagyok? (20 vagyok és első babám)
2014. nov. 3. 20:49
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
44%
Én nem vagyok híve a sírni hagyásnak. Mi értelme? Alig megszületett...Találd meg az altatás módját, idejét! Szoptatod?
2014. nov. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
*kövezésre
2014. nov. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
65%

Én 21,5 évesen szültem. Első 3 hétben alig aludt a kicsi. És nem volt hasfájós. Hajnal 2-től du 2-ig,vagy du 2-tőj hajnal 2-ig csak sírt,tehát naponta 12 órát. Ha elaludt,akkor 20 perc múlva rángott egyet,és újra ordított. 3 hét nem alvás után már nem bírtuk.Bevittem a kiságyába,letettem a hasára (persze etetés,büfi,pelus után) és hagytam.Sirt 5 percet majd csodák csodájára 4 órát aludt. Második alkalommal is letettük hasra a háta/oldala helyett,sírt 2 percet,aludt 4 órát.És aztán annyi,többet nem sírt és beállt a napirend.7hetesen már nem kelt éjjel.Pontosabban 3 hósan volt 1 hét hogy újra evett,de utána megint aludta tovább át az éjjelt.Persze betegségek,egy-két foga,szeparáció miatt voltak ébredések,de nem mondhatni hogy túl sokszor.2 éves és a déli alvásnál most is sokszor kiabál ( nem sír,nem ordít,hanem szavakkal kiabál nekem kifelé) és van,hogy 5 percet magyaráz,van hogy fél órát amíg elalszik.

A sírni hagyás nem 5-10 perc,hanem a 20 perc meg a több óra sírás. És én bevallom,hogy volt hogy 1,5 órát ordított barátainknál,mert nem tudott elaludni.Elaludt, aludt is 2 órát,de az már nekünk nem érte meg,hogy másfél órát ordított elötte.Aztán jó ideig nem mentünk inkább semerre.Sajnos én nem szoktattam máshol/kocsiban/ágyban/velünk alváshoz,így ő nem is alszik el csak a kiságyában totál magában.

2014. nov. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
72%
Van napirendeteg? Esti rituálé? Nálunk ez nagyon sokat segített. Fiam ne,m volt sosem ez a ringatásra vágyó baba. De este lefekvéskor imádja amikor éneklés közben simogatom a hátát.
2014. nov. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
44%
Én nem hagynám sírni. Attól is iszonyú lelkiismeretfurdalásom volt/van, hogy a kislányom sír a kiságyban, amíg pl. a kisfiamat etetem/fürdetem, és nem tudok odamenni hozzá egyből. Első babát nem hagynék sírni.
2014. nov. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
30%

Nyolc hetes babát sírni hagyni szívtelenség.

Az viszont hogy jön ide, hogy hány éves vagy?

2014. nov. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
46%

nem olvastam el az összes hozzászólást.

nekem 2.5 hónapos a fiam, kb 1-2hete kezdte nekem is ezt de inkább napközben esik annyira át a ló túloldalára, annyira elfárad, vagy nem tudom hogy nagyon nehezen alszik el. de nem hagyom sírni. először megpróbálom letenni az ágyába, ha el tud aludni normálisan magától akkor 1-2percen belül már csendben van, max pici nyöszörög és alszik is. nah ha ez nem így zajlik, akkor kiveszem és a mellkasomnak döntöm és simogatom, dobolok a popsiján, csititgatom, suttogok neki, cumi a szájába egy idő után ez is be szokott jönni. ha nem akkor jön az állva ringatás. erre általában már megnyugszik, DE ha még sem, nah ilyenkorra már tanácstalan vagyok, mert minden kényelmi szempont kielégítve, esetleg szoktam kínálni egy kis meleg teával, mert ha a pocakja miatt nem alszik, akkor a tea az jót tesz neki. nah DE ha mindent próbáltam de semmi, akkor zsupsz a babakocsiba és irány sétálni, mint pl ma, férjem éjszakás, napközben alszik, fiamra rájött ez a hiszti roham, és inkább elvittem sétálni, hogy a férjem ne keljen fel, de volt hogy ez a rituálé este 6körül volt akkor csak ki az udvara és körbe-körbe tologattam és sikerült elaludnia, igaz csak 15-20percet, de az elég volt neki hogy utána már nyugis legyen.

én azt mondom ne hagyd sírni, főleg ne 10PERCIG, ez szinte már kínzás. nem véletlenül sír. a közelséged, a hangod vagy bármi de ne hagyd egyedül.

2014. nov. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
13%
Pár éves gyereknél is elhallgatnátok, hogy álomba sírja magát? Szomorú:(
2014. nov. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 A kérdező kommentje:
Mielőtt letenném az ágyba, próbálok mindent. Ringatom, egyik helységből áttmegyek vele a másikba, simogatom, énekelek neki sokat, azt szokta is szeretni, de ha már semmi nem használ, akkor teszem le. De csak akkor, ha evett, tiszta a pelus és nem fáj a hasa. Éjszaka is kelek hozzá, nem hagyom sírni magában, eszik rendesen és nő is mint a gomba.
2014. nov. 3. 22:33
 30/52 A kérdező kommentje:
A hasfájásból már kifele lábalunk, tudom, hogy mikor fáj neki és mikor nem. Ha mindent próbálltam, leteszem, álltalában 4-5 perc után elalszik, de ha 10 után sem, akkor felveszem (ilyen csak egyszer volt, hogy nem aludt el 5 perc után) én csak azért kérdeztem, mert az a 4 perc is kegyetlennek tűnik, de használ, ettől van bűntudatom
2014. nov. 3. 22:44
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!