Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok, ha hagyom...

Rossz anya vagyok, ha hagyom a 8 hetes babámat sírva elaludni az ágyában?

Figyelt kérdés
10 percnél tovább nem hagyom sírva az ágyban, ha nem alszik el, de van amikor már olyan álmos, hogy attól nem tud aludni és ilyenkor csak ez marad. Ettől rossz anya vagyok? (20 vagyok és első babám)
2014. nov. 3. 20:49
1 2 3 4 5 6
 31/52 A kérdező kommentje:
Nem attól, hogy használ, hanem attól a kegyetlen 5 perctől. (Gyengébbek kedvéért)
2014. nov. 3. 22:46
 32/52 anonim ***** válasza:
52%

27es válaszoló vagyok.

ha ezeket végig csinálod egy percig ne érezd magad rossz anyának. ne aggódj. :)

amúgy nekem is fiam, 90%ban nagyon jó baba. elalszik egyedül 10ból 8x, nem akar ölben lenni stb, de ha szüksége van rám nincs mit tenni :)

2014. nov. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
40%

Végig sem bírtam olvasni a sok okos választ...10 perc! Tudjátok mennyi idő az, ha nem tudod pl mire kell várnod?? Mennyi idő lehet az egy 8 hetes babának? Egy örökkévalóság.

Aki szerint nem sok a 10 perc, az fogjon egy konyhai őzőórát, állítsa 10 percre és üljön le a két kezére egy székre. Aztán majd nyilatkozzon mennyinek tűnt a 10 perc.


20 évesen ezért tényleg nem kellett volna gyereket szülni. Egy 8 hetes baba nem hisztizik, csak az anyját akarja, vagy egyéb baja van. Nem azzal rontod el, hogy ringatod, áááá, szegény baba.

Komolyan felháborító....

2014. nov. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:

Hason altatod?


A fiam is tud sírni azért, mert már nagyon álmos, de ha nem pörgeti bele magát, nem piszkálom, nem veszem ki stb. akkor megnyugszik és hasra fordítva sokkal előbb elalszik. Ha én kivenném, amikro elkezd sírni és nem csak átfordítanám, levegőt se kapna, úgy ordítana. 2 hónaposan ő ilyen volt, szó sem lehetett altatásról, ha álmos lett. Ilyen is van, sírni nem hagytam, amit tudtam megtettem, ez a forgatósdi jött be a legjobban.


+ nem vagy ettől rossz anya.

2014. nov. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
54%

Ettől nem vagy rossz anya, de ezt konkréten rosszul csinálod. Épp a napokban olvastam egy cikket ezzel kapcsolatban, amely gyakorlatilag tökéletesen egybevág azzal, amit korábban gyermekpszichológiából tanultam, és azóta meggyőződésemmé vált, engedd meg, hogy megosszam.

Hello Baby magazin 2014. júni-júli

„Kalauz babasíráshoz

Minden egészséges baba sír. Ne gondold, hogy azért, mert téged szeretne bosszantani, vagy épp megmutatni, hogy ő a főnök…

…Megfigyelések szerint az a legjobb, ha a babát felveszik és érezheti a testmeleget, ha cumizhat és ha nem csak az éhsége miatt, de a testkontaktus biztosításáért is etetik… a kísérletek szerint a testen hordozott babák ugyanannyiszor sírnak fel, ám hamarabb képesek megnyugodni, így összességében sokkal kevesebbet sírnak, mint nem hordozott társaik.

Igaz, hogy ugyanez a kutatás kimutatta azt is, hogy a módszer (t.i. hordozás) csak akkor használ, ha már újszülött kortól alkalmazzák, mert később, a már hasfájós piciknél hiába kezdték többet hordozni őket, nem sírtak kevesebbet.

A koreai babák közismerten nem hasfájósak, és alig sírnak….

… Egy átfogó kutatás szerint míg a koreai anyák gyakorlatilag mindig azonnal reagálnak a babasírásra, az amerikaiak az első három hónapban a sírásoknak majdnem felére szándékosan nem válaszolnak. Ez a nem reagálás pedig már rövid távon is megzavarja a piciket: egy kísérletben már hárompercnyi közömbösség után fél óra normál kommunikációra volt szükség, hogy a bizalmatlanná vált csecsemők újra felengedjenek….”

Mindenki azt kezd ezzel az információval, amit akar, de én határozottan dajkáláspárti vagyok.

Mindenkinek további jó babázást!

2014. nov. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
42%
Igen, rossz anya vagy, ha sírni hagyod az épp, hogy megszületett babád! És felháborító a sok okos anyuka, aki szintén hagyja sírni a gyerekét, és idejár önigazolásért. Szerintük természetesen elfogadható, sőt szükséges a sírni hagyás, így szerintük a kérdező is jól csinálja. Szegény gyerek, ha ki tudná fejezni magát, és el tudná mondani, higy milyen rossz neki!
2014. nov. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
54%

Hogy rossz anya vagy-e... nem tudom és nem is tisztem eldönteni.


Én nem hagytam sírni sosem a fiam, ha sírt ringattam, ha úgy sem volt jó kicsit simogattam a pocakját hátha fáj neki. Ha úgy sem volt magam mellé fektettem és cicire tettem. Azonnal megnyugodott. Nem evett csak annyi elég volt neki hogy érezzen ott vagyok mellette, néha rászívott a cicire 1-szer 2-szer de ez nem volt konkrét evés, inkább csak megnyugtatta magát hogy ott vagyok.

2014. nov. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
41%

senki nem írta hogy szükséges a sírni hagyás. senki nem írta, hogy direkt hagyja sírni. a kérdezőnek gondja van az altatással, a babája rossz alvó, nehezen alszik el (ahogy az enyém is ennyi idősen).

én próbáltam, ringatást, dúdolást, hátsimit, cicin altatást, cumit, hintát, babakocsit, hordozót, egyszóval szinte mindent. és sajnos van olyan helyzet, amikor egyszerűen tényleg nem bírja már az ember, a derekad leszakad, a melled sebes lesz, ki vagy merülve, semmi sem segít. és ilyen esetben volt olyan, igen, hogy betettem az ágyba és ott hagytam 5-10 (max 5!-10!) percre. és kivétel nélkül mindig bevált. és hogy mit okoztam ezzel neki?

még mindig csak 3 hónapos, nem igényel ringatást, cicit, semmit, csak beteszem az ágyába, 1 perc alatt megtalálja az ujját (sajnos a cumi sem vált be) és alszik mint a kisangyal. mosolyogva ébred, az éjszakát átalussza, egész nap jókedvű, kipihent, és ami a fontos, hogy ÉN IS AZ VAGYOK.

lehet végkimerülésig ringatni de én pl nem szívesen kockáztatom hogy a fáradtságtól apadjon a tejem, márpedig 5-6 óra alvástól mindig is apadt, sajnos az nem elég a szervezetemnek. Soha sem hagytam hogy üvöltve, zokogva sírjon, de amikor biztos voltam benne, hogy más nem lehet a baja, és tényleg inkább csak nyafogott, mint zokogott, akkor 5 percet hagytam neki, és utána elaludt és ez sokkal jobb mint ha egy percet sem aludna emiatt és egész nap sírna 24 órán keresztül (tudom hihetetlen, de vannak babák akik napi 8 óránál nem tudnak többet aludni és ez nagyon rossz).


a kérdező nem rossz anya. ha az lenne, nem kérdezné meg, nem aggódna ezen, nem érdekelné. hogy fiatalon szült, azért írta oda, hogy átérezzük, még laikus a témában, ezért segítséget kér és nem letolást. ne ítélkezzünk amíg nem ismerjük a körülményeket, hogy miért szült 20 évesen. nem is tartozik a kérdéshez.


végezetül, kedves kérdező, azt javaslom, hogy nagyon figyelj az alvási kapukra, korábban már írtam, hogy lassan megtanulja neked jelezni amikor álmos. reggel 9 óra körül különösen megfigyelhető, általában ebéd után is, ilyenkor feltétlen azonnal ringasd/dúdolj, mindent próbálj ki. Sötét legyen a szobában, játék pedig ne legyen elől. Ha csak a körforgó ott marad, azon már képesek magukat felpörgetni. ki kell zárni a külvilágot, a rossz alvó, tulpörgő babákat csak így lehet elaltatni. kerüld a szemkontaktust is. ha így sem alszik el és megint átesik a holtponton, próbálj még kicsit játszani vele, és aztán tedd ágyba, de soha se hagyd 5-10 percnél tovább nyafogni. és ha zokog, abból úgysem lesz alvás. tanuld meg felismerni, mi az a tompa sírás, amiből alvás lesz, és mi az amiből nem.


ha cumis, akkor kell a cumi a szájába. valamire szüksége van hogy elaludjon. ha nem cumis, előbb utóbb ujjszopós lesz, nekünk 12. hét környékén kezdte el úgy szopni, hogy eltudjon vele aludni. próbáltuk a cumit de sajnos nem vált be, jobb lett volna de most már marad az ujjacskája.


engem nem érdekelt ki mit mond, a legfontosabb volt, hogy a babám aludjon legalább napi 10 órát!! mindegy milyen úton módon, de ez szükséges a szervezetének, és biztos vagyok benne, ha választania kellene hogy 3-4 perc sírás és utána 4 óra alvás, vagy 0 sírás és 0 alvás, akkor az előbbit választaná.


ne foglalkozz másokkal, mindig kapsz majd prot és kontrát, hallgass a babádra és a szívedre.

2014. nov. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
0%
ja és még zárójelben megjegyezném, remélem nem tvzik! én elkövettem az elején azt a hibát, hogy az első 6 hétig a tv mellett szoptattam (ő nem nézte a képernyőt csak hallotta hogy szól) és ez szintén túl sok inger neki ami leterheli és nehezíti a napi alvást. mióta ezt elhagytam, csöndben szoptatok, sokkal könnyebben elalszik.
2014. nov. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
58%

33! Azért nem ártott volna végigolvasni a válaszokat, mielőtt mindenkit lefikázol. Azt meg nem a te dolgod eldönteni, hogy kinek hány évesen érdemes szülni.

Én már írtam, hogy nem hagytam sírni az első babámat, de a másodiknál ezt nem tudom mindig megtenni, nem tudok kétfelé szakadni. A kicsi sokszor elalszik mire oda jutok, hogy felvegyem. Igen, van hogy 10 percig sír, és hiába van lelkiismeretfurdalásom miatta, nem mindig tudom hamarabb felvenni. Ő is szokott azért sírni mert álmos, de őt olyankor el kell ringatni.

A nagyobbik most lesz 2 éves, és őt bizony jól elrontottuk, mert nem tanult meg egyedül elaludni, mindig altattuk (délben is, este is). Aztán amikor újból babát vártam, akkor rá kellett szoktatni, hogy egyedül is megtanuljon elaludni. Na az borzasztó volt, mert ő először konkrétan egy órán keresztül bömbölt. Én ott voltam mellette simogattam, és időnként sírtam vele. Másnap már csak fél órát sírt, harmadnap nem sírt, csak ott kellett vele lenni, amíg elalszik. De ő ekkor már másfél éves volt. Kérdező, idáig ne jussatok el, de egy pár hetes babát nem lehet még kézbe szoktatni. Mi nem kapcsoltunk időben, úgyhogy később megszenvedtünk vele. De máig előfordul, hogy annyira fáradt, hogy nem tudja mi baja, csak hisztizik. Megnyugtatni meg csak úgy lehet, ha előtte bömböl egy kicsit egyedül. Van ilyen is.

Nem attól leszel rossz anya, hogy névtelen kommentelők mit mondanak ismeretlenül, hanem hogy a gyereked mit mond majd 15-20 év múlva.

2014. nov. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!