Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hallottatok róla?

Ti hallottatok róla?

Figyelt kérdés

Olvastam egy csoportban,hogy a babaáknál az átlag 600g/hó a normális.

Eléggé megilyedtem,Mert érdekes lenne ha annyi lenne ,ugyanis az én gyerekem másfél évesen 8,8 kg és 87 cm

3szor eszik még naponta anyatejet.

Most akkor vagy az én gyerekem kicsi,vagy a többi eszik sokat?

Jó nem egyformák a gyerekek,de ennyire?


2017. jan. 11. 11:14
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
84%
Màsfèl èvesed màr règ nem baba. Ennyi idősen màr simàn ehet azt amit ti. Jól èrtettem csak gyümit meg anyatejet kap? Az nagyon gàz. Adj neki főtt kajàt, levest főzelèket, húst stb. Sóska spenót màj is jó ha vèrszegèny. Csodàlom hogy a doki nem mondta hogy mivel etesd.
2017. jan. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
81%

Már nem azért, de mi az, hogy "adok neki mást is"?

Rendszeresen ennie kéne már rendes, tápláló ételeket. Olyat is, ami segítené, hogy ne legyen vérszegény. Tedd elé, eszegessen, majszolgasson, kóstolgasson. De azért nem adni neki, mert földhöz vágja?? Teljesen normális, ha dobál. Rászólsz, felszeded, majd kinövi.

Én is odafigyelve etetem, hogy minél kevesebb adalékanyagot meg hasonlót kapjon, de a tápláló ételeket nem elé tenni, azért mégiscsak túlzás!

2017. jan. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
84%

Ja hogy nem szívesen eszi és nem akarod erőltetni? Akkor inkább megvárod, amíg valami maradandó baja lesz az alultápláltság miatt?


Irgalmatlan sok dolgot ehet már egy ekkora gyerek. Tessék próbálkozni ízkombinációkkal, hogy miket szeret. Vagy turmixold össze a dolgokat, úgy jobban együtt vannak az ízek: hús (lehet levesekból is egy kis lével), zöldségek (sütőtök, répa, brokkoli, cékla, krumpli, karalábé, spenót, ) stb. BÁRMI

2017. jan. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is magas és kis súlyú, bár ránézésre nem alultáplált. Az enyém is rossz evő, ezért, mindig van előtte valami, igy megeszi a napi adagot. A nagyobbik is ilyen volt. Most már rengeteget eszik, de most sem kövér.
2017. jan. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
43%

1 éves a fiam, 8 kg. Voltunk kivizsgáláson, vashiánya van. Erre kaptunk cseppet

2 hetet feküdtünk a gasztrón, csak akkor szoptathattam amikor engedték, mégsem evett/hízott többet. Teljesen egészséges, magassága is megfelelő. Azt mondta a doktornő, hogy van ilyen, ne aggódjak. Minden másban korának megfelelően fejlődik.

A súlytáblázatok egy része a tápszeres babákból indul ki, akik általában nagyobb súlyúak (a lányom is az volt, ő hozta is az "elvárt" hízásokat).

2017. jan. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 A kérdező kommentje:
Próbálom adni neki nem hagyom rá.Nővérem gyereke 5 hónaposan 7.5 kg az jobb? Tápszeres náluk a hozzátáplálás tök jol megy.De akkor inkább anyatej,mint a puffasztó tápszerrel tömjem.Ő könnyen elöadja,hogy otthagyja nagyiknál...Én persze nem tudom otthagyni tej miatt de egy tapszerest könnyü.
2017. jan. 11. 12:05
 17/54 anonim ***** válasza:
91%
Ne hasonlítsd az 5 hónapost a másfél éveshez! De ha mégis, akkor igen, jobb. Ha egy baba kicsit pufibb, attól nem lesz baja. Ha viszont hosszabb távon nem jut megfelelő táplálékhoz, attól lesz.
2017. jan. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
89%

UTolsóval értek egyet. Az én kisfiam pl épp másfél évesen került kórházba egy elég komoly hányós vírussal. 13 kg volt ekkor és 4 kilót!!! fogyot egy hét alatt. Így a betegség után 9 kilósan még mindig egészséges, jóltáplált kisgyerek volt és könnyebben átvészelte a betegséget, ami egy ilyen kicsit komolyan megvisel.

A tiéd hova fogyna egy ilyen esetben? Nem véletlenül a "duci" baba az egészséges. Most amúgy 4 éves és úgy megnyúlt, hogy egy gramm felesleg nincs rajta.


Ja és anyatejes volt, sosem kapott tápszert, de fél éves korától hozzátápláltam és 1 évesen már tízóraira, ebédre és uzsonnára normális ételt kapott turmixolva, mellette volt a szopi. Másfél évesen meg pláne!

2017. jan. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
92%

??

A két dolognak nem sok köze van egymáshoz. A tápszeres baba, ha jobban hízik is, nemsokára le fogja mozogni.

A másfél évesed viszont nem korának megfelelően van táplálva.

Ennyi.

2017. jan. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon nagy jelentoseget tulajdonitasz ennek a szoptatasnak.

Masfel evesen boven eleg, ha reggel es este megszoptatod, de ez sem azert van mar ilyenkor, mert a gyermek attol lakik jol, hanem erzelmi szempontol van jelentosege, kell neki, hogy odabujjon stb.

A tejed gyakorlatilag mar csak viz, szoval szoptathatod egesz nap is, de attol hizni mar nem fog.

Ha ezt belatnad es adnal neki normalis etelt, akkor te is otthon tudnad hagyni a gyereked.


Ja! Es az oke, hogy egy 5 honapos csak tapszert kap, de egy masfel evest ne anyatejjel vagy tapszerrel akarj mar kizarolag etetni.

2017. jan. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!