Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell fürdetni egy...

Miért kell fürdetni egy csecsemőt?

Figyelt kérdés

Van aki rendes (biológiai, kémiai) szemponok alapján elmagyarázná nekem?


a ne fürgyé le baromságra nem vagyok kíváncsi sem szeretem ha büdös stb stb.


ÉRTELMES hozzászólókat szeretnék és nem vitát nyitni csak megérteni.


természetesen a nyári 30-40fok az kivétel, ha nyakig összekakilja magát az is és biztos van még amiről nem tudok még.


Én kozmetikus vagyok tanultam elég sokat a bőrről és most született 3hete meg a kisbabám.

Nem fürdetem naponta 3naponta szoktam. Olvastam sok helyen hogy külföldön nem szokás minden nap és dokitól is kérdeztem (azt mondta tőlem függ én döntök baj nem lesz belőle) és tanultam is hogy mennyire káros a tusfürdő a felnőttek számára is ezért felnőtteknek nem lenne szabad 2-szer fürdeni 1 nap és reggel sem szabadna mert útnak indulunk úgy hogy lemostuk a védőréteget a bőrről kitéve a sok betegségnek...


Lènyeg: a csecsemő kb fél évig nem mászik mindenfelé, nem eszi össze magát, nincs műszálas ruhában, és a popóját nemiszervét rendszeresen törlöm törlőkendővel.

Ha a nyaka leizzad azt is.

Éjszaka alszik tehát meg tudja különböztetni a napszakokat.


A víz szárít és nem igazán tisztít, a tusfurdő összetevői tönkreteszik a bőrt, emelett sok rákkeltő anyagot is tartalmazhat, és ami elkerülhetetlen: lemossuk a bőr VÉDŐrétegét.


A gyógyszertári fürdetőkrém: [link]


Nem a legtudományosabb oldal, de hirtelen ezt találtam.


Ha Natúr bio fürdetőt használ valaki, akkor is l emossa a védőréteget...


Nem azt mondom hogy ne fürdesse a gyereket, de ADDIG amíg NEM mozog és nem koszolódik miért ne lenne elég 2-3 akár 4naponta?



2016. ápr. 15. 12:35
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
81%

elég fura nekem amit írsz, kételkedem abban, hogy kozmetikus vagy. egy kozmetikus biztos nem írna olyat, hogy a víz nem jó, míg helyén való ha 3 napig popsitörlővel törölgetjük a baba nemiszervét.


a baba mozog, leizzad, hámlik a bőre, nyakába csorog a tej, a popsitörlő önmagában irritálja a bőrt, már csak azt is illik lemosni

2016. ápr. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
79%

Az az érved, hogy "ha nem koszolódik", hát koszolódik, és ezért.


Nyári babám van, az egész teste izzadt a hőségben. Bukós is volt, tetőtől talpig olyan volt, számtalanszor kellett átöltöztetni miatta. A tej/tápszer megbüdösödik, ha a bőrén hagyod.

Popsitörlő nem visz le minden húgy- és székletmaradványt, a tiszta víz sokkal jobban.


Ha már ennyire "tudatos" vagy, számos popsitörlő sokkalta károsabb, mint egy kis szép INCI-vel rendelkező fürdető és némi víz.

Nem napi ötször, de rendszeresen.

2016. ápr. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
81%
A popsitörlő azért nem olyan hatékony, mint a víz, az ugye befolyik mindenhova, hajlatok is bepállhatnak, mikor a baba még nagyon szorítja a kezét-lábát, plusz a bukás is rámegy az arcára-nyakára. Szerintem higiénikusabb fürdetni, mint törlőkendővel törölgetni.
2016. ápr. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
50%
Nekem is a védőnő azt mondta,hogy 2 naponta fürdessem,de nem emlékszem miért.Pedig nem volt régen.Én eleinte így is fürdettem,kb.3 hós koráig.Persze ha úgy vettem észre,hogy megizzadt,vagy kakis lett,akkor nem figyeltem,mikor volt fürdetve.
2016. ápr. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 A kérdező kommentje:
A Water wipes 99,9 % víz 0,01% gyümölcs kivonat NEM káros
2016. ápr. 15. 12:48
 6/70 anonim ***** válasza:
76%
Az én kisfiam például rendszeresen lepisili magát, amikor leveszem a pelenkát, nyilván letörlöm, de az mégsem olyan mint egy alapos fürdés, előfordul, hogy még büfizés után is bukik, és ha éppen fekve van, akkor belecsorog a hajába, ami össze is ragad.A kis kezével most kezdi markolászni a feje alatt lévő pelenkát, lepedőt, plédet, ami van (hason fekve) és rengeteg szösz gyűlik össze a kis kezében estére. Nem is beszélve arról, hogy élvezi a fürdést, szereti rugdosni a vizet, és élvezettel figyeli amikor a hasára csöpögtetem. Valahol azt olvastam, hogy a kisbaba legfőbb érzékszerve a bőre. Ha akarod ne fürdesd, a te döntésed.
2016. ápr. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 A kérdező kommentje:

Írtam hogy vannak természetesen kivételes esetek :)


Tehát orvos mondta hogy 2naponta. Köszönöm

2016. ápr. 15. 12:49
 8/70 Bella169 ***** válasza:
70%

Egyrészt a napirend miatt fontos. Nem kell órákat áztatni a gyereket. De fontos hogy már kiskorban beépüljön a tisztálkodás a napi rutinba. Én első hónapokban csak a popójánál használtam baba szappant. Mikor elkezdett száradni a bőre váltottunk patikai fürdetőre. Az orvos irja ki.

Másrészt az én kislányom pl az első három hónapban rengetegett bukott. Napi szinten kb 2-5 alkalommal öltöztetettem át. A ruhája sokszor át is ázott. Esténként jó volt ezt lemosni a kis bőréről.

A popsitörlő meg jó napközben. De napi egyszer nem árt vizzel lemosni. A popsitörlők is televannak kémiai anyagokkal.

2016. ápr. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
69%

Akkor fürödj te is 3 naponta. Nem tudom milyen lesz a közérzeted.

Mi külföldön élünk,heti 1x javasolták a fürdetést. Ettől függetlenül eszem ágában sem volt megfogadni az ajánlást. Mindennap fürdettem. Nem sokat mozogtam szülés után,mégis ha 3 naponta engedtek volna fürödni,hülyét kaptam volna. Ha egy baba nem tud még beszélni,már nem is fontos? Már egyből nem érző lény? Milyen hozzáállás ez?


Szerintem sem vagy kozmetikus.

2016. ápr. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 A kérdező kommentje:
Egyébként én úgy hallottam hogy az első 6hétben még tusfürdőt sem szabadna használni mivel ezalatt az idő alatt fejlődik ki a bőre.
2016. ápr. 15. 12:54
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!