Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok, ha hagyom...

Rossz anya vagyok, ha hagyom a 8 hetes babámat sírva elaludni az ágyában?

Figyelt kérdés
10 percnél tovább nem hagyom sírva az ágyban, ha nem alszik el, de van amikor már olyan álmos, hogy attól nem tud aludni és ilyenkor csak ez marad. Ettől rossz anya vagyok? (20 vagyok és első babám)
2014. nov. 3. 20:49
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
39%

33-as vagyok. A fiamat 1,5 éves koráig ölben altattam. 2 éves korától mégis egyedül alszik el, egy mese és jóéjt puszi után. Most 4 éves. Soha nem hagytam sírni, főleg nem 10 percig.

Nézd, az, hogy te bevállaltál ilyen kicsi korkülönbséggel két gyerkőcöt, nem az én dolgom. De akkor ne mentegetőzz, hogy máshogy nem tudod megoldani, csak úgy, ha 10 percig sír, amíg a nagyot pl fürdeted.

Természetesen nem arra sírnihagyásra gondoltam én sem, amikor más, halaszthatatlan, otthagyhatatlan dolga van az embernek. Hanem arra (és hiába jössz itt azzal, hogy nem olvastam végig, elolvastam 3-at az mind arról szólt, h 10 percbe nem hal bele a baba kb és nem arról, hogy a nagyot kell etetni, meg fürdetni) amikor anya karbatett kézzel a kanapéról hallgatja, hogy bömböl a 8 hetes baba a kiságyában. Csak mert nincs türelme kitalálni, hogy mi is lehet a baja. Inkább az a magyarázat, hogy a 8 hetes!! gyerek manipulál.

Egyébként nem tudom, hogy miért kell sírnia a kicsinek, amíg a nagy eszik? Miért nem lehet a kicsit ölben tartani amíg a nagyot eteted? Vagy miért nem lehet ott a füriben a hordozóban, amíg a nagy fürdik? Én nem hiszem el, hogy 1-2 percnél tovább kell sírnia egy csecsemőnek, mert az embernek más dolga van.

Heteken belül megszületik a tesó, és igaz, hogy a nagy már 4 éves, de elképzelni nem tudom, hogy miért és mikor kéne 10 percig sírni hagynom a kicsit. Ezt sajnos sosem értettem és ezután sem fogom megérteni...

2014. nov. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:

Miért kell letámadni a kérdezőt és olyanokat írni, h 20 évesen nem kellett vna szülnie? És ha ugyanezt egy 30 éves kérdezi? Atya ééég.

Ha rossz anya lenne, nem érdekelné a dolog, hanem tojna rá ki mit gondol és hagyná bömbölni a babát egész nap. És írta, h 10 percnél tovább nem hagyja sírni. Nem lehet egész nap dajkálni egy gyereket, az fizikailag képtelenség, hacsak nem vesztek fel ti is pelust pl. Megesik, h sír 10 percig.

Szóval szeritnem nem vagy rossz anya! :) De ne hagyd sírni szegényt ha megteheted. Neki még kell a közelséged. Hisz 9 hónapig a hasadban volt és egyszer csak elszakították tőled. :) Én is ölben altattam a fiam, máshogy nem ment. De 4 hósan már átaludta az éjszakákat és nem kellett ringatni, csak letettem és kész.

2014. nov. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
28%

nagyon ledobbentem a valaszokon..

egy 8 hetes baba (meg egy 8 honapos is) azert sir, mert szuksege van valamire. nem manipulal, mert NEM TUD. szuksege van az anyjara, epp hogy megszuletett. ehelyett ti hallgatjatok, hogy szegeny uvolt a kisagyaban. hat a pofam leszakad komolyan. azok a pici babak ratok van utalva, nem tudjak kiszolgalni magukat! sok figyelemre es torodesre van szukseguk.

egy ilyen picit nem lehet elkenyeztetni, elkapatni meg "felkapatni" (vagy hogy fogalmaz a sok "szakerto".

Ranschburg Jenot ajanlom olvasasra.

2014. nov. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
37%
Maradjunk annyiban, hogy egy 8 hetes baba esetében a legelvetemültebb irányzat sem javasolja a sírni hagyást. Egy 8 hetes baba nemrég a pocakban volt, szerintem elég csak arra gondolni, hogy mekkora trauma számára "földi lét" és máris eszébe sem jut az embernek, hogy egy pillanatig is sírni hagyja. Más kérdés, hogy hogy tudja bárki elviselni, hogy ordít a pár hetes gyereke ...
2014. nov. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
28%
utolsó kettő olvassa végig a.dolgokaz mert sokadszor irjuk hogy a kerdezo nem karbatett kezzel ul a kanapen mert nincs turelme, NEM ERROL VAN szo
2014. nov. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
28%
utolsó kettő olvassa már végig a hozzaszolasokat mielott a pofajuk leszakadna, mert sokadszor irjuk hogy a kerdezo nem karbatett kezzel ul a kanapen mert nincs turelme, NEM ERROL VAN szo
2014. nov. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
37%

Ide jártok elképzelni mások hibáit. Fantasztikus.


Nem, nem vagy rossz anya, de próbáld meg kitalálni mi lehet a baja, ahogy eddig is és egyszercsak be fog jönni valamelyik módszer az altatásra is.

2014. nov. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
67%
33, azért kellett volna elolvasni a válaszokat, mert a nagy többség azt írta, hogy nem kellene hagyni a babát sírni. Én pedig nem mentegetőztem, hanem csak leírtam, hogy bizony van olyan helyzet, amikor sír a kicsi. Újat nem mondtál, mert sokszor úgy ettünk, hogy a kicsi szopizott, a nagyobbat etettem. De nem tudom mindig így csinálni, és nem is hinném, hogy magyarázkodnom kellene. Mi nem várhattuk meg azt sem, hogy a nagy megtanuljon magától elaludni, mert elég kegyetlen dolog lett volna akkor rávenni az egyedül elalvásra, amikor megszületik a kistesó. Nem hiszem egyébként, hogy ez túl kicsi korkülönbség ami nálunk van. Én nem vagyok híve a sírni hagyásnak, mert egy baba másképp nem tud kommunikálni, de akkor sem kell a másiknak nekiesni, hogy minek szült, pláne nem ilyen stílusban. Ami meg az én gyerekemet illeti, bizony voltak olyan napok, amikor az ébrenlétét végig sírta. Nem hagytam, de nem tudtam vele mit tenni. És nem azért mert rossz anya vagyok.
2014. nov. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
35%

Még mindig azon pörögsz, hogy nem olvastam el az összes választ. DE mint már többször leírtam, az én hozzászólásom nem is mindenkinek szólt, hanem annak a pár válaszolónak, aki szerint 10 perc sírás nem a világ.

Az életkorát illetően pedig, ha nem írja, fel sem merül senkiben sem, hogy korán szült. Így viszont provokációnak hathat. Mintha azt írná, hogy 20 éves vagyok, unom, hogy folyton bőg a babám, lenne jobb dolgom is, hagyom sírni.

De akkor csak a Te kedvedért visszavonom. A kérdező korának nincs köze a babája sírnihagyásához és jól tette, hogy korán szült.

A lényeg, hogy Te kiforgatod a szavaimat, rajtam pörögsz, nem is értem, hogy miért...

33-as voltam

2014. nov. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:

kettőtök vitájába igazán nem akarok beleszólni, de te magad fogalmaztál így 33:

,,20 évesen ezért tényleg nem kellett volna gyereket szülni. "

2014. nov. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!