Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell fürdetni egy...

Miért kell fürdetni egy csecsemőt?

Figyelt kérdés

Van aki rendes (biológiai, kémiai) szemponok alapján elmagyarázná nekem?


a ne fürgyé le baromságra nem vagyok kíváncsi sem szeretem ha büdös stb stb.


ÉRTELMES hozzászólókat szeretnék és nem vitát nyitni csak megérteni.


természetesen a nyári 30-40fok az kivétel, ha nyakig összekakilja magát az is és biztos van még amiről nem tudok még.


Én kozmetikus vagyok tanultam elég sokat a bőrről és most született 3hete meg a kisbabám.

Nem fürdetem naponta 3naponta szoktam. Olvastam sok helyen hogy külföldön nem szokás minden nap és dokitól is kérdeztem (azt mondta tőlem függ én döntök baj nem lesz belőle) és tanultam is hogy mennyire káros a tusfürdő a felnőttek számára is ezért felnőtteknek nem lenne szabad 2-szer fürdeni 1 nap és reggel sem szabadna mert útnak indulunk úgy hogy lemostuk a védőréteget a bőrről kitéve a sok betegségnek...


Lènyeg: a csecsemő kb fél évig nem mászik mindenfelé, nem eszi össze magát, nincs műszálas ruhában, és a popóját nemiszervét rendszeresen törlöm törlőkendővel.

Ha a nyaka leizzad azt is.

Éjszaka alszik tehát meg tudja különböztetni a napszakokat.


A víz szárít és nem igazán tisztít, a tusfurdő összetevői tönkreteszik a bőrt, emelett sok rákkeltő anyagot is tartalmazhat, és ami elkerülhetetlen: lemossuk a bőr VÉDŐrétegét.


A gyógyszertári fürdetőkrém: [link]


Nem a legtudományosabb oldal, de hirtelen ezt találtam.


Ha Natúr bio fürdetőt használ valaki, akkor is l emossa a védőréteget...


Nem azt mondom hogy ne fürdesse a gyereket, de ADDIG amíg NEM mozog és nem koszolódik miért ne lenne elég 2-3 akár 4naponta?



2016. ápr. 15. 12:35
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 A kérdező kommentje:

Nem hiszem. Mivel pelusban rohangálnak a szökőkútban 15 fokban és semmi bajuk nem lesz utána.

Itthon meg lázas lesz egy kis szellőtől...

2016. ápr. 16. 23:15
 62/70 anonim ***** válasza:

Angliában nem 1 nap után engednek haza hanem pár órával. ambuláns szülés van ott, azért nem fürdetik a babákat a kórházban.

de ők egyébként se arról híresek. én voltam kint cserediák, hát elég furán néztek rám amiért fürödtem, ráadásul minden nap! nyilván ők is zuhanyoztak, bevallom, egyszer sem láttam őket bemenni a fürdőbe (mármint oda ahol zuhanyzó is volt) :D lehet mikor suliban voltam ;)

strand után egyenesen vétek volt zuhanyozni :D

bocs az offért :)

2016. ápr. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 anonim ***** válasza:
Jó, remek, rajtad kívül mindenki ostoba. Most már befejezheted a felesleges kötekedést, csináld úgy, ahogy szerinted jó, senkit nem érdekel.
2016. ápr. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 anonim ***** válasza:

Svedorszagban szultem. 1 napot voltunk bennt,nem furdettek. Ugy ahogy volt magzatmazosan volt velem vegig. 4 naponta javasoltak a furdest. En ettol fuggetlenul mindennap megfurdettem,-30 fokban setaltunk telen es a 4 eves gyerekem eddig 2x volt beteg. Mindketszer Magyarorszagon,a nyaralasunk alkalmaval a +40 fokban. Nem fugg ossze a furdetes a betegseggel,immunrendszerrel.


Egesz nap kezes baba volt mert azt igenyelte. Mindennap foztem,az a "kajaszag" ami ramragadt,ugyanugy az o ruhaja,teste is atvette. Egy kisbaba nem tud beszelni,ettol fuggetlenul a kozerzetenek biztos vagyok benne hogy fontos a pancsi. 9 honapig vizben volt. Bepallik a pelusba a kis popsija es a popsitorlo nem egyenlo a vizzel es nem is higenikus 3-4 napig csak popsitorlozni.


Ezen folul en imadtam nezni,hogy milyen jol erzi magat a vizben,nem vontam volna meg tole ezt az oromot sehogysem. A masik. Mentunk a vedonohoz,6honapos kontroll volt. 2 kisbaba kuszott maszott ott az en fiam mellett. Mikor leultem a fiam melle es "odajott" az a 2 kisbaba,akkor dobbentem ra,hogy semmi babaillatunk sem volt. Egy kisbaba mar messzirol arasztja a babaillatot. Szerintem koze volt ahhoz,hogy hetente 1x furdettek oket.


Egyebkent a svedeket sem nezem hulyenek,hogy igy csinaljak es teged sem. Csak szerintem neked sem a sajat igazadat kellene bizonygatni,hanem elfogadni hogy ki igy,ki ugy csinalja. Mar kifejtetted tobbszor. Fogadd el mas velemenyet is es ne provokald az embereket. Szep napot!

2016. ápr. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 A kérdező kommentje:

Angliában akinek este születik a gyerek azt bent tartják éjszakára és másnap kb délben mehet haza a vizsgálatok után.

Akit császároznak azt 2-3napig minimum bent tartják.

A bnőmet bent tartották 3napig császár után.

2016. ápr. 17. 18:48
 66/70 A kérdező kommentje:
És úgy tudom hogy náluk nem minden fürdetik le az egész testüket, csak lábat hónaljat meg nemiszervet mossák meg minden nap.
2016. ápr. 17. 18:52
 67/70 A kérdező kommentje:

Aki Svédországban volt/van:


A baktérium a száraz éghajlati övezetben gyorsabban és könnyebben terjed mivel nem ütközik...sima útja van. Ellenben a nedves övezetben a páratartalom miatt nehezebben mozog a baci a levegőben.


Plussz a hideg gyengíti a szervezetet ezért "fáznak" meg. De ha nincs baci akkor nem fognak...


És gondolom amiatt lettek Magyarországon betegek mert más baktériumok voltak ott.


A fürdetésnek nincs köze a megfázáshoz.


Csak a bőrbajokhoz.


Nem akarok senkit meggyőzni természetesen.

Fél éves korától én is fürdetem minden nap majd.

Csak nem mondjátok hogy hülye vagyok emiatt...


És mégegyszer mondom hogy ezt nem azoknak szántam akik fürdetik, hanem azoknak akik lehülyéztek...szeretném hogy ők is megértsék.


És aki nem kíváncsi rám vagy provokálásnak véli ki lehet lépni innen!

Nem kell olvasni amit írok és nem kell írni sem


Amíg ti írtok én is fogok mivel ez az ÉN kérdésem. :)

2016. ápr. 17. 19:00
 68/70 A kérdező kommentje:

Ès ez nem győzködés hanem MAGYARÁZKODÁS!!!

Addig míg emiatt hülyéznek, ostobáznak közben TUDATOS anya vagyok...addig megmagyarázom hogy miért tartom ÉN jobbnak ezt.

De annak is meg van az oka hogy valaki minden nap fürdeti.


Fél éves babának már nem át minden nap mivel kúszik mászik, összeeszi magát.


De nem azért mert nincs babaillata :D

2016. ápr. 17. 19:08
 69/70 anonim ***** válasza:
Én pár éve azt hallottam a rádióban, hogy hetente 1* fürdetik a németek a babákat, és a többi napon csak zuhanyozzák le. Ezt azért találták ki Németországban, mert sok az ekcémás és különböző bőrbetegségű gyerek.
2016. ápr. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 A kérdező kommentje:
Igen valószínűleg ezért :)
2016. ápr. 18. 17:57
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!