Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell fürdetni egy...

Miért kell fürdetni egy csecsemőt?

Figyelt kérdés

Van aki rendes (biológiai, kémiai) szemponok alapján elmagyarázná nekem?


a ne fürgyé le baromságra nem vagyok kíváncsi sem szeretem ha büdös stb stb.


ÉRTELMES hozzászólókat szeretnék és nem vitát nyitni csak megérteni.


természetesen a nyári 30-40fok az kivétel, ha nyakig összekakilja magát az is és biztos van még amiről nem tudok még.


Én kozmetikus vagyok tanultam elég sokat a bőrről és most született 3hete meg a kisbabám.

Nem fürdetem naponta 3naponta szoktam. Olvastam sok helyen hogy külföldön nem szokás minden nap és dokitól is kérdeztem (azt mondta tőlem függ én döntök baj nem lesz belőle) és tanultam is hogy mennyire káros a tusfürdő a felnőttek számára is ezért felnőtteknek nem lenne szabad 2-szer fürdeni 1 nap és reggel sem szabadna mert útnak indulunk úgy hogy lemostuk a védőréteget a bőrről kitéve a sok betegségnek...


Lènyeg: a csecsemő kb fél évig nem mászik mindenfelé, nem eszi össze magát, nincs műszálas ruhában, és a popóját nemiszervét rendszeresen törlöm törlőkendővel.

Ha a nyaka leizzad azt is.

Éjszaka alszik tehát meg tudja különböztetni a napszakokat.


A víz szárít és nem igazán tisztít, a tusfurdő összetevői tönkreteszik a bőrt, emelett sok rákkeltő anyagot is tartalmazhat, és ami elkerülhetetlen: lemossuk a bőr VÉDŐrétegét.


A gyógyszertári fürdetőkrém: [link]


Nem a legtudományosabb oldal, de hirtelen ezt találtam.


Ha Natúr bio fürdetőt használ valaki, akkor is l emossa a védőréteget...


Nem azt mondom hogy ne fürdesse a gyereket, de ADDIG amíg NEM mozog és nem koszolódik miért ne lenne elég 2-3 akár 4naponta?



2016. ápr. 15. 12:35
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
57%

babák is izzadnak, csak nekünk még nincs baci a bőrükön. nem azért kell fürödnöd mert kifejlődött a verejtékmirigyed, hanem mert büdöset izzadsz...

és nem születés után fejlődik ki a bőr, tényleg olyan butaságokat írsz! te tanultál anatómiát??? a bőr ellenálló képessége fejlődik ki ilyenkor, azért nagyon nem mindegy...

2016. ápr. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 anonim ***** válasza:
26%

"És furcsán nézek a büdös gyereklábat emlegetőkre is, mert ha rendesen meg van mosva - és meg is van törölve - a lábuk az ujjak között is,nem büdi. "


a büdös gyermekláb rendszerint csak azért "büdi", mert az szórakoztatja a gyereket :D

2016. ápr. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 A kérdező kommentje:
Ne akadjunk már fenn hülyeségeken kérem! Tusfürdő, szappan, fürdetőkrèm...nem mind1 mit írok? Egyértelmű hogy egyiket sem pártolom.
2016. ápr. 15. 13:10
 24/70 A kérdező kommentje:

A bőr fejlődik...igaz nem KIfejlődik.

csak átalakul, ezért hámlik lemezesen az elején. Köszönöm a javítást bár a stílus szebbet kíván

2016. ápr. 15. 13:14
 25/70 A kérdező kommentje:

Mit izzadsz? Amit megeszel...

Ha az anya egészségesen táplálkozik a baba nem fog büdöset izzadni. És a nagy verejtékmirigy az ami igazàn büdöset izzad.

2016. ápr. 15. 13:16
 26/70 anonim ***** válasza:
84%
bakker őszintén napi 8-10 szoptatás mellett örültem ha betudok valamit kapni, főleg hogy a tej nem a spenót főzeléktől lesz, ráadásul a zöldségek gyümölcsök nagyrészét nem ehetettem mert puffasztotta a babát, szóval egészséges étkezés ide vagy oda, örültem hogy bekapok valamit, eszem ágában se volt hogy azért ne egyek sonkás szendvicset mert a babám büdöset fog izzadni
2016. ápr. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ez megint egy olyan vita ahol a tapasztalatlan nem hajlandó elfogadni a tapasztaltabbak vélemenyét, mert úgy gondolja hogy ő jobban tudja... hát legyen! Mindenki azt csinál a saját gyerekével amit akar. A kerdező teljesen elzárkózik azoktól a válaszoktól ami neki nem tetszik. Nem választ keres csak önigazolaast hogy miert jó az amit ő jonak lát, azt már nem fogadja el hogy esetleg másnak is igaza lehet...
2016. ápr. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 A kérdező kommentje:

Szóval nem táplálkoztál "nagykönyv" szerint...én sem.

És te ki mered jelenteni, hogy büdöset izzadt a babád?


Mert az én babám nem büdös.

2016. ápr. 15. 13:26
 29/70 anonim ***** válasza:
87%
igen, büdös volt nap végére a nyaka és a lába. biztos sz..r anya vagyok
2016. ápr. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 anonim ***** válasza:
87%
Ha az orvosok sem ajánlják a mindennapi fürdetést, akkor a kórházban miért fürdetik minden nap az újszülötteket?
2016. ápr. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!