Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell fürdetni egy...

Miért kell fürdetni egy csecsemőt?

Figyelt kérdés

Van aki rendes (biológiai, kémiai) szemponok alapján elmagyarázná nekem?


a ne fürgyé le baromságra nem vagyok kíváncsi sem szeretem ha büdös stb stb.


ÉRTELMES hozzászólókat szeretnék és nem vitát nyitni csak megérteni.


természetesen a nyári 30-40fok az kivétel, ha nyakig összekakilja magát az is és biztos van még amiről nem tudok még.


Én kozmetikus vagyok tanultam elég sokat a bőrről és most született 3hete meg a kisbabám.

Nem fürdetem naponta 3naponta szoktam. Olvastam sok helyen hogy külföldön nem szokás minden nap és dokitól is kérdeztem (azt mondta tőlem függ én döntök baj nem lesz belőle) és tanultam is hogy mennyire káros a tusfürdő a felnőttek számára is ezért felnőtteknek nem lenne szabad 2-szer fürdeni 1 nap és reggel sem szabadna mert útnak indulunk úgy hogy lemostuk a védőréteget a bőrről kitéve a sok betegségnek...


Lènyeg: a csecsemő kb fél évig nem mászik mindenfelé, nem eszi össze magát, nincs műszálas ruhában, és a popóját nemiszervét rendszeresen törlöm törlőkendővel.

Ha a nyaka leizzad azt is.

Éjszaka alszik tehát meg tudja különböztetni a napszakokat.


A víz szárít és nem igazán tisztít, a tusfurdő összetevői tönkreteszik a bőrt, emelett sok rákkeltő anyagot is tartalmazhat, és ami elkerülhetetlen: lemossuk a bőr VÉDŐrétegét.


A gyógyszertári fürdetőkrém: [link]


Nem a legtudományosabb oldal, de hirtelen ezt találtam.


Ha Natúr bio fürdetőt használ valaki, akkor is l emossa a védőréteget...


Nem azt mondom hogy ne fürdesse a gyereket, de ADDIG amíg NEM mozog és nem koszolódik miért ne lenne elég 2-3 akár 4naponta?



2016. ápr. 15. 12:35
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 A kérdező kommentje:
A napirendje kialakult :) fürdés kihagyással is ;)
2016. ápr. 15. 12:55
 12/70 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk gyerekorvos, és védőnő is mondta, hogy az sem gáz, ha csak heti 1x fürdik az újszülött/csecsemő. Viszont nálunk a fürdés a napirend fontos része volt amellett, hogy a gyerek nagyon élvezte is.

A fürdés időpontja első naptól kezdve megvan, fix, a biztos pont a napban, ami lezárja azt... nekünk fontos volt ez.

ráadásul rendkívül száraz volt a kicsim bőre, és a fürdetőkrém (gyógyszertári kikeverős) rendkívül jót tett neki (mondjuk azt használtuk simán testápolóként is)

2016. ápr. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 anonim ***** válasza:
73%

ekcémás gyerekeknél valóban javasolják hogy ne naponta hanem két naponta fürdessük.

az én babám nem az, és hát nyári baba volt, estére rendesen bepállott a nyaka, plusz ahogy össze vissza bukta magát, jó büdi volt a nap végére...a törlő kendő meg egy dolog de valahogy én önmagában kevésnek tartom.

Nekem természetes volt hogy naponta lefürdetem.


Szabad szemmel nem mindig látod, hol lett pisis, lehet hogy letörlöd a szeméremajkakat/fütyit, a feneke között, de a lányom pl olyat is produkált hogy háta közepét összepisizte a pelenkába...szerintem csak akkor lehet 100%-os eredményt elérni ha vagy mindenét végig törlöd a kendővel vagy lefürdeted egy lavor vízben hogy mindenhol érje a víz...a kendő nem a legjobb a bőrének, a tiszta víz szerintem sokkal, a gyógyszertári fürdetőtől meg még tiszta is lesz.


és akkor térjünk át a fürdetés mentális oldalára. A magzat 40 héten át vízben él. Víz veszi körül, szerintem az esti rituáléhoz, lazításhoz, relaxációhoz hozzátartozik hogy fürödjön. Tudom sok baba sír a fürdetésnél, de ez inkább a bizonytalan tartás és az esti fáradtság miatt van. Amikor napközben kellett fürdetni a lányom mert úgy összekakálta magát azt pl imádta, nagyon nyugisan viselte.


szóval szerintem egy jó élménytől fosztja meg aki nem fürdeti mindennap.

2016. ápr. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
84%
Nekünk a kórházban azt mondták, hogy a bőrgyógyászoknak most az az álláspontja, hogy elég kétnaponta fürdetni. Jópár hétig így is csináltuk, kező szülőként mentünk a tanács után. De aztán váltottunk mégis napi fürdésre. Egyrészt, amit írtak többen a napi rutin miatt. Másrészt meg belegondoltunk, hogy összepisili, összekakálja magát, bukik, nyáladzik, eszi az öklét, stb. szóval hülyeség, hogy nem piszkolódik. Próbáld ki te is, hogy 3 naponta fürdesz, és csak törlőkendővel tisztíthatod magad! Hisz elvileg "nem vagy koszos" te sem, nem bányában dolgozol, nem hemperegsz homokozóban se. Rajta, töröld meg magad itt-ott kendővel este, aztán bujj ágyba! Próbáld ki, komolyan, utána fürdetni fogod a babát!
2016. ápr. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor fürödj te is 3 naponta. Nem tudom milyen lesz a közérzeted.

Mi külföldön élünk,heti 1x javasolták a fürdetést. Ettől függetlenül eszem ágában sem volt megfogadni az ajánlást. Mindennap fürdettem. Nem sokat mozogtam szülés után,mégis ha 3 naponta engedtek volna fürödni,hülyét kaptam volna. Ha egy baba nem tud még beszélni,már nem is fontos? Már egyből nem érző lény? Milyen hozzáállás ez? "


meglepődsz, de magyar szokás a mindennapos fürdés (ráadásul ivóvízzel! mily pazarlás!). Osztálytársam cserediák volt tőlünk nyugatra, és hát nem nézték jó szemmel a háziak, hogy ő minden este lezuhanyozott.

2016. ápr. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 A kérdező kommentje:

Sejtettem hogy lesznek olyanok akik megmondják a tutit úgy hogy nem értenek hozzá.


Tehát az orvosok akik tanultak azt mondják 2-5 naponta fürdessük. Ha nincs kivételes alkalom. Vagy ők sem orvosok? :D

2016. ápr. 15. 13:01
 17/70 anonim ***** válasza:
24%

"Egyébként én úgy hallottam hogy az első 6hétben még tusfürdőt sem szabadna használni mivel ezalatt az idő alatt fejlődik ki a bőre."


de ugyen kinek jutna eszébe TUSFÜRDŐT használni egy újszülöttön, csecsemőn???

most 5 éves a kisfiam, és max dove-t használtunk eddig fürdésnél nála, ha véletlen megfeledkeztem róla, és nem vettem fürdetőt.

2016. ápr. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 A kérdező kommentje:

Én felnőtt vagyok, dolgozom egész nap itthon, főzök, porolok, műszálas ruhában sajnos és kifejlődött a nagy verejték mirigyem kb kamasz koromban


nem illik keverni a 2-őt

2016. ápr. 15. 13:02
 19/70 anonim ***** válasza:
77%

jól van, nem kell pattogni, meg adtuk a válaszunkat a kérdésedre:

1.) kell mert az a rutin része, és időben meg kell szerettetni vele (fogat mosnia se lenne muszáj 2-3 évig mégis megtörlöm neki már 1 éves kora óta hogy szokja)

2.) kell mert össze vissza bukja pisili magát

3.) kell akkor, ha a babát megnyugtatja mert szereti


innentől van az A tábor és van a B tábor. Aki fürdet aki nem fürdet. És vannak az extrém esetek: a nem bukós, nem izzadós nem összevissza pisilős kakilós babák, az ekcémás babák stb.

Egyezség sose lesz, csináld úgy ahogy Te akarod más meg máshogy csinálja. pont.

2016. ápr. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 anonim ***** válasza:
68%

Pont ezt akartam írni, h akkor miért oldja meg a természet a méhen belül vízzel a dolgokat, ha ilyen káros?

Ha esetleg nálatok túl kemény a víz, szereltess fel egy vízszűrőt.

A víz a mindennapjaink része. Lehet, ha nem szoktatod hozzá, később visítani fog, vagy víziszonyos lesz.

2 naponta csak akkor fürdetjük a babát, ha semmi nem piszkítja be aznap, akkor is este levetkőztetem a pelenkázón, betakarom felül, kistálból meleg vízzel letörlöm először a kezeit, a markát, aztán az alfelét. És furcsán nézek a büdös gyereklábat emlegetőkre is, mert ha rendesen meg van mosva - és meg is van törölve - a lábuk az ujjak között is,nem büdi.

Kell neki a hidratálás, és anya babusgatása.

2016. ápr. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!