Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell fürdetni egy...

Miért kell fürdetni egy csecsemőt?

Figyelt kérdés

Van aki rendes (biológiai, kémiai) szemponok alapján elmagyarázná nekem?


a ne fürgyé le baromságra nem vagyok kíváncsi sem szeretem ha büdös stb stb.


ÉRTELMES hozzászólókat szeretnék és nem vitát nyitni csak megérteni.


természetesen a nyári 30-40fok az kivétel, ha nyakig összekakilja magát az is és biztos van még amiről nem tudok még.


Én kozmetikus vagyok tanultam elég sokat a bőrről és most született 3hete meg a kisbabám.

Nem fürdetem naponta 3naponta szoktam. Olvastam sok helyen hogy külföldön nem szokás minden nap és dokitól is kérdeztem (azt mondta tőlem függ én döntök baj nem lesz belőle) és tanultam is hogy mennyire káros a tusfürdő a felnőttek számára is ezért felnőtteknek nem lenne szabad 2-szer fürdeni 1 nap és reggel sem szabadna mert útnak indulunk úgy hogy lemostuk a védőréteget a bőrről kitéve a sok betegségnek...


Lènyeg: a csecsemő kb fél évig nem mászik mindenfelé, nem eszi össze magát, nincs műszálas ruhában, és a popóját nemiszervét rendszeresen törlöm törlőkendővel.

Ha a nyaka leizzad azt is.

Éjszaka alszik tehát meg tudja különböztetni a napszakokat.


A víz szárít és nem igazán tisztít, a tusfurdő összetevői tönkreteszik a bőrt, emelett sok rákkeltő anyagot is tartalmazhat, és ami elkerülhetetlen: lemossuk a bőr VÉDŐrétegét.


A gyógyszertári fürdetőkrém: [link]


Nem a legtudományosabb oldal, de hirtelen ezt találtam.


Ha Natúr bio fürdetőt használ valaki, akkor is l emossa a védőréteget...


Nem azt mondom hogy ne fürdesse a gyereket, de ADDIG amíg NEM mozog és nem koszolódik miért ne lenne elég 2-3 akár 4naponta?



2016. ápr. 15. 12:35
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim ***** válasza:
89%
mert biztos unatkozik a 2 csecsemős nővérke a 30 baba mellett
2016. ápr. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 anonim ***** válasza:
91%

"A Water wipes 99,9 % víz"

"A víz szárít és nem igazán tisztít"


Csak én érzek ellentmondást?


Szóval nem fürdeted, mert a víz rossz dolog. De olyan törlővel törlöd át mindig, aminek 90%-a víz. Hol itt a logika?


A fürdés a napirend fontos része. És kétlem, hogy egy 3 hetes gyerek mellett lenne napirendetek...


És valóban, a kórházban minden nap megfürdették őket, így én is ezt teszem, mióta hazajöttünk. 3 éves, és még van bőre képzeld...

2016. ápr. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok neked biológiai/kémiai magyarázattal szolgálni, csak leírom a tapasztalatom, ill hogy mi hogy csináltuk. Kezdetektől fogva mindennap fürdettük a fiamat a következők miatt: belőlem szó szerint dőlt a tej, elkerülhetetlen volt, hogy az arca, nyaka, haja olyan ne legyen legalább egyszer napjában. A bukásoknál is sikerült a visszajött tejnek még a füle mögé is jutnia. Nos, ha ezeket nem mostam le, a gyereknek egyszerűen savanyú szaga kezdett lenni (ez gondolom inkább a bukás miatt), az összeragadt hajról nem is szólva. Viszont én nem használtam semmilyen mosdatókrémet, fürdetőt vagy 1,5 éves koráig, csak sima vizet. Gyönyörű volt a bőre, mai napig semmi gond vele, pedig lassan 3 éves. Valószínű, ha láttam volna, hogy szétszárítja a bőrét a víz, máshogy oldottam volna meg a tisztálkodását, pl nedves vattával áttörlöm a kritikus helyeken és csak minden másnap, harmadnap fürdetem, de erre nem volt szükség, nekünk így bevált.
2016. ápr. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 anonim ***** válasza:
71%
Majd a kovetkezo gyereknel tobb eszed lesz. Remelhetoleg.
2016. ápr. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 anonim ***** válasza:
52%
Ez egy provokatív kérdés. Hagyjuk rá.
2016. ápr. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 A kérdező kommentje:

Oké kezditek.


1. A water wipes valószínűleg nem kemény vízből készült. A gyümölcskivonat leoldja a kakit, pisit.


2. Az ORVOSOK mondják a világ több táján hogy nem kell fürdetni minden nap.

Ha nekem nem hisztek...kérdezétek az orvost.


3. Természetesen mindenkinek szíve joga azt tenni a gyermekével amit ő jónak lát. Ettől senki sem lesz szar anya!!

DE ugyan így TISZTELETBEN KELL tartanotok más véleményét!!!


4. A tejcire lehet kapni előkét vastagított nyak résszel elég jó nedv szívó anyagból amitől nem folyik a nyakába.


5. Írtam hogy természetesen vannak kivételek.


Tehát ha ÉN hallgatok az ORVOSOKRA akik nálam sokkalta többet tudnak...akár kozmetikus akár utcaseprő az illető, nem kell elítélni!


Az vegye magára aki elítélt emiatt.


Én (ismétlem ÉN ) Azt látom jónak ami a gyermekem egészséges fejlődésének felel meg. Nem tudom és senki sem tudja mindentől megóvni gyermekét DE igyekszem...


Én ekcémás lettem 16évesen, a mamám rákban szenvedett...ezeket amennyire tudom elkerülöm.


Nem a hagyományokat követem, hanem az orvosokat...én megkérdeztem a dokit, más is írta hogy orvos ezt mondta. Hát legyen benned annyi hogy mielőtt durván nekem támadsz TE is fogod a telefonodat éa felhívod, vagy megkérdezed valamilyen formában. Ha erre nem vagy képes akkor ne oktass ki, ALAPTALANUL!!!!

2016. ápr. 15. 14:15
 37/70 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm hogy leírtátok a tapasztaitokat, érveiteket!
2016. ápr. 15. 14:18
 38/70 anonim ***** válasza:
77%
33-as vagyok, spriccelő tejre ugye tudod mennyit ér az előke? :D Egyébként kétlem, hogy a sima víztől rákos lesz bárki is, így nem bonyolítom a saját életem ilyenekkel, ha egyszer ez nekünk bevált, nem szárította a fiam bőrét a sima víz és ahogy mondtam, azóta is gyönyörű és problémamentes. De ha saját magadat akarod igazolni, akkor hiába érvelek úgyis, te már eldöntötted, hogy neked van igazad. Én meg azt mondom, csináld, ahogy tetszik, szerintem más is csinálja, ahogy jónak látja.
2016. ápr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:
77%

"A tejcire lehet kapni előkét vastagított nyak résszel elég jó nedv szívó anyagból amitől nem folyik a nyakába"


Az milyen? Mint a sál? Vagy függőleges helyzetbe szoptatsz???


Ha annyira mondják az ORVOSOK, hogy nem szabad naponta fürdetni a csecsemőket, akkor a kórházakban miért fürdetnek naponta???

2016. ápr. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 A kérdező kommentje:

Napirend a következő:

8-kor kelünk apával. Pelenka csere, alapos an áttörlöm a pelus alatti részt water wipes-al, fésülködés, öltöztetés.

Nappal 3óránként magától felkel szopizni, ami 1 órát vesz ígénybe általában. Aztán 15 perc büfiztetés és 20perc ringatás kb.

1órakor séta

Fél 8-kor beviszem a szobába, alaposan áttörlóm a pelus alatti területeket water wipes-al, halk altató zenèben, pici lábtorna, azt már félhomályban és én is éneklek. Aztán felöltöztetem megszopiztatom... innentől 4óránként kel magától.


Szerencsémre nem sírós baba. Apa sokat segít a házimunkában és anyukám is.

Ha nyűgös, vagy fáj a pocija rugalmas kendővel felkötöm de ha nem segít akkor hajszárító...a hang is és a meleg is tökèletesen elaltatja :)

2016. ápr. 15. 14:36
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!