Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell fürdetni egy...

Miért kell fürdetni egy csecsemőt?

Figyelt kérdés

Van aki rendes (biológiai, kémiai) szemponok alapján elmagyarázná nekem?


a ne fürgyé le baromságra nem vagyok kíváncsi sem szeretem ha büdös stb stb.


ÉRTELMES hozzászólókat szeretnék és nem vitát nyitni csak megérteni.


természetesen a nyári 30-40fok az kivétel, ha nyakig összekakilja magát az is és biztos van még amiről nem tudok még.


Én kozmetikus vagyok tanultam elég sokat a bőrről és most született 3hete meg a kisbabám.

Nem fürdetem naponta 3naponta szoktam. Olvastam sok helyen hogy külföldön nem szokás minden nap és dokitól is kérdeztem (azt mondta tőlem függ én döntök baj nem lesz belőle) és tanultam is hogy mennyire káros a tusfürdő a felnőttek számára is ezért felnőtteknek nem lenne szabad 2-szer fürdeni 1 nap és reggel sem szabadna mert útnak indulunk úgy hogy lemostuk a védőréteget a bőrről kitéve a sok betegségnek...


Lènyeg: a csecsemő kb fél évig nem mászik mindenfelé, nem eszi össze magát, nincs műszálas ruhában, és a popóját nemiszervét rendszeresen törlöm törlőkendővel.

Ha a nyaka leizzad azt is.

Éjszaka alszik tehát meg tudja különböztetni a napszakokat.


A víz szárít és nem igazán tisztít, a tusfurdő összetevői tönkreteszik a bőrt, emelett sok rákkeltő anyagot is tartalmazhat, és ami elkerülhetetlen: lemossuk a bőr VÉDŐrétegét.


A gyógyszertári fürdetőkrém: [link]


Nem a legtudományosabb oldal, de hirtelen ezt találtam.


Ha Natúr bio fürdetőt használ valaki, akkor is l emossa a védőréteget...


Nem azt mondom hogy ne fürdesse a gyereket, de ADDIG amíg NEM mozog és nem koszolódik miért ne lenne elég 2-3 akár 4naponta?



2016. ápr. 15. 12:35
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 anonim ***** válasza:
80%

Magyar kórházakban naponta fürdetnek, igen.

Én Németotszágban szültem, itt szülés után sem.fürdetik az újszülöttet.

Ennek ellenére én minden nap megteszem, mert hozzá kell szoknia a minden napos tisztálkodáshoz és a közérzete is jobb lesz tőle.

2016. ápr. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 A kérdező kommentje:

Természetesen megértem ha valaki fürdeti. :)

Igen eldöntöttem hogy nekem ez a jó.

Neked meg az.

Èn nem mondtam hogy a víz okoz rákot.

Nem úgy csinálom ahogyan ti azt megszoktátok, de attól még nem kell támadni :) békésen el lehet mondani az érveket és a tapasztalatokat.

2016. ápr. 15. 14:42
 43/70 A kérdező kommentje:

[link]

Én ilyet használok. Nekem nem spriccel a tejem

2016. ápr. 15. 14:43
 44/70 A kérdező kommentje:

Ha nem jön semmi közbe (rendszeres bukás pl.)

Akkor én 6hónapos korától minden nap fogom fürdetni, akkortól is hozzá fog szokni bőven a minden napos tisztálkodáshoz.

2016. ápr. 15. 14:45
 45/70 anonim ***** válasza:
100%
Nekem viszont spriccelt, nem is kicsit, de most nem is ez a lényeg, hanem az, hogy én így láttam jónak, engem sem kell meggyőzni, tiszta vízzel fürdettem, babám bőre nagyon szép volt és pont. Te meg nem füdetsz, nektek így jó. Én semmi támadót nem írtam, legalábbis én ezt nem venném támadásnak, csak érdemi beszélgetésnek. Egyébként én ezt a nem fürdetős dolgot is sokkal inkább támogatom, mint a naponta tusfürdővel meg gyógyszertári fürdetővel csutakolást.
2016. ápr. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 anonim ***** válasza:
77%
Az első gondolatom, mindkét gyerekemnél, hogy oké, hogy nem izzadja magát verejtékesre, oké,hogy nem eszi le magát, de azért éri por. Ha csak kiviszed sétálni babakocsiban, akkor is éri valamennyit por, kosz. Vagy,ha már nagyobb lesz, bárhova mész is vele (bolt, posta mittudomén), akkor is. Azt is szeretem, ha le van róla tisztítva. A bőre nem ezért, és nem ettől "romlik" el. Alapból genetika, ill. majd amit nagyobb korában magára ken, bevisz, na az fogja befolyásolni,hogy mennyire lesz egészséges a bőre.
2016. ápr. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 A kérdező kommentje:

A por! Tényleg erre nem gondoltam...de télen mondjuk nem sok éri a testét. Ez nyáron fontosabb

jajj nem neked szántam a támadósat...

2016. ápr. 15. 15:20
 48/70 anonim ***** válasza:
77%
Több szempontból is érdemes fürdetni a babákat rendszeresen, napi szinten. Az esti fürdés közben ellazulnak, hiszen 9 hónapig a magzatvízben úszkáltak, kellemes nekik, lehet, hogy jobbat is alszanak. Hidd el, hogy jobban fog neki esni az alvás. Hiába nem tudja neked elmondani. Engem mindig úgy neveltek, hogy fürdés nélkül ne feküdjek az ágyba. Az egy dolog, hogy ő kimondottan nem koszolódik úgy, mint egy felnőtt, de ahogy előttem leírták, befolyik a tejcsi a nyakába, leizzad, elviszed sétálni, szmog, por van, ezeket le kell mosni róla. A gyógyszertári fürdető tökéletes erre, nem tartalmaz kőolajszármazékokat és nem bántja a bőrt. Hidd el, hogy ha a babád választhatna, akkor nem lenne ellenére napi 10 perc lubickolás. A többi már csak rajtad áll.
2016. ápr. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/70 anonim ***** válasza:
69%

kérdező, te meg nem fogadod el, hogy valakinek az előkekötögetésnél törölgetésnél stb kényelmesebb és kedvesebb élmény egész egyszerűen megfürdetni este a gyermeket.

Neked más a véleményed oké, most idejöttél bizonygatni magad előtt vagy nem tudom, ellenérvet nem fogadsz el olyanoktól, akik 2-3 gyereket neveltek fel.

2016. ápr. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 anonim ***** válasza:
53%

Kiváncsi lennék hogy fog üvölteni a babád mikor hat hónaposan beleteszed egy kád vizbe?

De törölgesd, ha neked ez kényelmes, praktikus és higiénikus, akkor senki másra ne hallgass, de ne is akarj meggyőzni senkit.

2016. ápr. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!